Gå til hovedindhold

Philips B Line 242B1G 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz

PhilipsComputerskærmeEAN: 8712581772338
Pris fra 1.090 krtil 2.219 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.129 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 999 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Philips B Line 242B1G 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1090 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Philips 24" skærm 242B1G/00
1.090 kr
Til butik
Philips 24" skærm 242B1G/00 billede

Produktinformation

Philips 24" skærm 242B1G/00 - 1920x1080 IPS, 75hz, 4ms, 1000:1, Eco-friendly, VGA/DVI/HDMI/DP - Skærme Skærme

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skærme
Artikel nr.: 242B1G/00
EAN: 8712581772338
Varenr.: 1225086
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" Philips B Line 242B1G - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - IPS
1.578 kr
Til butik
24" Philips B Line 242B1G - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - IPS billede

Produktinformation

Philips 242B1G/00 monitor leverer effektiv produktivitet med præcise IPS-farver og energibesparende sensorer til kontor- og hjemmearbejde. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DVI-D, VGA, DisplayPort, USB 3.2 Særlige funktioner: PowerSensor; LightSensor; Højdejusterbar stand; TCO Certified Edge Energieffektive sensorer, ergonomiske indstillinger og brede betragtningsvinkler gør denne skærm pålidelig til længerevarende kontorarbejde og samarbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 242B1G/00
EAN: 8712581772338
Varenr.: 2932019
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips B Line 242B1G 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz
1.730 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm Philips 24" 242B1G Full HD IPS med HDMI/DP/DVI/USB
2.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm Philips 24" 242B1G Full HD IPS med HDMI/DP/DVI/USB
2.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips B Line 242B1G 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips B Line 242B1G 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.090 kr1.090 krKøb
2Proshop DK1.578 kr1.578 krKøb
3CompuMail DK1.730 kr1.730 krKøb
4Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
5Vivas DK2.219 kr2.308 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips B Line 242B1G 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz

PriceData har fulgt prisen på Philips B Line 242B1G 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz i 180 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 15. marts 2026), højeste er 1.457 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.207 kr.

Den nuværende pris på 1.090 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Philips B Line 242B1G 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Philips B Line 242B1G 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 20261.090 kr68,57 kr (7%)
1. maj 20261.021,43 kr22,43 kr (2%)
10. apr. 2026999 kr250 kr (20%)
8. apr. 20261.249 kr86 kr (7%)
6. apr. 20261.163 kr164 kr (16%)
15. mar. 2026999 kr191 kr (16%)
7. mar. 20261.190 kr10 kr (1%)
6. mar. 20261.180 kr10 kr (1%)
5. mar. 20261.190 kr16 kr (1%)
28. feb. 20261.174 kr16 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret