Gå til hovedindhold

Siemens PFI afbryder 4P type B 63A 300mA AC/DC 400 VAC, korttidsforsinket

SiemensEludstyrEAN: 4001869549088
Pris fra 3.948,46 krtil 5.192,5 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.244,04 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.529 kr 29. mar.

Sammenlign priser på PFI afbryder 4P type B 63A 300mA AC/DC 400 VAC, korttidsforsinket og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3948.46 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
FEJLSTRØMSAFBR. 63A 300MA, 4P
3.948,46 kr
Til butik
FEJLSTRØMSAFBR. 63A 300MA, 4P billede

Produktinformation

Fejlstrømsafbryder, 4-polet, Type B, korttidsforsinket, In: 63 A, 300 mA, Un AC: 400 V

Produktspecifikationer

Kategori: Sikringer & Afbrydere
EAN: 4001869549088
Varenr.: 15845300142415
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens 5SV PFI relæ B, 4P på 63A
3.999 kr
Til butik
Siemens 5SV PFI relæ B, 4P på 63A billede

Produktinformation

PFI relæ fra Siemens type B til beskyttelse af el-installationen, og velegnet til gruppetavle hvor billader indgår. Beskytter imod kortslutningsstrømme, overbelastning, jordfejlstrømme og indirekte kontakter.

Produktspecifikationer

Mærke: Siemens
Kategori: Tavlemateriel
EAN: 4001869549088
Varenr.: 2622549086
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Siemens 5SV PFI relæ B, 4P, 63A
4.104 kr
Til butik
Siemens 5SV PFI relæ B, 4P, 63A billede

Produktinformation

Produktspecifikationer

Mærke: Siemens
Kategori: Tavlemateriel
EAN: 4001869549088
Varenr.: 2622549086
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens Pfi 4-polet type b 63a 300 ma 400vac korttidsforsinket
4.115 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Siemens 5SV PFI relæ B, 4P, 63A
4.399 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Siemens 5SV3646-4
4.815 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
PFI afbryder 4P type B 63A 300mA AC/DC 400 VAC, korttidsforsinket
5.192,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PFI afbryder 4P type B 63A 300mA AC/DC 400 VAC, korttidsforsinket koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PFI afbryder 4P type B 63A 300mA AC/DC 400 VAC, korttidsforsinket koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN3.948,46 kr3.948,46 krKøb
2LavprisVVS3.999 kr3.999 krKøb
3BilligVVS DK4.104 kr4.104 krKøb
4Proshop DK4.115 kr4.115 krKøb
5Greenline4.399 kr4.399 krKøb
6CS MEGASTORE DK4.815 kr4.815 krKøb
7vvsfittings.dk5.192,5 kr5.192,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PFI afbryder 4P type B 63A 300mA AC/DC 400 VAC, korttidsforsinket

PriceData har fulgt prisen på PFI afbryder 4P type B 63A 300mA AC/DC 400 VAC, korttidsforsinket i 183 dage. Laveste pris i perioden er 3.529 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 4.046 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.741 kr.

Den nuværende pris på 3.948,46 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for PFI afbryder 4P type B 63A 300mA AC/DC 400 VAC, korttidsforsinket. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for PFI afbryder 4P type B 63A 300mA AC/DC 400 VAC, korttidsforsinket de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20263.948,46 kr99,46 kr (3%)
12. maj 20263.849 kr99,46 kr (3%)
11. maj 20263.948,46 kr
8. maj 20263.948 kr99 kr (3%)
4. maj 20263.849 kr130 kr (3%)
24. apr. 20263.719 kr327 kr (8%)
23. apr. 20264.046 kr327 kr (9%)
17. apr. 20263.719 kr119 kr (3%)
15. apr. 20263.600 kr119 kr (3%)
11. apr. 20263.719 kr54 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret