Gå til hovedindhold

Philips Daily Collection HD2581 - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - hvid

PhilipsRedskaber8 bruningsindstillingerDaglig morgenmadEAN: 8710103800347

Kompakt Philips brødrister til 2 skiver med 8 bruningsindstillinger, optøning, genopvarmning og sikkerhedsfunktioner. Praktisk til daglig brug i køkkenet. Læs mere

Pris fra 164,09 krtil 349 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 184,91 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 163,29 kr 23. maj

Sammenlign priser på Philips Daily Collection HD2581 - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - hvid og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 164.09 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Daily Collection HD2581 - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - hvid
164,09 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Brødrister HD2581/00 Daily Collection
189 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HD2581/00 Brødrister - Hvid
193 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Daily Collection HD2581 Brødrister Hvid
193 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Brödrost HD2581, Vit, 2 Skivor (HD2581/00)
269 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Philips Daily brødrister 2 riller HD2581/00 White
306 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Brødrister HD2581 Hvid 2 Diske
-13%349 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Daily Collection HD2581 - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Daily Collection HD2581 - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK164,09 kr203,09 krKøb
2Proshop DK189 kr228 krKøb
3Butik24 DK193 kr232 krKøb
4CompuMail DK193 kr193 krKøb
5Teknikproffset DK269 kr328 krKøb
6KitchenTime DK306 kr355 krKøb
7Estore DK349 kr349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Daily Collection HD2581 Brødrister 2 Skiver Hvid

Philips

Kompakt Philips brødrister til 2 skiver med 8 bruningsindstillinger, optøning, genopvarmning og sikkerhedsfunktioner. Praktisk til daglig brug i køkkenet.

• Daglig morgenmad
• 8 bruningsindstillinger

Beskrivelse

Philips Daily Collection HD2581 er en kompakt og effektiv brødrister designet til daglig brug. Med 8 justerbare bruningsindstillinger sikrer den perfekt ristet brød hver gang, uanset dine præferencer. De 2 store variable brødholdere accommoderer forskellige brødtyper og størrelser med selvcentrerende funktion for ensartet ristning. Integreret bollevarmer gør det nemt at opvarme rundstykker og wienerbrød. Optønings- og genopvarmningsfunktioner håndterer både frossent og tidligere ristet brød effektivt. Sikkerhedsfunktioner inkluderer kølig yderside, automatisk slukning og stop-knap for øjeblikkelig kontrol. Den aftagelige krummebakke gør rengøring nem, mens det kompakte hvide design passer perfekt på køkkenbordet.

Specifikationer

Farve:Hvid
Effekt:830-850W
Kapacitet:2 skiver
Materiale:Metal og plastik
Sikkerhed:Kølig yderside, automatisk slukning
Spænding:220-240V / 50-60Hz
Tilbehør:Bollevarmer, aftagelig krummebakke
Funktioner:Optøning, genopvarmning, stop
Dimensioner:21,4 × 18,4 × 30,4 cm
Bruningsindstillinger:8 justerbare niveauer

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor mange skiver kan HD2581 riste ad gangen?

Philips HD2581 kan riste 2 skiver brød ad gangen i sine store variable brødholdere, der passer til forskellige brødtyper og størrelser.

Kan brødristeren håndtere frossent brød?

Ja, HD2581 har en dedikeret optøningsfunktion, der gør det muligt at riste frossent brød direkte fra fryseren i én arbejdsgang uden forbehandling.

Hvordan rengøres Philips HD2581 brødristeren?

Brødristeren har en aftagelig krummebakke, der let kan trækkes ud og tømmes. Ydersiden tørres af med en fugtig klud når produktet er koldt.

Hvilke sikkerhedsfunktioner har denne brødrister?

HD2581 har kølig yderside der beskytter mod forbrændinger, automatisk slukning ved fejl, stop-knap til øjeblikkelig afbrydelse og skridsikker base for stabil placering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Daily Collection HD2581 - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - hvid

PriceData har fulgt prisen på Philips Daily Collection HD2581 - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - hvid i 183 dage. Laveste pris i perioden er 163,29 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 189 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 175 kr.

Den nuværende pris på 164,09 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Philips Daily Collection HD2581 - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Philips Daily Collection HD2581 - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026164,09 kr
24. maj 2026163,65 kr
23. maj 2026163,29 kr
22. maj 2026163,91 kr
21. maj 2026163,74 kr
18. maj 2026163,55 kr
17. maj 2026163,91 kr
16. maj 2026163,38 kr
15. maj 2026163,55 kr2,54 kr (2%)
13. maj 2026166,09 kr2,91 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret