Gå til hovedindhold

PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15, 16

PanzerGlassElektronikEAN: 5715685002717
Pris fra 120 krtil 224 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 104 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 117 kr 29. maj

Sammenlign priser på PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15, 16 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 120 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
PanzerGlass Skærmbeskytter - iPhone 16 - Classic Fit
120 kr
Til butik
PanzerGlass Skærmbeskytter - iPhone 16 - Classic Fit billede

Produktinformation

Ultimativ beskyttelse med PanzerGlass iPhone 16 Classic Fit Screen Protector, Beskyt din nye iPhone 16 med PanzerGlass Classic Fit Screen Protector, der giver maksimal beskyttelse mod ridser, fald og hverdagsslitage, samtidig med at skærmens klarhed og reaktionsevne bevares. Den er designet specielt til iPhone 16 på 6,1 tommer og giver en elegant, holdbar barriere uden at gå på kompromis med funktionaliteten. Hvorfor vælge PanzerGlass iPhone 16 Classic Fit?, Brudsikker og ridsefast: Denne skærmbeskytter er fremstillet af holdbart hærdet glas og giver beskyttelse af militær kvalitet mod fald, ridser og stød, så din iPhone-skærm forbliver uberørt. Krystalklar skærm: Nyd klarheden på din iPhones Retina-skærm uden forvrængning. Det ultratynde glas sikrer 100 % berøringsfølsomhed og krystalklar opløsning. Anti-fingeraftryksbelægning: Med et oleofobisk lag reducerer PanzerGlass -beskyttelsen pletter og fingeraftryk og sikrer, at din skærm forbliver ren og responsiv. Nem, boblefri installation: PanzerGlass -beskytteren leveres med et nemt installationssæt, der hjælper dig med at påføre skærmbeskytteren hurtigt og uden bobler. Dækning fra kant til kant: Den er designet til at passe perfekt til din iPhone 16 og giver kant-til-kant-beskyttelse uden at forstyrre etuier eller kamerafunktioner. PanzerGlass Classic Fit er den ultimative løsning til at beskytte din iPhone 16 og samtidig bevare dens slanke udseende og fornemmelse. Beskyt din enhed med tillid, vel vidende at den er dækket af et af de mest pålidelige navne inden for skærmbeskyttelse. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: iPhone 16
EAN: 5715685002717
Varenr.: D00489
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass Screen Protector iPhone 16 | 15 | Classic Fit
-30%139 kr
Før 199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PanzerGlass Screen Protector iPhone 16 | 15 | Classic Fit billede

Produktinformation

- 60% recycled glass = Same strength. Circulation solution. This screen protector is made of 60% recycled glass. - FSC™-certified packaging = Comes in a box made of recyclable FSC™-certified paper. - Classic Fit = Standard Fit covers the active part of your screen keeping it safe from your everyday fumbling, dropping and screen cracking. - Drop protection = Protects against crushing falls onto stone-hard pavements, unforgiving bathroom floors, and other device-smashing surfaces. - Scratch resistant = Protects your device from scratching caused by the hazards of everyday life. - Shock resistant = Keeps your device safe from your everyday fumbling, dropping and screen cracking. - Easy installation = So easy to install you can do it even if you're all thumbs. - Longer lifespan = Extends the lifetime of your device, enabling you to enjoy it longer and give it to others when you no longer need it yourself. - 100% touch sensitivity = Feels like the original screen with 100% touch sensitivity. - Incl. EasyAligner = Comes with an EasyAligner that makes installation so simple you can do it perfectly even if you're all thumbs. - Crystal-clear view = So clear that you might not even notice it's there, well, not until your device tumbles to the ground and your screen doesn't crack. - Fingerprint resistant = Repels oil and water, reducing traces of fingerprints as well as dirt, disinfectant gel and hand lotion.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Mobil Beskyttelsesglas
Artikel nr.: PANZER2873
EAN: 5715685002717
Varenr.: 3268663
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PanzerGlass Screen Protector Apple iPhone 16 6.1 | Classic Fit
139 kr
Til butik
PanzerGlass Screen Protector Apple iPhone 16 6.1 | Classic Fit billede

Produktinformation

Beskyt din Apple iPhone 16 6.1 med PanzerGlass Screen Protector - Classic Fit. Denne skærmbeskyttelse er designet til at sikre, at din telefon forbliver krystalklar og fri for ridser, mens den samtidig bevarer den originale berøringsfølsomhed. Med sin præ...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Skærmbeskyttelse
EAN: 5715685002717
Varenr.: 62428
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PanzerGlass Screen Protector Apple iPhone 16 6.1" | Classic Fit
142 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15, 16
199 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
PanzerGlass iPhone 15 / 16 skærmbeskytter
199 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Panzerglass Classic Fit Iphone 15, Iphone 16
224 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15, 16 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15, 16 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK120 kr169 krKøb
2Proshop DK139 kr178 krKøb
3Ultrashop139 kr139 krKøb
4CompuMail DK142 kr142 krKøb
5CS MEGASTORE DK199 kr238 krKøb
6Komplett DK199 kr199 krKøb
7Dustin DK224 kr310,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15, 16

PriceData har fulgt prisen på PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15, 16 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 117 kr (registreret d. 13. april 2026), højeste er 139 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 124 kr.

Den nuværende pris på 120 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15, 16. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for PanzerGlass - Skærmbeskytter for mobiltelefon - klassisk pasform - glas - for Apple iPhone 15, 16 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026120 kr3 kr (3%)
29. maj 2026117 kr3 kr (3%)
28. maj 2026120 kr3 kr (3%)
26. maj 2026117 kr1 kr (1%)
13. maj 2026118 kr1 kr (1%)
13. apr. 2026117 kr1 kr (1%)
11. apr. 2026118 kr1,95 kr (2%)
27. mar. 2026119,95 kr19,05 kr (14%)
26. mar. 2026139 kr19,05 kr (16%)
8. mar. 2026119,95 kr19,05 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret