Gå til hovedindhold

Philips E-line 241E1SC 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz

PhilipsEAN: 8712581758417
Pris fra 725 krtil 1.089 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 364 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 700 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Philips E-line 241E1SC 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 725 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips E-line 241E1SC 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz
725 kr
Til butik
Philips E-line 241E1SC 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz billede

Produktinformation

Philips E-line 241E1SC - LED-skærm - kurvet - 24" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - VA - 240 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - HDMI, VGA - sort med tekstur

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 241E1SC/00
EAN: 8712581758417
Varenr.: 997085148
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" Philips E-line 241E1SC - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - VA
742 kr
Til butik
24" Philips E-line 241E1SC - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - VA billede

Produktinformation

Philips E-line 241E1SC monitor leverer medrivende buede billeder og jævn multimedia-ydelse til daglig produktivitet og afslappet gaming, med VA-panel for høj kontrast. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringshastighed: 75Hz Paneltype: VA Tilslutninger: HDMI, VGA Særlige funktioner: AMD FreeSync; Buet skærm; 3000:1 kontrast Dybe sorte, AMD FreeSync og enkel HDMI/VGA-tilslutning reducerer bevægelsesartefakter og giver stabile, komfortable billeder ved længere brug og daglige opgaver.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 241E1SC/00
EAN: 8712581758417
Varenr.: 3009042
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Philips E Line 241E1SC - 23,6" buet Full HD VA-skærm, 75 Hz - Sort
949 kr
Til butik
Philips E Line 241E1SC - 23,6" buet Full HD VA-skærm, 75 Hz - Sort billede

Produktinformation

Buet Full HD skærm til arbejde og underholdningPhilips E Line 241E1SC leverer en 23,6" buet billedoplevelse, der trækker dig ind i indholdet. Den skarpe Full HD 1920 × 1080-opløsning og VA-panel med høj kontrast giver klare detaljer og dybe nuancer, ideel til kontoropgaver, film og let gaming.Behagelig visning hele dagenSkærmen er udstyret med LowBlue Mode og flimmerfri teknologi, som hjælper med at reducere træthed i øjnene ved længere brug. Med AMD FreeSync og op til 75 Hz får du mere flydende bevægelser. Den kurvede 1500R-form omslutter synsfeltet, mens brede betragtningsvinkler på 178° bevarer farver og kontrast fra næsten alle positioner.Let tilslutning og enkel opsætningTilslut nemt via HDMI eller VGA. Skærmen har VESA 100 × 100 mm til vægmontering, vippejustering (-5 til 20°) og en aftagelig stand. SmartImage Game, OSD på 21 sprog og stik til DC-in gør daglig brug enkel. Typisk strømforbrug er 27,9 W, og i standby kun 0,5 W.Skærmstørrelse: 23,6" / 59,9 cm (1500R buet)Opløsning: 1920 × 1080 (16:9), op til 75 HzPanel: VA, LED-bagbelysning (W-LED)Lysstyrke: 250 cd/m²Kontrastforhold: 3000:1Responstid: 4 msFarver: 16,7 mio., sRGB-dækning ca. 100,8 %Betragtningsvinkler: 178°/178°Tilslutninger: 1 × HDMI, 1 × VGA, lydudgangErgonomi: VESA 100 × 100 mm, vippe -5 til 20°, aftagelig standMål med fod: B 53,6 × H 41,3 × D 20,2 cmVægt med fod: 3,14 kgStrøm: 100–240 V, 50/60 Hz; standby 0,5 WMedfølger: AC-kabel, HDMI-kabel, stand og manual...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skærme
Vægt: 8.64g
EAN: 8712581758417
Varenr.: 2089866
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips E Line 241E1SC - 23,6" buet Full HD VA-skærm, 75 Hz - Sort
969 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 241E1SC 59.9CM 23.6IN VA
1.089 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips E-line 241E1SC 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips E-line 241E1SC 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK725 kr725 krKøb
2Proshop DK742 kr781 krKøb
3Boligcenter DK949 kr949 krKøb
4Vivas DK969 kr1.058 krKøb
5Ultrashop1.089 kr1.089 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips E-line 241E1SC 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz

PriceData har fulgt prisen på Philips E-line 241E1SC 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 689 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 1.089 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 767 kr.

Den nuværende pris på 725 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Philips E-line 241E1SC 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Philips E-line 241E1SC 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026725 kr12 kr (2%)
25. maj 2026713 kr12 kr (2%)
20. maj 2026725 kr6 kr (1%)
18. maj 2026719 kr6 kr (1%)
12. maj 2026725 kr6 kr (1%)
11. maj 2026719 kr6 kr (1%)
6. maj 2026725 kr12 kr (2%)
4. maj 2026713 kr12 kr (2%)
29. apr. 2026725 kr12 kr (2%)
27. apr. 2026713 kr12 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret