Gå til hovedindhold

Philips S-line 272S1MH 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz

PhilipsComputerskærmeEAN: 8712581794989
Pris fra 1.517 krtil 2.319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 802 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.413 kr 23. maj

Sammenlign priser på Philips S-line 272S1MH 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1517 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips S-line 272S1MH 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz
1.517 kr
Til butik
Philips S-line 272S1MH 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz billede

Produktinformation

Philips S-line 272S1MH - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 4 ms - HDMI, DVI-D, VGA, DisplayPort - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 272S1MH/00
EAN: 8712581794989
Varenr.: 1000684591
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Philips S-line 272S1MH - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - IPS
1.555 kr
Til butik
27" Philips S-line 272S1MH - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - IPS billede

Produktinformation

Philips 272S1MH/00 monitor giver behagelig produktivitet og klare billeder til dagligt kontorarbejde, med IPS-panel for brede betragtningsvinkler og præcise farver. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringshastighed: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DVI-D, VGA, DisplayPort, USB hub Særlige funktioner: USB hub; Pop-up webcam med Windows Hello; 3-sidet rammeløs design; Højde/pivot/tilt justerbar stand Justérbare ergonomiske indstillinger, rammeløst design og integreret webcam øger komfort, samarbejde og produktivitet til dagligt kontor- og hjemmearbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 272S1MH/00
EAN: 8712581794989
Varenr.: 3094186
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
27" skærm Philips S Line 272S1MH - Full HD IPS, 75 Hz, webcam
-12%2.299 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
27" skærm Philips S Line 272S1MH - Full HD IPS, 75 Hz, webcam billede

Produktinformation

Arbejd smartere med en 27" Full HD skærmPhilips S Line 272S1MH kombinerer et skarpt 27" IPS-panel i Full HD med praktiske funktioner til hjemmekontor og studie. Den integrerede kamera- og mikrofonløsning gør videomøder nemme, mens indbyggede højttalere giver klar lyd uden ekstra udstyr. Med 75 Hz og 4 ms reagerer billedet behageligt flydende i hverdagens apps, browsing og let gaming.Komfort og tilslutninger til din arbejdspladsSkærmen er flad med antireflekterende overflade og brede betragtningsvinkler på 178°/178°. Den ergonomiske fod giver højdejustering (op til 13 cm), pivot, tilt og drej, så du let finder en sund arbejdsstilling. LowBlue og flimmerfri teknologi hjælper øjnene gennem lange dage. Tilslut nemt via HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, VGA eller DVI-D - og udnyt den indbyggede USB‑hub (3× USB-A, 1× USB-B upstream) til mus, tastatur og tilbehør. Der medfølger et komplet kabelsæt, så du kan komme i gang med det samme.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 1.920 × 1.080 (16:9), Full HDPanel: IPS, flad, antirefleksOpdateringshastighed: 75 HzResponstid: 4 msLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast (typisk): 1.000:1Synsvinkler: 178°/178°Farvedækning: sRGB 102 %, NTSC 81 %Indbygget: kamera 2 MP, mikrofon, 2 × 2 W højttalereTilslutninger: 1× DisplayPort 1.2, 1× HDMI 1.4, 1× DVI-D, 1× VGA, PC-lyd ind, lydudgangUSB-hub: 3× USB-A (3.2 Gen 1), 1× USB-B upstreamErgonomi: højdejustering 13 cm, pivot −90°/90°, drej −180°/180°, tilt −5°/25°VESA: 100 × 100 mmMål med fod: B 61,3 × H 53,7 × D 20,5 cmVægt med/uden fod: 6,22 kg / 4,35 kgStrøm: 100–240 V, typisk forbrug 16,23 W, standby 0,3 W...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skærme
Vægt: 33.3g
EAN: 8712581794989
Varenr.: 1978520
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
27" skærm Philips S Line 272S1MH - Full HD IPS, 75 Hz, webcam
-11%2.319 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips S-line 272S1MH 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips S-line 272S1MH 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.517 kr1.517 krKøb
2Proshop DK1.555 kr1.555 krKøb
3Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
4Vivas DK2.319 kr3.518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips S-line 272S1MH 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz

PriceData har fulgt prisen på Philips S-line 272S1MH 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz i 40 dage. Laveste pris i perioden er 1.413 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.517 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.486 kr.

Den nuværende pris på 1.517 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Philips S-line 272S1MH 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Philips S-line 272S1MH 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.517 kr20 kr (1%)
30. maj 20261.497 kr22 kr (1%)
27. maj 20261.475 kr5 kr (0%)
26. maj 20261.480 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.483 kr70 kr (5%)
23. maj 20261.413 kr104 kr (7%)
14. maj 20261.517 kr15 kr (1%)
26. apr. 20261.502 kr13 kr (1%)
25. apr. 20261.489 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret