Gå til hovedindhold

PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16

PanzerGlassElektronikEAN: 5715685003141
Pris fra 114 krtil 229 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 115 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 114 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
PanzerGlass HardCase MagSafe - iPhone 16 - Hvid
114 kr
Til butik
PanzerGlass HardCase MagSafe - iPhone 16 - Hvid billede

Produktinformation

PanzerGlass HardCase MagSafe til iPhone 16 - Hvid: Førsteklasses beskyttelse med gennemsigtigt design og MagSafe-kompatibilitet, Beskyt din iPhone 16 med stil og funktionalitet med PanzerGlass HardCase MagSafe i hvid. Dette etui kombinerer avanceret teknologi, elegant design og maksimal beskyttelse, hvilket sikrer, at din telefon ser godt ud og er beskyttet mod hverdagens farer. Med integreret MagSafe-teknologi er PanzerGlass HardCase det perfekte valg for dem, der vil nyde trådløs opladning og bruge MagSafe-tilbehør uden at gå på kompromis med sikkerheden. Design og materialer: PanzerGlass HardCase MagSafe er designet til at fremhæve den naturlige skønhed ved din iPhone 16 med sit slanke og gennemsigtige design. Etuiet har en elegant hvid MagSafe-ring, der giver et elegant touch og samtidig sikrer problemfri brug af din MagSafe-oplader og tilbehør. Det minimalistiske design holder din telefon let og nem at håndtere, samtidig med at den giver robust beskyttelse. Etuiet er lavet af videnskabeligt dokumenterede materialer og er nøje udvalgt for sin styrke og holdbarhed. Den hårde ydre skal beskytter effektivt mod ridser, stød og fald, mens de bløde kanter absorberer stød under fald og beskytter sårbare områder som f.eks. hjørnerne. Det gør etuiet ideelt til dem, der ønsker maksimal beskyttelse uden at tilføje unødvendig masse til deres telefon. Avanceret beskyttelse og MagSafe-integration: PanzerGlass HardCase MagSafe er konstrueret til at modstå hverdagens stød og slag, hvilket gør det til et af de mest pålidelige valg til din iPhone 16. Med fokus på stødabsorbering og holdbarhed er dette etui testet til at beskytte din telefon mod de mest almindelige typer skader, hvilket giver dig ro i sindet, uanset hvor du er. Den indbyggede MagSafe-ring sikrer en stærk og pålidelig magnetisk forbindelse, så du kan oplade trådløst og fastgøre andet MagSafe-tilbehør uden at fjerne etuiet. Brugervenligt design og nem adgang: PanzerGlass HardCase MagSafe er designet med præcision for at sikre fuld adgang til alle knapper, porte og funktioner på din iPhone 16. Den præcise udskæring omkring kameraet beskytter linserne mod ridser uden at påvirke billedkvaliteten. Den glatte, men alligevel gribevenlige overflade giver dig et sikkert greb om din telefon og reducerer risikoen for utilsigtede fald. Etuiet monteres nemt og hurtigt og sidder tæt omkring din telefon, så det passer perfekt. Den gennemsigtige bagside lader din telefons farve og design skinne igennem, mens den hvide MagSafe-ring giver et stilfuldt og moderne touch. Nøglefunktioner i PanzerGlass HardCase MagSafe - iPhone 16 - Hvid: Slank og gennemsigtigt design: Fremviser din iPhone 16's naturlige skønhed med en stilfuld hvid MagSafe-ring. Let og holdbar beskyttelse: Beskytter mod hverdagens stød, fald og ridser uden at tilføje ekstra vægt til din telefon. Videnskabeligt dokumenterede materialer: Fremstillet af materialer af høj kvalitet, der er designet til at beskytte og forlænge din enheds levetid. Fuldt integreret MagSafe: Giver mulighed for problemfri brug af MagSafe-opladere og -tilbehør med en stærk magnetisk forbindelse. Præcise udskæringer: Sikrer nem adgang til alle knapper, porte og kameraer uden at skulle fjerne etuiet. Udskæring til kamera: Beskytter dine linser og sikrer, at dine fotos og videoer forbliver skarpe og klare. Nem og hurtig installation: Etuiet klikkes nemt på og passer perfekt til din telefon. Hvorfor vælge PanzerGlass HardCase MagSafe til iPhone 16?, PanzerGlass HardCase MagSafe er det ideelle valg for dem, der ønsker at kombinere stil, beskyttelse og funktionalitet. Med sin slanke og gennemsigtige konstruktion, der fremhæver din telefon, og sin fulde MagSafe-kompatibilitet får du et etui, der ikke kun beskytter, men også forbedrer din brugeroplevelse. Det er perfekt til den moderne bruger, som vil have det bedste af både design og teknologi uden at gå på kompromis. Vælg PanzerGlass HardCase MagSafe til din iPhone 16, og oplev den perfekte kombination af beskyttelse og stil, der holder din telefon sikker og flot. Beskyt din investering med PanzerGlass&mdashfordi din iPhone 16 fortjener det bedste!, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: iPhone 16
EAN: 5715685003141
Varenr.: D00503
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Panzerglass - Hardcover Magsafe - Iphone 16 - Hvid
179,95 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass HardCase White MagSafe iPhone 16
-27%189 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PanzerGlass HardCase White MagSafe iPhone 16 billede

Produktinformation

- MagSafe compatible = Works perfectly with MagSafe for hassle-free wireless charging. - FSC™-certified packaging = Comes in a box made of recyclable FSC™-certified paper. - Drop protection = Protects against crushing falls onto stone-hard pavements, unforgiving bathroom floors, and other device-smashing surfaces. - 4 x Military Grade Standard (MIL-STD-810H) = Tested with a drop height of 4.8 meters or a rock-climbing-or-working-on-a-scaffolding-and-accidently-dropping-my-device kind of height. - Scratch resistant = Protects your device from scratching caused by the hazards of everyday life. - Shock resistant = Keeps your device safe from your everyday fumbling, dropping and screen cracking. - Longer lifespan = Extends the lifetime of your device, enabling you to enjoy it longer and give it to others when you no longer need it yourself. - Full access to all functions = Protects your device while still providing easy access to all button controls.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Mobil Covers Cases
Artikel nr.: PANZER1291
EAN: 5715685003141
Varenr.: 3268710
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
PanzerGlass iPhone 16 HardCase cover (gennemsigtig)
189 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16
229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK114 kr163 krKøb
2Gucca.dk179,95 kr179,95 krKøb
3Proshop DK189 kr228 krKøb
4Komplett DK189 kr189 krKøb
5CS MEGASTORE DK229 kr268 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16

PriceData har fulgt prisen på PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 114 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 219,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 151 kr.

Den nuværende pris på 114 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026114 kr1 kr (1%)
29. maj 2026115 kr1 kr (1%)
28. maj 2026116 kr1 kr (1%)
24. maj 2026117 kr1 kr (1%)
23. maj 2026118 kr1 kr (1%)
21. maj 2026119 kr1 kr (1%)
20. maj 2026120 kr1 kr (1%)
19. maj 2026121 kr1 kr (1%)
16. maj 2026122 kr1 kr (1%)
15. maj 2026123 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret