Gå til hovedindhold

Phanteks M25 Gen2 140 mm PWM DRGB-blæser, hvid, 3 stk. Denne

Pris fra 265 krtil 379 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 114 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 142,5 kr 8. apr.

Sammenlign priser på Phanteks M25 Gen2 140 mm PWM DRGB-blæser, hvid, 3 stk. Denne og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 265 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Phanteks M25 Gen2 Fan 1-pack Hvid 140 mm
265 kr
Til butik
Phanteks M25 Gen2 Fan 1-pack Hvid 140 mm billede

Produktinformation

Phanteks M25 Gen2 - Indsats med blæser - 140 mm - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Phanteks
Artikel nr.: PH-F140M25_G2_DWT01_3P
EAN: 0886523003571
Varenr.: 1002915288
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Phanteks M25 Gen2 140 mm PWM DRGB-blæser, hvid, 3 stk. Denne
287 kr
Til butik
Phanteks M25 Gen2 140 mm PWM DRGB-blæser, hvid, 3 stk. Denne billede

Produktinformation

kraftfulde blæser byder på justerbar PWM-styring, iøjnefaldende D-RGB-belysning og støjsvag drift. Det høje statiske tryk og den modulære kabelføring gør den til det perfekte valg til krævende systemkonfigurationer. Phanteks, M25 Gen2, -seriens blæsere kombinerer effektiv køling, støjsvag drift og iøjnefaldende D-RGB-belysning. Disse blæsere er designet til at fungere optimalt både til kabinetkøling og sammen med kølere og CPU-kølere, og de leverer en kraftig luftstrøm og højt statisk tryk. PWM-styring muliggør præcis hastighedsregulering, og materialer af høj kvalitet sikrer lang levetid og pålidelighed. Effektiv køling og justerbar PWM-styring, M25 Gen2-serien udnytter et avanceret 9-bladet rotor-design, der optimerer luftstrømmen og trykproduktionen. Takket være PWM-styringen kan ventilatorens omdrejningshastighed justeres efter behov, hvilket giver den bedst mulige balance mellem køleeffekt og støjsvag drift. Den fremragende kompatibilitet med forskellige kølesystemer gør den til et alsidigt valg til krævende konfigurationer. D-RGB-belysning og stilfuldt design, Den, integrerede, D-RGB-belysning, giver en iøjnefaldende og fuldt tilpasselig lyseffekt, der er kompatibel med de fleste bundkort og styringssoftware. Den, modulære, Daisy-Chain-tilslutning, reducerer antallet af kabler og muliggør en pæn og nem installation. Støjdæmpende puder sikrer jævn og lydløs drift, hvilket gør ventilatorerne til det ideelle valg til både æstetisk og teknisk avancerede systemer. Egenskaber: Hastighed: 350~1800 ± 10 % RPM, Støjniveau: 36,40 dBA, Luftstrøm: 101,78 CFM, Tilslutning: Linq6, MTFB: 40.000 timer, Mål: 140 x 140 x 25 mm, Tilbehør i pakken: 500 mm PWM-forlængerkabel, skruesæt, 3 x 140 mm, 350~1800 ± 10 % RPM, Støjniveau: 36,40 dBA, Linq6-stik, Fem års garanti, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Phanteks
Kategori: Køling
EAN: 0886523003571
Varenr.: D41831
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Phanteks M25 Gen2 (3-pack) - Kabinet køler - 140mm - Hvid
299 kr
Til butik
Phanteks M25 Gen2 (3-pack) - Kabinet køler - 140mm - Hvid billede

Produktinformation

Chassisblæser med 140 mm diameter og 25 mm højde, der tilbyder 350-1800 RPM, 12 D-RGB LEDs med RGB Fusion 2.0 og hydraulisk leje. Phanteks M25 Gen2 (3-pak) leverer 101.78 CFM luftstrøm ved 36.4 dBA, understøtter ASUS Aura Sync, MSI Mystic Light Sync og ASRock Polychrome SYNC, og inkluderer et 14 cm kabel til forbindelse. Hydraulisk leje med MTBF 40,000 hours Driftsspænding 6-13.2 V Inkluderer skruer, Linq6-forlængerkabler og skrueafdækninger Tilføjer målbar luftstrøm og synkroniseret RGB-belysning til dit systembuild.

Produktspecifikationer

Mærke: Phanteks
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: PH-F140M25_G2_DWT01_3P
EAN: 0886523003571
Varenr.: 3419661
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Phanteks M25 Gen2 Fan 1-pack Hvid 140 mm
379 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Phanteks M25 Gen2 140 mm PWM DRGB-blæser, hvid, 3 stk. Denne koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Phanteks M25 Gen2 140 mm PWM DRGB-blæser, hvid, 3 stk. Denne koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK265 kr265 krKøb
2Teknikproffset DK287 kr346 krKøb
3Proshop DK299 kr338 krKøb
4Ultrashop379 kr379 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Phanteks M25 Gen2 140 mm PWM DRGB-blæser, hvid, 3 stk. Denne

PriceData har fulgt prisen på Phanteks M25 Gen2 140 mm PWM DRGB-blæser, hvid, 3 stk. Denne i 181 dage. Laveste pris i perioden er 142,5 kr (registreret d. 8. april 2026), højeste er 273 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 217 kr.

Den nuværende pris på 265 kr er 22% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for Phanteks M25 Gen2 140 mm PWM DRGB-blæser, hvid, 3 stk. Denne. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for Phanteks M25 Gen2 140 mm PWM DRGB-blæser, hvid, 3 stk. Denne de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026265 kr2 kr (1%)
29. maj 2026267 kr6 kr (2%)
28. maj 2026273 kr39 kr (17%)
27. maj 2026234 kr1 kr (0%)
23. maj 2026233 kr32 kr (12%)
20. maj 2026265 kr8 kr (3%)
9. maj 2026257 kr2 kr (1%)
2. maj 2026255 kr2 kr (1%)
25. apr. 2026257 kr8 kr (3%)
24. apr. 2026265 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret