Gå til hovedindhold

PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 15, 16

PanzerGlassElektronikEAN: 5715685002373
Pris fra 159 krtil 270,35 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 111,35 kr (41% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 15, 16 og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 159 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærmbeskyttelse PanzerGlass til iPhone 16/15 - Ultra-Wide Fit
-37%159 kr
Før 254 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærmbeskyttelse PanzerGlass til iPhone 16/15 - Ultra-Wide Fit billede

Produktinformation

PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16, 1560 % genanvendt glas. 100 % styrke. 100 % original. Med den her skærmbeskytter fra PanzerGlass får du det hele. Det hærdede glas fungerer som en diskret airbag, der holder både ridser, revner, slag og stød på sikker afstand, så du kan gå gennem livet med ro i maven og en skærm, der bliver ved med at se ud som ny. Skærmbeskytteren er lavet af næsten to tredjedele genanvendt glas og har endda en smudsafvisende belægning, der reducerer fedtfingre og snavs.60% genanvendt glasSamme styrke. Genbrugsløsning. Denne skærmbeskytter er lavet af 60% genanvendt glas.FSC -mærket emballageLeveres i en FSC -mærket æske, der kan genanvendes.Ultra-Wide FitGiver dig maksimal beskyttelse og en fuldendt skærmoplevelse, samtidig med at den efterlader plads til en case.Beskytter i tilfælde af tabBeskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens "hov-jeg-tabte-lige-min-enhed"-uheld.RidsefastBeskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer.StødabsorberendeBeskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen.Nem installationSå nem at montere, at du kan gøre det, selvom du har ti tommelfingre.Længere levetidPasser på din enhed, så du kan få glæde af den så længe som muligt. Og så du kan forære eller sælge den til andre, når du ikke længere selv skal bruge den.100 % berøringsfølsomhedFøles som den originale skærm med 100 % berøringsfølsomhed.EasyAligner medfølgerDen medfølgende EasyAligner gør det så nemt at sætte glasset på telefonen, at alle kan gøre det, selv de mest fummelfingrede.KrystalklartSå gennemsigtig, at du måske ikke engang bemærker den – altså ikke før din enhed falder til jorden, og din skærm ikke revner.Afvisende ov...

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Skærmbeskyttelse og Skærmfiltre
Vægt: 0.06g
EAN: 5715685002373
Varenr.: 1817174
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
PanzerGlass Skærmbeskyttelse - iPhone 16 - Ultra Wide Fit
160 kr
Til butik
PanzerGlass Skærmbeskyttelse - iPhone 16 - Ultra Wide Fit billede

Produktinformation

PanzerGlass® Skærmbeskyttelse - iPhone 16 - Ultra Wide Fit, Beskyt din iPhone 16 med PanzerGlass® Ultra Wide Fit Screen Protection, der er designet til at give et fremragende forsvar uden at gå på kompromis med stil eller funktionalitet. Skærmbeskyttelsen er fremstillet af 60 % genbrugsglas og leverer 100 % styrke og originalitet, hvilket sikrer, at din enhed forbliver uberørt gennem daglig brug. Ultrabred pasform: Fuld dækning med plads til dit etui, Ultra-Wide Fit-designet dækker hele forsiden af din iPhone 16, så du har fuld synlighed af skærmen, samtidig med at den passer perfekt til dit etui. Dette design efterlader lige præcis nok plads rundt om kanterne til at rumme et CARE by PanzerGlass®-etui, hvilket giver en sømløs blanding af beskyttelse og stil. Uovertruffen styrke med genbrugsglas, PanzerGlass® Screen Protection er fremstillet af 60 % genbrugsglas og tilbyder miljøbevidst holdbarhed uden at gå på kompromis med kvaliteten. Beskyttelsen kombinerer ridsefasthed på højt niveau med imponerende stødabsorbering og sikrer, at din skærm ikke tager skade, uanset hvad livet byder den. Banebrydende beskyttelse mod fald, Ulykker sker, men med PanzerGlass® Screen Protection er din iPhone 16 beskyttet mod fald og stød. Den avancerede faldbeskyttelsesteknologi absorberer stød og spreder anslagsenergi, hvilket reducerer risikoen for revner og brud betydeligt. Hvorfor vælge PanzerGlass® Skærmbeskyttelse til iPhone 16?, Ultrabred pasform: Dækker hele skærmens overflade, mens der er plads til dit yndlingsetui, hvilket sikrer en perfekt kombination af beskyttelse og stil. 60 % genbrugsglas: Kombinerer bæredygtighed med uovertruffen styrke til en skærmbeskyttelse, der er hård mod ridser og skånsom mod planeten. Høj modstandsdygtighed over for ridser: Sørger for, at din skærm ser fejlfri ud, og beskytter den mod hverdagens slid. Stødsikker: Absorberer stød for at beskytte din skærm mod uventede fald og stød. 100 % original: Bevarer klarheden, berøringsfølsomheden og udseendet af din originale skærm uden at gå på kompromis. Giv din iPhone 16 den bedste beskyttelse med PanzerGlass® Ultra Wide Fit Screen Protector. Nyd din enhed fuldt ud, velvidende at den er beskyttet af det førende navn inden for skærmbeskyttelse. Bestil din PanzerGlass® skærmbeskytter til iPhone 16 i dag, og oplev den perfekte blanding af stil, styrke og bæredygtighed!, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: iPhone 16
EAN: 5715685002373
Varenr.: D00468
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærmbeskyttelse PanzerGlass til iPhone 16/15 - Ultra-Wide Fit
-35%179 kr
Før 274 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærmbeskyttelse PanzerGlass til iPhone 16/15 - Ultra-Wide Fit billede

Produktinformation

PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16, 1560 % genanvendt glas. 100 % styrke. 100 % original. Med den her skærmbeskytter fra PanzerGlass får du det hele. Det hærdede glas fungerer som en diskret airbag, der holder både ridser, revner, slag og stød på sikker afstand, så du kan gå gennem livet med ro i maven og en skærm, der bliver ved med at se ud som ny. Skærmbeskytteren er lavet af næsten to tredjedele genanvendt glas og har endda en smudsafvisende belægning, der reducerer fedtfingre og snavs.60% genanvendt glasSamme styrke. Genbrugsløsning. Denne skærmbeskytter er lavet af 60% genanvendt glas.FSC -mærket emballageLeveres i en FSC -mærket æske, der kan genanvendes.Ultra-Wide FitGiver dig maksimal beskyttelse og en fuldendt skærmoplevelse, samtidig med at den efterlader plads til en case.Beskytter i tilfælde af tabBeskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens "hov-jeg-tabte-lige-min-enhed"-uheld.RidsefastBeskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer.StødabsorberendeBeskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen.Nem installationSå nem at montere, at du kan gøre det, selvom du har ti tommelfingre.Længere levetidPasser på din enhed, så du kan få glæde af den så længe som muligt. Og så du kan forære eller sælge den til andre, når du ikke længere selv skal bruge den.100 % berøringsfølsomhedFøles som den originale skærm med 100 % berøringsfølsomhed.EasyAligner medfølgerDen medfølgende EasyAligner gør det så nemt at sætte glasset på telefonen, at alle kan gøre det, selv de mest fummelfingrede.KrystalklartSå gennemsigtig, at du måske ikke engang bemærker den – altså ikke før din enhed falder til jorden, og din skærm ikke revner.Afvisende over for fingeraftrykOlie- og vandafvisende, hvilket betyder at spor af fingeraftryk samt snavs, håndsprit og håndcreme reduceres.Kan anvendes sammen med en caseBeskytter din skærm, samtidig med at der plads til et cover.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Skærmbeskyttelse og Skærmfiltre
Vægt: 0.06g
EAN: 5715685002373
Varenr.: 1817174
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PanzerGlass Screen Protector Apple iPhone 16, 15 | Ultra-Wide Fit
179 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PanzerGlass Screen Protector Apple iPhone 16, 15 | Ultra-Wide Fit
187 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass Screen Protector iPhone 16 | 15 | Ultra-Wide Fit
-27%189 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 15, 16
229 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Panzerglass PanzerGlass Ultra-Wide Fit Skærmbeskytter iPhone 16 5715685002373 Modsvarer: N/A
249 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
PanzerGlass iPhone 15 / 16 skærmbeskytter
259 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Panzerglass Ultra-wide Fit Iphone 15, Iphone 16
263 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
PanzerGlass beskyttelsesglas t/iPhone 15
270,35 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 15, 16 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 15, 16 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK159 kr159 krKøb
2Teknikproffset DK160 kr209 krKøb
3Vivas DK179 kr248 krKøb
4Ultrashop179 kr179 krKøb
5CompuMail DK187 kr187 krKøb
6Proshop DK189 kr228 krKøb
7CS MEGASTORE DK229 kr268 krKøb
8InkClub DK249 kr249 krKøb
9Komplett DK259 kr259 krKøb
10Dustin DK263 kr349,25 krKøb
11RedOffice Konpap270,35 kr270,35 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 15, 16

PriceData har fulgt prisen på PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 15, 16 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 121 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 179 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 163 kr.

Den nuværende pris på 159 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 15, 16. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 15, 16 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 2026159 kr1 kr (1%)
3. maj 2026160 kr1 kr (1%)
2. maj 2026161 kr1 kr (1%)
15. apr. 2026160 kr1 kr (1%)
11. apr. 2026161 kr18 kr (10%)
4. feb. 2026179 kr30 kr (20%)
2. feb. 2026149 kr30 kr (17%)
1. feb. 2026179 kr30 kr (20%)
31. jan. 2026149 kr30 kr (17%)
29. jan. 2026179 kr30 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret