Gå til hovedindhold

Parfums De Marly Feminine Safanad Eau De Parfum Spray 75 ml

Pris fra 1.987 krtil 2.125 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 138 kr (6% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.680 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Parfums De Marly Feminine Safanad Eau De Parfum Spray 75 ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1987 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Parfums de Marly Safanad EDP 75 ml
1.987 kr
Til butik
Parfums de Marly Safanad EDP 75 ml billede

Produktinformation

✨ Amber-blomstret signatur · Pære, appelsinblomst & vanilje · EDP med varig dybde En strålende og harmonisk eau de parfum, der forener saftige frugtnuancer med blomster og bløde, varme trænoter. Åbningen byder på frisk pære og solmoden appelsin, som hurtigt glider over i et feminint hjerte af ren appelsinblomst, ylang-ylang og en elegant strejf af iris. I basen finder du cremet vanilje, gylden rav og sandeltræ, som giver duften en lækker, omsluttende varme og en forførende efterslæt. En raffineret signaturduft – oplagt til både dag og aften. Duftnoter Top: Pære, appelsin Hjerte: Appelsinblomst, ylang-ylang, iris Base: Vanilje, rav (ambra), sandeltræ Fordele Amber-blomstret komposition med afbalanceret sødme og blød trævarme Eau de Parfum-koncentration for lang holdbarhed og smuk udvikling på huden Alsidig og elegant – velegnet året rundt, fra kontor til aften Skulpturel flakon med fine detaljer, der klæder enhver parfumereol Sådan bruger du produktet Påfør på rene pulspunkter: håndled, hals og evt. brystben. Hold flasken 10–15 cm fra huden for en fin og jævn tåge. Undgå at gnide håndleddene sammen – lad duften sætte sig og udvikle sig. Ønskes ekstra dybde, kan du give ét let spray på tøj eller i hårspidser (undgå sarte tekstiler). Resultat En varm, lysende og sofistikeret duftsignatur med tydelig tilstedeværelse i åbningen og en silkeblød, vanilje-træet base, der holder i timevis og efterlader et elegant spor.

Produktspecifikationer

Kategori: Nicheparfumer
Størrelse: 75.00ml
Artikel nr.: 3700578502056
EAN: 3700578502056
Varenr.: 3700578502056
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Parfums De Marly Safanad Woman EDP (75ml)
-0%2.119 kr
Før 2.125 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Parfums De Marly Safanad Woman EDP (75ml) billede

Produktinformation

Safanad er en Eau De Parfum til kvinder er en vanedannende duft med sarte noter af appelsinblomst, iris og ylang-ylang, der skynder sig at tegne et træagtigt spor afsløret af sandeltræ, rav og vanilje. Duften hylder den naturlige skønhed, femininitet og elegance. Topnoter af Pære og Appelsin, hjertenoter af Iris, Appelsinblomsttræ og Ylang-Ylang, samt bundnoter af Rav, Vanilje og Sandeltræ. Duften fremhæver perfekt din naturlige charme og afslappede raffinement. Perfekt til både hverdagsbrug og ved særlige lejligheder. Vanedannende duft med blomster- og træagtige noter Fremhæver perfekt din naturlige charme Noter af bl.a. Pære, Appelsin, Iris, Rav, Vanilje og Sandeltræ...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Eau de Parfum til hende
Vægt: 431g
Artikel nr.: NPM0002PV
EAN: 3700578502056
Varenr.: B073168
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Parfums De Marly Feminine Safanad Eau De Parfum Spray 75 ml
2.125 kr
Til butik
Parfums De Marly Feminine Safanad Eau De Parfum Spray 75 ml billede

Produktinformation

Safanad EDP fra Parfums de Marly. Safanad strammer fra en arabisk hesterase, der eksisterer i flere tusinde år. Dronningen af Sheba præsenterede for den vise kong Salomon denne fuldblodshest, der hedder Safanad, der betyder Den rene. Denne duft afspejler en fuldblods nåde. Udover den fremragende kvalitet fuldender den dristige elegance, den koncentrerede energi og det unikke temperament duften. Den unikke skønhed af denne race udhældes med denne intense duft. En subtil blanding af appelsin blomst, iris og ylang-ylang flyder for at bringe langvarighed sammen med amber, sandeltræ og vanilje. Parfums De Marly Feminine Safanad Eau De Parfum Spray 75 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 75.000000000
Artikel nr.: NPM0002PV
EAN: 3700578502056
Varenr.: 2675-114-0075
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Parfums de Marly Safanad Eau de Parfum - 75 ml
2.125 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Parfums De Marly Feminine Safanad Eau De Parfum Spray 75 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Parfums De Marly Feminine Safanad Eau De Parfum Spray 75 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK1.987 kr1.987 krKøb
2Bangerhead DK2.119 kr2.119 krKøb
3Lyko DK2.125 kr2.125 krKøb
4NordicFeel DK2.125 kr2.125 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Parfums De Marly Feminine Safanad Eau De Parfum Spray 75 ml

PriceData har fulgt prisen på Parfums De Marly Feminine Safanad Eau De Parfum Spray 75 ml i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.680 kr (registreret d. 6. marts 2026), højeste er 2.119 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.994 kr.

Den nuværende pris på 1.987 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Parfums De Marly Feminine Safanad Eau De Parfum Spray 75 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Parfums De Marly Feminine Safanad Eau De Parfum Spray 75 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 20261.987 kr132 kr (6%)
18. mar. 20262.119 kr439 kr (26%)
6. mar. 20261.680 kr433 kr (20%)
4. mar. 20262.113 kr6 kr (0%)
20. feb. 20262.119 kr138 kr (7%)
19. feb. 20261.981 kr132 kr (6%)
18. feb. 20262.113 kr132 kr (7%)
15. feb. 20261.981 kr10 kr (1%)
12. feb. 20261.991 kr54 kr (3%)
11. feb. 20261.937 kr54 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret