Gå til hovedindhold

PDP RIFFMASTER - Guitar controller - trådløs - for Sony PlayStation 5, Sony PlayStation 4

PDPVideospilkonsol – tilbehørEAN: 0708056072599
Pris fra 1.279,95 krtil 2.288 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.008,05 kr (44% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 743 kr 30. apr.

Sammenlign priser på PDP RIFFMASTER - Guitar controller - trådløs - for Sony PlayStation 5, Sony PlayStation 4 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1279.95 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Pdp Riffmaster Wireless Guitar Controller
-16%1.279,95 kr
Før 1.519,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Pdp Riffmaster Wireless Guitar Controller billede

Produktinformation

Rock On med den trådløse RIFFMASTER guitar! Den første guitar i næsten et årti giver dig...

Produktspecifikationer

Mærke: pdp
Kategori: elektronik|konsoller og tilbehør|xbox one
EAN: 0708056072599
Varenr.: 695825
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
PDP Gaming Riffmaster trådløs guitar-controller
1.295 kr
Til butik
PDP Gaming Riffmaster trådløs guitar-controller billede

Produktinformation

Hold ikke op med at spille med den trådløse RIFFMASTER-guitar! Med den nyeste guitar på markedet kan du spille musik som en ægte rockstjerne i både Fortnite Festival og Rock Band 4. Dens unikke design, der passer til både venstre- og højrehåndede guitarister, sikrer, at alle har lige muligheder for at mestre spillet. Nyd overlegen komfort og bekvemmelighed med en trådløs forbindelse med lav latens på 9 meter, et indbygget genopladeligt batteri til op til 36 timers spil pr. opladning, en skulderrem og et analogt håndtag med et afventende patent. Tag det til næste niveau med 3,5 mm-lydstikket, og juster lydstyrken på farten med D-pad-lydkontrollen. Guitaren kan også foldes sammen, så du kan tage den med på din næste turné eller opbevare den sikkert derhjemme. RIFFMASTER by PDP er officielt licenseret af PlayStation og kompatibel med PlayStation 5 og PlayStation 4. Funktioner: Designet til Rock Band 4 med officiel PlayStation-licens. 9 meter trådløs forbindelse med lav latenstid og indbygget genopladeligt batteri til op til 36 timers spil pr. opladning, så du kan spille komfortabelt fra sofaen. Unikt design, der passer til både højre- og venstrehåndede guitarister. Tag det til næste niveau med 3,5 mm-lydstikket, og juster lydstyrken på farten med D-pad-lydkontrol. Inkluderer et indbygget analogt guitarhåndtag, med et afventende patent, og en skulderrem for ekstra komfort, plus at guitaren kan foldes sammen for nem opbevaring. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: PDP Gaming
Kategori: Gaming tilbehør
EAN: 0708056072599
Varenr.: D21543
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PDP RIFFMASTER - Playstation - Wireless Guitar controller - Sony PlayStation 4
2.081 kr
Til butik
PDP RIFFMASTER - Playstation - Wireless Guitar controller - Sony PlayStation 4 billede

Produktinformation

Rock On med den trådløse RIFFMASTER-guitarcontroller! Den nyeste guitar på markedet giver dig mulighed for at spille musik som en sand rockstjerne nu på Rock Band 4 og Fortnite Festival, så snart Rock Band 4 guitarer er understøttet. Med et unikt design, der er velegnet til både venstre- og højrehåndede guitarister, har alle en chance for at dominere konkurrencen. Nyd øget komfort og bekvemmelighed med en 30-fods trådløs forbindelse med lav latens, et indbygget, genopladeligt batteri til op til 36 timers spil pr. opladning, skulderrem og patenteret analog stick. Skru den op til 11 med 3,5 mm lydstikket, og juster lydstyrken på farten med lydknapperne på D-pad'en. Guitaren er også sammenklappelig, så du kan pakke den til din næste tur eller opbevare den sikkert derhjemme. PDP's RIFFMASTER er officielt licenseret af PlayStation og kompatibel på tværs af PlayStation 5 og PlayStation 4.

Produktspecifikationer

Mærke: PDP
Kategori: Spil tilbehoer
Artikel nr.: 052-024-BK
EAN: 0708056072599
Varenr.: 3257022
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PDP RIFFMASTER - Guitar controller - trådløs - for Sony PlayStation 5, Sony PlayStation 4
2.288 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PDP RIFFMASTER - Guitar controller - trådløs - for Sony PlayStation 5, Sony PlayStation 4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PDP RIFFMASTER - Guitar controller - trådløs - for Sony PlayStation 5, Sony PlayStation 4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Gucca.dk1.279,95 kr1.279,95 krKøb
2Teknikproffset DK1.295 kr1.354 krKøb
3Proshop DK2.081 kr2.081 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.288 kr2.288 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PDP RIFFMASTER - Guitar controller - trådløs - for Sony PlayStation 5, Sony PlayStation 4

PriceData har fulgt prisen på PDP RIFFMASTER - Guitar controller - trådløs - for Sony PlayStation 5, Sony PlayStation 4 i 97 dage. Laveste pris i perioden er 743 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 1.377 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.087 kr.

Den nuværende pris på 1.279,95 kr er 18% over normalprisen. Prisen er steget 20% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for PDP RIFFMASTER - Guitar controller - trådløs - for Sony PlayStation 5, Sony PlayStation 4. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for PDP RIFFMASTER - Guitar controller - trådløs - for Sony PlayStation 5, Sony PlayStation 4 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.279,95 kr15,05 kr (1%)
28. maj 20261.295 kr15,05 kr (1%)
27. maj 20261.279,95 kr15,05 kr (1%)
24. maj 20261.295 kr82 kr (6%)
19. maj 20261.377 kr308 kr (29%)
7. maj 20261.069 kr315 kr (42%)
2. maj 2026754 kr11 kr (1%)
30. apr. 2026743 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026744 kr325 kr (30%)
27. feb. 20261.069 kr20 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret