Gå til hovedindhold

PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15 Plus, 16 Plus

PanzerGlassElektronikEAN: 5715685002731
Pris fra 82 krtil 408 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 326 kr (80% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 79,95 kr 29. maj

Sammenlign priser på PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15 Plus, 16 Plus og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 82 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
PanzerGlass Skærmbeskytter - iPhone 16 Plus - Classic Fit
82 kr
Til butik
PanzerGlass Skærmbeskytter - iPhone 16 Plus - Classic Fit billede

Produktinformation

Ultimativ beskyttelse med PanzerGlass iPhone 16 Plus Classic Fit Screen Protector, Beskyt din nye iPhone 16 Plus med PanzerGlass Classic Fit Screen Protector, der giver maksimal beskyttelse mod ridser, fald og hverdagsslitage, samtidig med at skærmens klarhed og reaktionsevne bevares. Den er designet specielt til den 6,7" store iPhone 16 Plus og giver en elegant, holdbar barriere uden at gå på kompromis med funktionaliteten. Hvorfor vælge PanzerGlass iPhone 16 Plus Classic Fit?, Brudsikker og ridsefast: Denne skærmbeskytter er fremstillet af holdbart hærdet glas og giver beskyttelse af militær kvalitet mod fald, ridser og stød, så din iPhone-skærm forbliver uberørt. Krystalklar skærm: Nyd klarheden på din iPhones Retina-skærm uden forvrængning. Det ultratynde glas sikrer 100 % berøringsfølsomhed og krystalklar opløsning. Anti-fingeraftryksbelægning: Med et oleofobisk lag reducerer PanzerGlass -beskyttelsen pletter og fingeraftryk og sikrer, at din skærm forbliver ren og responsiv. Nem, boblefri installation: PanzerGlass -beskytteren leveres med et nemt installationssæt, der hjælper dig med at påføre skærmbeskytteren hurtigt og uden bobler. Dækning fra kant til kant: Den er designet til at passe perfekt til din iPhone 16 Plus og giver kant-til-kant-beskyttelse uden at forstyrre etuier eller kamerafunktioner. PanzerGlass Classic Fit er den ultimative løsning til at beskytte din iPhone 16 Plus og samtidig bevare dens slanke udseende og fornemmelse. Beskyt din enhed med tillid, vel vidende at den er dækket af et af de mest pålidelige navne inden for skærmbeskyttelse. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: iPhone 16
EAN: 5715685002731
Varenr.: D00491
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass Screen Protector iPhone 16 Plus | Classic Fit
-30%139 kr
Før 199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PanzerGlass Screen Protector iPhone 16 Plus | Classic Fit billede

Produktinformation

- 60% recycled glass = Same strength. Circulation solution. This screen protector is made of 60% recycled glass. - FSC™-certified packaging = Comes in a box made of recyclable FSC™-certified paper. - Classic Fit = Standard Fit covers the active part of your screen keeping it safe from your everyday fumbling, dropping and screen cracking. - Drop protection = Protects against crushing falls onto stone-hard pavements, unforgiving bathroom floors, and other device-smashing surfaces. - Scratch resistant = Protects your device from scratching caused by the hazards of everyday life. - Shock resistant = Keeps your device safe from your everyday fumbling, dropping and screen cracking. - Easy installation = So easy to install you can do it even if you're all thumbs. - Longer lifespan = Extends the lifetime of your device, enabling you to enjoy it longer and give it to others when you no longer need it yourself. - 100% touch sensitivity = Feels like the original screen with 100% touch sensitivity. - Incl. EasyAligner = Comes with an EasyAligner that makes installation so simple you can do it perfectly even if you're all thumbs. - Crystal-clear view = So clear that you might not even notice it's there, well, not until your device tumbles to the ground and your screen doesn't crack. - Fingerprint resistant = Repels oil and water, reducing traces of fingerprints as well as dirt, disinfectant gel and hand lotion.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Mobil Beskyttelsesglas
Artikel nr.: PANZER2875
EAN: 5715685002731
Varenr.: 3268661
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PanzerGlass Screen Protector Apple iPhone 16 Plus, 15 Plus | Classic Fit
169 kr
Til butik
PanzerGlass Screen Protector Apple iPhone 16 Plus, 15 Plus | Classic Fit billede

Produktinformation

Beskyt din Apple iPhone 16 Plus eller 15 Plus med PanzerGlass Screen Protector i Classic Fit. Dette skærmbeskyttelsesprodukt er designet til at give maksimal beskyttelse mod ridser, stød og daglig slid, samtidig med at det bevarer telefonens originale tou...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Skærmbeskyttelse
EAN: 5715685002731
Varenr.: 62426
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15 Plus, 16 Plus
199 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Panzerglass Classic Fit Iphone 15 Plus, Iphone 16 Plus
224 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PanzerGlass Screen Protector Apple iPhone 16 Plus, 15 Plus | Classic Fit
408 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15 Plus, 16 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15 Plus, 16 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK82 kr131 krKøb
2Proshop DK139 kr178 krKøb
3Ultrashop169 kr169 krKøb
4CS MEGASTORE DK199 kr238 krKøb
5Dustin DK224 kr310,25 krKøb
6CompuMail DK408 kr408 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15 Plus, 16 Plus

PriceData har fulgt prisen på PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15 Plus, 16 Plus i 180 dage. Laveste pris i perioden er 79,95 kr (registreret d. 19. februar 2026), højeste er 139 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 101 kr.

Den nuværende pris på 82 kr er 19% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15 Plus, 16 Plus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15 Plus, 16 Plus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202682 kr2,05 kr (3%)
29. maj 202679,95 kr2,05 kr (2%)
28. maj 202682 kr2,05 kr (3%)
24. maj 202679,95 kr2,05 kr (2%)
23. maj 202682 kr2,05 kr (3%)
14. maj 202679,95 kr2,05 kr (2%)
13. maj 202682 kr2,05 kr (3%)
21. apr. 202679,95 kr2,05 kr (2%)
20. apr. 202682 kr2,05 kr (3%)
14. apr. 202679,95 kr2,05 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret