Gå til hovedindhold

Philips 43PUS8400 - 43 Diagonal klasse LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - TITAN OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - sort

PhilipsTvEAN: 8718863049655
Pris fra 2.499 krtil 3.866 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.367 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.358 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Philips 43PUS8400 - 43 Diagonal klasse LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - TITAN OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2499 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips 43pus8400 43 tommer 4k Led Ambilight Tv (2025)
2.499 kr
Til butik
Philips 43pus8400 43 tommer 4k Led Ambilight Tv (2025) billede

Produktinformation

dette TV bruger Ambilight til at udvide farverne på skærmen ud i rummet. QLED og Quantum Dot leverer bredere farver og skarpere 4K-detaljer. HDR10+, HDR10 og HLG bevarer skyggedetaljer og lyse højlys. Dolby Atmos og DTS:X forbedrer det rumlige lyd­billede med 20 W stereo. Titan OS, WiFi 6 og HDMI 2.1 giver hurtig streaming og nem integration.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: LED-tv
Artikel nr.: 43PUS8400/12
EAN: 8718863049655
Varenr.: 5020071873
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
4K TV Philips 43PUS8400 43" Ambilight QLED - sort
-18%2.799 kr
Før 3.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
4K TV Philips 43PUS8400 43" Ambilight QLED - sort billede

Produktinformation

Philips 43PUS8400 - 43" Diagonal klasse LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - TITAN OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - sortPhilips 43PUS8400 kombinerer billedkvalitet og fordybende lyd for at løfte underholdningsoplevelsen i hjemmet. Med en 43-tommer 4K UHD-skærm leverer den levende billedkvalitet og fascinerende farvenøjagtighed, så hver scene kommer til live. Som supplement til Philips' Ambilight-teknologi forbedres seeroplevelsen af et lysdisplay, der projicerer farver på de omgivende vægge og skaber en mere fængslende atmosfære til film, sport eller spil.GenereltAmbilight: JaAmbilight-type: Ambilight 3-sidet, Ambilight MusicBilledforbedringer: Crystal ClearPixel Precise Ultra HDUltra ResolutionBredde: 95.7 cmDiagonal klasse: 43"Dimensioner: Uden standerDybde: 8.7 cmEnergiklasse: Klasse EEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2329748Fås i farverne: SortHDMI Port Antal: 3 porteHDR-format: HDR10HDR10+HLG10HDR-kapabel: JaHøjde: 56.4 cmPlatform: TITAN OSProdukttype: LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TVSensorer: LyssensorStrømforbrug HDR (Til-tilstand): 74 kWh/1000 tStrømforbrug SDR (Til-tilstand): 40 kWh/1000 tTilstande: SpiltilstandEco-tilstandMovie ModeMonitor-tilstandlounge-tilstand

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: TV
Vægt: 9g
EAN: 8718863049655
Varenr.: 1999123
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
4K TV Philips 43PUS8400 43" Ambilight QLED - sort
-18%2.819 kr
Før 3.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
4K TV Philips 43PUS8400 43" Ambilight QLED - sort billede

Produktinformation

Philips 43PUS8400 - 43" Diagonal klasse LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - TITAN OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - sortPhilips 43PUS8400 kombinerer billedkvalitet og fordybende lyd for at løfte underholdningsoplevelsen i hjemmet. Med en 43-tommer 4K UHD-skærm leverer den levende billedkvalitet og fascinerende farvenøjagtighed, så hver scene kommer til live. Som supplement til Philips' Ambilight-teknologi forbedres seeroplevelsen af et lysdisplay, der projicerer farver på de omgivende vægge og skaber en mere fængslende atmosfære til film, sport eller spil.GenereltAmbilight: JaAmbilight-type: Ambilight 3-sidet, Ambilight MusicBilledforbedringer: Crystal ClearPixel Precise Ultra HDUltra ResolutionBredde: 95.7 cmDiagonal klasse: 43"Dimensioner: Uden standerDybde: 8.7 cmEnergiklasse: Klasse EEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2329748Fås i farverne: SortHDMI Port Antal: 3 porteHDR-format: HDR10HDR10+HLG10HDR-kapabel: JaHøjde: 56.4 cmPlatform: TITAN OSProdukttype: LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TVSensorer: LyssensorStrømforbrug HDR (Til-tilstand): 74 kWh/1000 tStrømforbrug SDR (Til-tilstand): 40 kWh/1000 tTilstande: SpiltilstandEco-tilstandMovie ModeMonitor-tilstandlounge-tilstandCinema Home-tilstandPersonlig tilstandAuto Low Latency Mode (ALLM)Billed lyd fra (til radio)TV Tuner Presence: JaVægt: 6.65 kgVideo Grænseflade: HDMIBilledskærmBilledformatforhold: 16:9Display Format: 4K UHD (2160p)Egenskaber: One touch PlayGame-barre 2.0adaption til vægfarvenAmbilight SuiteFrame Rate og forbedringsteknologi: 60 Hz Refresh Rate, Variable Refresh Rate (VRR)LCD-baggrundsbelysningsteknik: LED baglys Micro DimmingOpløsning: 3840 x 2160Stander & BeslagStandardmontering af fladt panel: 200 x 100 mmStander: InkluderetStativ Design: TabletopStativ Farve: SortStativ Features: PindeVESA-kompatibilitet: JaTv-tunerBetingelse for Adgang: Common Interface Plus (CI+) sprækkeDigital tvtunerDigital TV Service: HbbTVDigital TV Tuner: DVB-CDVB-SDVB-S2DVB-TDVB-T2DVB-T2-HDHDTV Tuner: JaMPEG Profiler og Niveauer: HEVCVideoegenskaberElektronisk programguide: 8-dags EPGInput Video Formater: 1080/24p720/60p720/50p576/50p1080/50p1080/60p1080/30p1080/25p2160/24p2160/25p2160/30p2160/50p2160/60pTeletekst: JaTeleteksthukommelse: 1000 siderUnderstøttede computeropløsninger: 640 x 480 (VGA)1920 x 10803840 x 21602560 x 1440Media PlayerKonfiguration: 8 GBUnderstøttede Audio Formater: MP3WAVAACFLAC (Free Lossless Audio Codec)Understøttede Billed Formater: BMPGIFPNGJPEGHEIFUnderstøttede Video Formater: MPEG-1MPEG-2MPEG-4AVIMKVAVCH.264HEVCH.265VP9AV1USB Port: JaUSB Port Antal: 2FjernbetjeningAntal inkluderede batterier: 2Antal påkrævede batterier: 2Batteri inkluderet: JaBatteri-formfaktor: AAA typeEgenskaber: Remote Control Pass ThroughType: FjernstyringLydsystemDigital lydformat: Dolby Digital-outputDolby AtmosDTS:XEkstra egenskaber: Audio Return Channel (ARC)System Audio ControlnattetilstandEnhanced Audio Return Channel (eARC)AI SoundDolby Bass EnhancementDolby Volume LevelerRoom CalibrationSound PersonalisationDolby Media IntelligenceunderholdningstilstandHøjttalere: 2 x højttaler - 10 WattHøjttalersystem: 2 kanalerLydeffekter: Dolby Digital MS12Surround-modus: JaUdgangseffekt/i alt: 20 WattNetværk & Internet MultimedieBluetooth-version: Bluetooth 5.2Funktionalitet: Internet video playbackInternet Streaming Services: NetflixYouTubeBBC iPlayerHbbTVAmazon Prime VideoHBODisney+NFT appKonnektivitet: Wi-FiLANBluetoothLAN protokol: EthernetSupported Consumer Electronics Control (CEC): EasyLinkWi-Fi protokol: 802.11acTilslutningerForbindelsestype: 3 x HDMI - side | 2 x USB - side | LAN - nederst | Digital lydudgang (optisk) - nederst | Audio line-out / hovedtelefoner - sideInternet of Things (IoT)Intelligent assistent: Google Assistant, Alexa (ikke tilgængelig for nogle sprog og lande)Internet of Things (IoT) kompatibel: JaPlatform: Control4Apple Home-klarMatterDiverseOverensstemmelsesstandarder: CEC, HDCP 2.3EffektAuto til/fra: JaFunktioner: SystemstandbyIndgangspænding: AC 100-240 V (50/60 Hz)Strømenhed: StrømforsyningStrømforbrugs-stand by: 0.5 WattDimensioner & vægt detaljerDimensioner & vægt detaljer: Panelskærm uden stander - 95.7 cm x 8.7 cm x 56.4 cm x 6.65 kg | Panelskærm med stander - 95.7 cm x 24.4 cm x 62.4 cm x 6.95 kg | Dimensioner mellem støttefødder - 77.3 cmMål & vægt (forsendelse)Bredde (forsendelse): 106 cmDybde (forsendelse): 12.4 cmHøjde (forsendelse): 63 cmVægt (forsendelse): 8.96 kgMiljømæssige parametreMaks. driftstemperatur: 35 °CMin. driftstemperatur: 5 °C...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: TV
Vægt: 9g
EAN: 8718863049655
Varenr.: 1999123
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 43PUS8400 43" 4K UHD (2160p) Smart TV
2.888 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips 43PUS8400 - 43 Diagonal klasse LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - TITAN OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - sort
2.930 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 43PUS8400 43 4K UHD (2160p) Smart TV
3.199 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips TV 43" - 43PUS8400/12 Philips
-46%3.866 kr
Før 7.139 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 43PUS8400 - 43 Diagonal klasse LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - TITAN OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 43PUS8400 - 43 Diagonal klasse LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - TITAN OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK2.499 kr2.585,25 krKøb
2Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
3Vivas DK2.819 kr2.888 krKøb
4CompuMail DK2.888 kr2.888 krKøb
5CS MEGASTORE DK2.930 kr3.129 krKøb
6Ultrashop3.199 kr3.199 krKøb
7Teknikproffset DK3.866 kr3.935 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips 43PUS8400 - 43 Diagonal klasse LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - TITAN OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - sort

PriceData har fulgt prisen på Philips 43PUS8400 - 43 Diagonal klasse LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - TITAN OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.358 kr (registreret d. 22. april 2026), højeste er 3.405 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.961 kr.

Den nuværende pris på 2.499 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 8 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Philips 43PUS8400 - 43 Diagonal klasse LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - TITAN OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Philips 43PUS8400 - 43 Diagonal klasse LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - TITAN OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. apr. 20262.499 kr141 kr (6%)
22. apr. 20262.358 kr141 kr (6%)
10. jan. 20262.499 kr905 kr (27%)
1. jan. 20263.404 kr1 kr (0%)
25. dec. 20253.405 kr1 kr (0%)
23. dec. 20253.404 kr1 kr (0%)
22. dec. 20253.405 kr1 kr (0%)
20. dec. 20253.404 kr1 kr (0%)
13. dec. 20253.405 kr724 kr (27%)
10. dec. 20252.681 kr20 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret