Gå til hovedindhold

Phanteks Enthoo Pro 2 Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort

PhanteksComputerkomponenterEAN: 0886523302742
Pris fra 1.349 krtil 2.059 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 710 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.242 kr 8. maj

Sammenlign priser på Phanteks Enthoo Pro 2 Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1349 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Phanteks Enthoo Pro 2 Server Edition Full Tower Sort
1.349 kr
Til butik
Phanteks Enthoo Pro 2 Server Edition Full Tower Sort billede

Produktinformation

Med støtte til EATX, ATX, micro ATX, SSI EEB og Mini-ITX bundkort samt plads til GPU'er op til 503 mm og CPU-kølere op til 195 mm, tilpasser dette fuldtårn sig til højtydende server- eller gamingbygger. Aftagelige støvfiltre og plads til op til 11 blæsere og 480 mm radiatorer sikrer effektiv og ren luftstrøm over hver komponent. Elleve 2,5″ skuffer og ti 3,5″ skuffer, kombineret med indbygget kabelstyring samt frontpanel USB-C og USB-A porte, holder drev organiseret og tilslutninger inden for rækkevidde.

Produktspecifikationer

Mærke: Phanteks
Kategori: Fulltower
Artikel nr.: PH-ES620PC_BK02
EAN: 0886523302742
Varenr.: 5011348798
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Phanteks Enthoo Pro 2 Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort
1.373 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Phanteks Enthoo Pro 2 - Server Edition
1.429 kr
Til butik
PC kabinet Phanteks Enthoo Pro 2 - Server Edition billede

Produktinformation

Robust PC kabinet til server- og workstation-bygPhanteks Enthoo Pro 2 - Server Edition er et rummeligt og funktionelt PC kabinet til dig, der bygger kraftige systemer til arbejde eller entusiastbrug. Designet er stilrent i sort med frontgitter, som giver et professionelt udtryk i kontor, studie eller hjemme-lab. Kabinettet er velegnet til serverinspirerede builds og avancerede stationære pc’er, hvor der er behov for god plads til komponenter.Fordele ved stort PC kabinetMed stor indvendig plads og et let tilgængeligt layout er det nemt at planlægge hardware og kabelstyring. Fronten med mesh bidrager til luftig ventilation, og den robuste konstruktion gør kabinettet oplagt til langvarig drift. Server Edition henvender sig til brugere, der ønsker et kabinet designet til seriøse systemer, uden unødige dikkedarer.Produkttype: PC kabinet (tower)Model: Enthoo Pro 2 – Server EditionFarve: SortFront: Mesh-designBrand: Phanteks...

Produktspecifikationer

Mærke: Phanteks
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 28.53g
EAN: 0886523302742
Varenr.: 1979112
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Phanteks Enthoo Pro 2 - Server Edition
1.449 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Phanteks Enthoo Pro 2 - Kabinet - Tower - Sort
1.520 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Phanteks Enthoo Pro 2 Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort
2.059 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Phanteks Enthoo Pro 2 Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Phanteks Enthoo Pro 2 Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.349 kr1.435,25 krKøb
2CompuMail DK1.373 kr1.373 krKøb
3Boligcenter DK1.429 kr1.429 krKøb
4Vivas DK1.449 kr1.708 krKøb
5Proshop DK1.520 kr1.520 krKøb
6Ultrashop2.059 kr2.059 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Phanteks Enthoo Pro 2 Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort

PriceData har fulgt prisen på Phanteks Enthoo Pro 2 Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.242 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 1.487 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.369 kr.

Den nuværende pris på 1.349 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for Phanteks Enthoo Pro 2 Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for Phanteks Enthoo Pro 2 Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.349 kr105 kr (8%)
17. maj 20261.244 kr3 kr (0%)
16. maj 20261.247 kr4 kr (0%)
15. maj 20261.243 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.244 kr3 kr (0%)
13. maj 20261.247 kr3 kr (0%)
9. maj 20261.250 kr8 kr (1%)
8. maj 20261.242 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.243 kr1 kr (0%)
3. maj 20261.242 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret