Gå til hovedindhold

Philips 3000 series DST3031 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W

PhilipsStrygejernEAN: 8720389003066
Pris fra 327 krtil 519 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 192 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips 3000 series DST3031 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 327 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips 3000 series DST3031 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W
327 kr
Til butik
Philips 3000 series DST3031 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W billede

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Strygejern
Farve: 5
Artikel nr.: DST3031/20
EAN: 8720389003066
Varenr.: 7620741
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips DST3031/20 Dampstrygejern 2400W effekt 40g/min, konstant damp 180g
328 kr
Til butik
Philips DST3031/20 Dampstrygejern 2400W effekt 40g/min, konstant damp 180g billede

Produktinformation

Oplev nem og effektiv strygning med Philips dampstrygejern fra 3000-serien, der leverer kraftfulde dampskud på op til 180 g og en konstant dampproduktion på op til 40 g/min. Den keramiske strygesål sikrer nem manøvrering, er modstandsdygtig over for ridser og nem at gøre ren, så du får en jævn og glidende strygning uden risiko for at tøj sidder fast.Med en effekt på 2400 watt opnår du hurtig opvarmning, så du kan komme i gang med det samme. Den tredobbelte præcisionsspids – med spids tud, knaphulsgroove og slankt næb – gør det let at stryge omkring knapper og folder. Lodret dampfunktion gør det muligt at opfriske ophængte tekstiler og tøj på bøjle uden brug af strygebræt.Den rummelige vandtank på 300 ml giver mulighed for at stryge mere tøj ad gangen uden hyppig genopfyldning. Drypstop-systemet forhindrer vand i at lække og forårsage pletter på tøjet. For øget sikkerhed aktiveres automatisk slukning efter 8 minutter på hælen eller efter 30 sekunder, hvis strygejernet ligger fladt. Dette er både en brugervenlig og energibesparende funktion.Et indbygget Calc-Clean-skyder gør det nemt at vedligeholde strygejernet og fjerne kalkaflejringer. Dermed bevarer du den optimale dampproduktion og forlænger strygejernets levetid.Stor 300 ml vandtank til mere strygning pr. opfyldningVælg dette Philips dampstrygejern, hvis du ønsker et kraftfuldt, brugervenligt og driftsikkert strygejern, der gør strygningen både nemmere og mere effektiv. Opdag flere kvalitetsprodukter fra .

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Strygning og tøjbehandling
Artikel nr.: 8720389003066
EAN: 8720389003066
Varenr.: 8720389003066
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Dampstrygejern DST3031/20
335 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 3000 series DST3031 Dampstrygejern 2400W Blå Hvid
338 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 3000 series DST3031 Dampstrygejern 2400W Blå Hvid
439 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dampsstrygejern Philips 3000 Series DST3031/20, blå
-2%499 kr
Før 509 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dampsstrygejern Philips 3000 Series DST3031/20, blå
-2%519 kr
Før 529 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 3000 series DST3031 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 3000 series DST3031 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK327 kr366 krKøb
2Butik24 DK328 kr367 krKøb
3Proshop DK335 kr374 krKøb
4CompuMail DK338 kr338 krKøb
5Ultrashop439 kr439 krKøb
6Boligcenter DK499 kr499 krKøb
7Vivas DK519 kr598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips 3000 series DST3031 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W

PriceData har fulgt prisen på Philips 3000 series DST3031 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W i 181 dage. Laveste pris i perioden er 254 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 363 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 307 kr.

Den nuværende pris på 327 kr er 7% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for Philips 3000 series DST3031 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for Philips 3000 series DST3031 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2400 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026327 kr2 kr (1%)
28. maj 2026329 kr1 kr (0%)
26. maj 2026330 kr2 kr (1%)
24. maj 2026332 kr1 kr (0%)
22. maj 2026333 kr1 kr (0%)
21. maj 2026334 kr1 kr (0%)
20. maj 2026335 kr1 kr (0%)
19. maj 2026336 kr1 kr (0%)
17. maj 2026337 kr1 kr (0%)
15. maj 2026336 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret