Gå til hovedindhold

Petite Machine Gulvlampe Oyster White Made By Hand - Stue - Metal

Made By HandLamperEAN: 5710780132208
Pris fra 5.435 krtil 6.595 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.160 kr (18% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.506 kr 21. apr.

Sammenlign priser på Petite Machine Gulvlampe Oyster White Made By Hand - Stue - Metal og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5435 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Petite Machine gulvlampe, østershvid
-18%5.435 kr
Før 6.595 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Petite Machine gulvlampe, østershvid billede

Produktinformation

Made by Hand Petite Machine gulvlampe, østershvid - designet af Studio Flemming Lindholdt Gulvlampen Petite Machine er inspireret af lampedesign fra 1930’erne og farver fra 1950’erne. Lampen er produceret i Danmark med opmærksomhed på detaljer og fini...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Made by Hand
Kategori: Made by Hand
Farve: Hvid
EAN: 5710780132208
Varenr.: PMF 022OW
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Petite Machine Gulvlampe Oyster White Made By Hand - Stue - Metal
-18%5.440 kr
Før 6.595 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Petite Machine Gulvlampe Oyster White Made By Hand - Stue - Metal billede

Produktinformation

Petite Machine Gulvlampe Oyster White er en karakteristisk lampe, der er inspireret af 1930’ernes lampedesign og farverne fra 1950’erne. Kombineret med detaljer i messing, har lampen et moderne udtryk. Den elegante silhuet og minimalistiske design, passer let ind i den skandinaviske indretning, som fortsat hitter verden over. Designeren har leget med afstande og bevægelse mellem to cirkulære former – den ene cirkel i form af en fast base, og den anden i en fleksibel lampeskærm. Lampeskærmen kan roteres 180 grader vandret, der giver lampen en funktionalitet, der imødekommer alle belysningsbehov. Kombinationen af moderne teknologi og skandinaviske håndværkstraditioner, er gennemgående i Made By Hands lamper og Petite Machine serien er indgen undtagelse. Med inspiration fra Kashmirs sang ’Petite Machine’ navngav designeren lampen, idet titlen beskriver lampens funktion og mobilitet meget præcis., hvor du også kan vælge mellem de forskellige moderne farver.

Produktspecifikationer

Mærke: Made By Hand
Kategori: Gulvlamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: PMF 022OW
EAN: 5710780132208
Varenr.: 70012050
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Petite Machine Gulvlampe Oyster Hvid - Made by Hand
6.595 kr
Til butik
Petite Machine Gulvlampe Oyster Hvid - Made by Hand billede

Produktinformation

Made By Hand har produceret Petite Machine gulvlampen, som er designet af Flemming Lindholdt. Han har fundet inspirationen til den hos de lampedesigns vi finder i 1930erne og dem har han kombineret med de farver, som vi finder i 1950erne. Lampen har detal...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Made By Hand
Kategori: Petite Machine Serien
Farve: Elfenben / Off-white
EAN: 5710780132208
Varenr.: PMF 022OW

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Petite Machine Gulvlampe Oyster White Made By Hand - Stue - Metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Petite Machine Gulvlampe Oyster White Made By Hand - Stue - Metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk5.435 kr5.435 krKøb
2Lampemesteren DK5.440 kr5.440 krKøb
3Luxlight.dk6.595 kr6.595 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Petite Machine Gulvlampe Oyster White Made By Hand - Stue - Metal

PriceData har fulgt prisen på Petite Machine Gulvlampe Oyster White Made By Hand - Stue - Metal i 158 dage. Laveste pris i perioden er 4.506 kr (registreret d. 27. december 2025), højeste er 5.565 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.143 kr.

Den nuværende pris på 5.435 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Petite Machine Gulvlampe Oyster White Made By Hand - Stue - Metal. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Petite Machine Gulvlampe Oyster White Made By Hand - Stue - Metal de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20265.435 kr45 kr (1%)
20. maj 20265.390 kr35 kr (1%)
19. maj 20265.355 kr409 kr (8%)
17. maj 20264.946 kr409 kr (8%)
16. maj 20265.355 kr409 kr (8%)
12. maj 20264.946 kr389 kr (7%)
8. maj 20265.335 kr9 kr (0%)
7. maj 20265.344 kr10 kr (0%)
6. maj 20265.334 kr388 kr (8%)
3. maj 20264.946 kr619 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret