Gå til hovedindhold

Wavin PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 600 mtr. PE-RT Pro3. Udvendig iltbarriere. Til nedstøbning. Risiko for knirkelyde i ALU/Stål plade - (600 meter)

WavinSanitetEAN: 5900360937143
Pris fra 9,78 krtil 6.000 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 5.990,22 kr (100% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6 kr 24. mar.

Sammenlign priser på PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 600 mtr. PE-RT Pro3. Udvendig iltbarriere. Til nedstøbning. Risiko for knirkelyde i ALU/Stål plade - (600 meter) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9.78 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
20x2 Gv-rør ø 600m Pe-md 880113
9,78 kr
Til butik
20x2 Gv-rør ø 600m Pe-md 880113 billede

Produktinformation

Megatherm PE-RT rør er fremstillet efter DIN 16833 E med iltbarriere. Røret er ikke krydsfornettet, hvilket går at de er meget blødt og nemt at udlægge. Max 6 bar og 95gr kortvarrigt. Hvis røret knækker skal røret udskiftes. OBS. Røret skal opbevares varm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Solar Plus
Kategori: 7922004611 - 888011360
EAN: 5900360937143
Varenr.: 710780
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin PE-RT Pro3 gulvvarmerør 20x2,0 mm. 600mtr. Rulle. 3 lags rør
10 kr
Til butik
Wavin PE-RT Pro3 gulvvarmerør 20x2,0 mm. 600mtr. Rulle. 3 lags rør billede

Produktinformation

Wavin PE-RT Pro3 rør er velegnet til brug i gulvvarmesystemer.Røret er fremstillet af en speciel type PE (Polyethylen), der giver røret en større holdbarhed overfor varme end almindelig polyethylen.Røret opfylder kravene til et Klasse 4/6 bars rør (max 70...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Pexrør til gulvvarme
EAN: 5900360937143
Varenr.: 087401760
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
20x2,0mm pe-rt 3 gulvvarmerør 600mtr
10 kr
Til butik
20x2,0mm pe-rt 3 gulvvarmerør 600mtr billede

Produktinformation

20x2,0 mm 600meters rulle -Solar Plus Gulvvarme rør PE-RT Pro3 røret er velegnet til brug i nedstøbning af gulvvarmesystemer grundet den udvendige iltbarriere. Bør IKKE anvendes til nedlægning i ALU/Stål varmefordelingsplader grundet risiko for knirkel...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Plus
Kategori: pex og alupex rør
EAN: 5900360937143
Varenr.: 0802008145
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
20 mm Wavin gulvvarme-rør Pro3 600 mtr.
10,44 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
600 meter Wavin Pro3 pex rør til gulvvarme, 20 mm
4.811 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
600 meter Wavin Pro3 pex rør til gulvvarme, 20 mm
4.999 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 600 mtr. PE-RT Pro3. Udvendig iltbarriere. Til nedstøbning. Risiko for knirkelyde i ALU/Stål plade - (600 meter)
5.098 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
600 meter Wavin Pro3 pex rør til gulvvarme, 20 mm
6.000 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 600 mtr. PE-RT Pro3. Udvendig iltbarriere. Til nedstøbning. Risiko for knirkelyde i ALU/Stål plade - (600 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 600 mtr. PE-RT Pro3. Udvendig iltbarriere. Til nedstøbning. Risiko for knirkelyde i ALU/Stål plade - (600 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk9,78 kr9,78 krKøb
2vvsfittings.dk10 kr10 krKøb
3MaintainIt10 kr10 krKøb
4EL-GROSSISTEN10,44 kr10,44 krKøb
5LavprisVVS4.811 kr4.811 krKøb
6CompletVVS4.999 kr4.999 krKøb
7CS MEGASTORE DK5.098 kr5.297 krKøb
8BilligVVS DK6.000 kr6.000 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 600 mtr. PE-RT Pro3. Udvendig iltbarriere. Til nedstøbning. Risiko for knirkelyde i ALU/Stål plade - (600 meter)

PriceData har fulgt prisen på PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 600 mtr. PE-RT Pro3. Udvendig iltbarriere. Til nedstøbning. Risiko for knirkelyde i ALU/Stål plade - (600 meter) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5,94 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 10 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7 kr.

Den nuværende pris på 9,78 kr er 40% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 600 mtr. PE-RT Pro3. Udvendig iltbarriere. Til nedstøbning. Risiko for knirkelyde i ALU/Stål plade - (600 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 600 mtr. PE-RT Pro3. Udvendig iltbarriere. Til nedstøbning. Risiko for knirkelyde i ALU/Stål plade - (600 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20269,78 kr
24. maj 202610 kr
17. maj 20269,78 kr
12. maj 20269,14 kr
9. maj 20269,78 kr1,28 kr (15%)
8. maj 20268,5 kr
6. maj 20268,24 kr1,04 kr (11%)
5. maj 20269,28 kr1,78 kr (24%)
30. apr. 20267,5 kr
24. apr. 20267,46 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret