Gå til hovedindhold

Petite Machine Gulvlampe Light Pink Made By Hand - Stue - Metal

Made By HandLamperEAN: 5710780132307
Pris fra 5.355 krtil 6.595 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.240 kr (19% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.506 kr 3. maj

Sammenlign priser på Petite Machine Gulvlampe Light Pink Made By Hand - Stue - Metal og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5355 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Petite Machine gulvlampe, lys pink
-19%5.355 kr
Før 6.595 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Petite Machine gulvlampe, lys pink billede

Produktinformation

Made by Hand Petite Machine gulvlampe, lys pink - designet af Studio Flemming Lindholdt Gulvlampen Petite Machine er inspireret af lampedesign fra 1930’erne og farver fra 1950’erne. Lampen er produceret i Danmark med opmærksomhed på detaljer og finish...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Made by Hand
Kategori: Made by Hand
EAN: 5710780132307
Varenr.: PMF 023LP
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Petite Machine Gulvlampe Light Pink Made By Hand - Stue - Metal
-18%5.400 kr
Før 6.595 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Petite Machine Gulvlampe Light Pink Made By Hand - Stue - Metal billede

Produktinformation

Petite Machine Gulvlampe Light Pink er en karakteristisk lampe, der er inspireret af 1930’ernes lampedesign og farverne fra 1950’erne. Kombineret med detaljer i messing, har lampen et moderne udtryk. Den elegante silhuet og minimalistiske design, passer let ind i den skandinaviske indretning, som fortsat hitter verden over. Designeren har leget med afstande og bevægelse mellem to cirkulære former – den ene cirkel i form af en fast base, og den anden i en fleksibel lampeskærm. Lampeskærmen kan roteres 180 grader vandret, der giver lampen en funktionalitet, der imødekommer alle belysningsbehov. Kombinationen af moderne teknologi og skandinaviske håndværkstraditioner, er gennemgående i Made By Hands lamper og Petite Machine serien er indgen undtagelse. Med inspiration fra Kashmirs sang ’Petite Machine’ navngav designeren lampen, idet titlen beskriver lampens funktion og mobilitet meget præcis., hvor du også kan vælge mellem de forskellige moderne farver.

Produktspecifikationer

Mærke: Made By Hand
Kategori: Gulvlamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: PMF 023LP
EAN: 5710780132307
Varenr.: 70009142
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Petite Machine Gulvlampe Light Pink - Made by Hand
6.595 kr
Til butik
Petite Machine Gulvlampe Light Pink - Made by Hand billede

Produktinformation

Flemming Lindholdt har designet Petite Machine gulvlampen, og den er blevet produceret af Made By Hand. Lindholdt har fundet sin inspiration hos de lampedesigns der kom frem i 1930erne, og de farver som der blev brugt i 1950erne. Det har han kombineret me...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Made By Hand
Kategori: Petite Machine Serien
Farve: Pink / Lyserød
EAN: 5710780132307
Varenr.: PMF 023LP

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Petite Machine Gulvlampe Light Pink Made By Hand - Stue - Metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Petite Machine Gulvlampe Light Pink Made By Hand - Stue - Metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk5.355 kr5.355 krKøb
2Lampemesteren DK5.400 kr5.400 krKøb
3Luxlight.dk6.595 kr6.595 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Petite Machine Gulvlampe Light Pink Made By Hand - Stue - Metal

PriceData har fulgt prisen på Petite Machine Gulvlampe Light Pink Made By Hand - Stue - Metal i 170 dage. Laveste pris i perioden er 4.506 kr (registreret d. 23. december 2025), højeste er 5.480 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.002 kr.

Den nuværende pris på 5.355 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 19% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Petite Machine Gulvlampe Light Pink Made By Hand - Stue - Metal. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Petite Machine Gulvlampe Light Pink Made By Hand - Stue - Metal de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 20265.355 kr501 kr (10%)
17. maj 20264.854 kr501 kr (9%)
16. maj 20265.355 kr501 kr (10%)
14. maj 20264.854 kr119 kr (3%)
10. maj 20264.735 kr116 kr (3%)
5. maj 20264.619 kr113 kr (3%)
3. maj 20264.506 kr819 kr (15%)
2. maj 20265.325 kr819 kr (18%)
21. apr. 20264.506 kr599 kr (12%)
19. apr. 20265.105 kr599 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret