Gå til hovedindhold

Phanteks XT Pro Ultra - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort satin - USB/Lyd

PhanteksComputerkomponenterEAN: 0886523303138
Pris fra 546 krtil 1.089 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 543 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 490,83 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Phanteks XT Pro Ultra - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort satin - USB/Lyd og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 546 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Phanteks XT Pro Ultra Tower Udvidet ATX Sort
546 kr
Til butik
Phanteks XT Pro Ultra Tower Udvidet ATX Sort billede

Produktinformation

Phanteks XT Pro Ultra - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort satin - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Phanteks
Artikel nr.: PH-XT523P1_DBK01
EAN: 0886523303138
Varenr.: 1001920919
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Phanteks XT Pro Ultra - Kabinet - Tower - Sort
-12%549 kr
Før 624 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Phanteks XT Pro Ultra - Kabinet - Tower - Sort billede

Produktinformation

Miditower, Extended ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 270mm lang), front med 1x USB 3.2 Gen 1, 1x USB 3.2 Gen 2 Type C & lyd tilslutninger, 5 x 2.5" / 2 x 3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 184 mm, max grafikkortlængde: 41.5 cm, medfølgende kabinetkølere: 3 x 140mm front / 1 x 140mm bag, front panel: mesh, side vindue: tempered glass,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Phanteks
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: PH-XT523P1_DBK01
EAN: 0886523303138
Varenr.: 3274464
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Phanteks XT Pro Ultra - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort satin - USB/Lyd
571 kr
Til butik
Gå til Shark Gaming DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Phanteks XT Pro Ultra ATX Kabinet
649 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Phanteks XT Pro Ultra midi-tower kabinet - sort
-7%699 kr
Før 749 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Phanteks XT Pro Ultra midi-tower kabinet - sort
-7%719 kr
Før 769 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Phanteks XT Pro Ultra Tower Udvidet ATX Sort
1.089 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Phanteks XT Pro Ultra - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort satin - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Phanteks XT Pro Ultra - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort satin - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK546 kr546 krKøb
2Proshop DK549 kr588 krKøb
3CS MEGASTORE DK571 kr610 krKøb
4Shark Gaming DK649 kr649 krKøb
5Boligcenter DK699 kr699 krKøb
6Vivas DK719 kr908 krKøb
7Ultrashop1.089 kr1.089 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Phanteks XT Pro Ultra - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort satin - USB/Lyd

PriceData har fulgt prisen på Phanteks XT Pro Ultra - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort satin - USB/Lyd i 182 dage. Laveste pris i perioden er 490,83 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 738 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 621 kr.

Den nuværende pris på 546 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Phanteks XT Pro Ultra - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort satin - USB/Lyd. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Phanteks XT Pro Ultra - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sort satin - USB/Lyd de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026546 kr3 kr (1%)
23. maj 2026549 kr44 kr (7%)
14. maj 2026593 kr9 kr (1%)
9. maj 2026602 kr21 kr (3%)
29. apr. 2026623 kr54 kr (9%)
26. apr. 2026569 kr12 kr (2%)
22. apr. 2026581 kr12 kr (2%)
21. apr. 2026569 kr1 kr (0%)
19. apr. 2026570 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026569 kr77,54 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret