Gå til hovedindhold

Panasonic WH-WXG30ME8 varmepumpe R290, 30,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,10, T-CAP

PanasonicEludstyrEAN: 5025232968565
Pris fra 117.471 krtil 140.688,75 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 23.217,75 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 117.321 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Panasonic WH-WXG30ME8 varmepumpe R290, 30,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,10, T-CAP og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 117471 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Panasonic WH-WXG30ME8 Big Aquarea luft til vand varmepumpe, udedel, 30 kw
-8%117.471 kr
Før 127.032 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Panasonic WH-WXG30ME8 Big Aquarea luft til vand varmepumpe, udedel, 30 kw billede

Produktinformation

Varmepumpe som har en høj ydeevne hele året rundt Panasonic Big Aquarea T-CAP M Series Hydro split leverer effektiv opvarmning og varmt brugsvand, selv under de koldeste forhold. Med naturligt R290 kølemiddel og et forbedret design er denne luft-til-vand...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Panasonic
Kategori: Varmeventilation
Farve: anthracite
Størrelse: 150x164.5x46 cm
EAN: 5025232968565
Varenr.: 346788088
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Panasonic WH-WXG30ME8 Big Aquarea luft til vand varmepumpe, udedel, 30 kw
127.032 kr
Til butik
Panasonic WH-WXG30ME8 Big Aquarea luft til vand varmepumpe, udedel, 30 kw billede

Produktinformation

Varmepumpen der leverer en høj ydeevne året rundt Panasonic Big Aquarea T-CAP M Series Hydro split giver dig en varmepumpe udedel, der kombinerer effektiv opvarmning og flot design. Denne luft-til-vand varmepumpe er perfekt til både nybyggeri og renoverin...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Panasonic
Kategori: Varmeventilation
Farve: anthracite
Størrelse: 150x164.5x46 cm
EAN: 5025232968565
Varenr.: 346788088
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Panasonic l/v monoblok wh-wxg30me8
130.592,5 kr
Til butik
Panasonic l/v monoblok wh-wxg30me8 billede

Produktinformation

Panasonic Luft/vand varmepumpe monoblok, type WH-WXG30ME8 - 30 KW. M-Generation, med R290 kølemiddel. M-Generationen fås fra 9-30 KW, med den kendte T-Cap teknologi. WXG30ME8 yder 30kw ved -7 grader. Lydstyrke dB(A) 61 Mål HxWxD mm 1645x1500 x460

Produktspecifikationer

Mærke: Panasonic
EAN: 5025232968565
Varenr.: 0300400163
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Panasonic WH-WXG30ME8 varmepumpe R290, 30,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,10, T-CAP
140.688,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Panasonic WH-WXG30ME8 varmepumpe R290, 30,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,10, T-CAP koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Panasonic WH-WXG30ME8 varmepumpe R290, 30,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,10, T-CAP koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS117.471 kr117.471 krKøb
2BilligVVS DK127.032 kr127.032 krKøb
3MaintainIt130.592,5 kr130.592,5 krKøb
4vvsfittings.dk140.688,75 kr140.688,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Panasonic WH-WXG30ME8 varmepumpe R290, 30,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,10, T-CAP

PriceData har fulgt prisen på Panasonic WH-WXG30ME8 varmepumpe R290, 30,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,10, T-CAP i 182 dage. Laveste pris i perioden er 117.321 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 129.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 121.496 kr.

Den nuværende pris på 117.471 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Panasonic WH-WXG30ME8 varmepumpe R290, 30,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,10, T-CAP. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Panasonic WH-WXG30ME8 varmepumpe R290, 30,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,10, T-CAP de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026117.471 kr1 kr (0%)
2. jun. 2026117.472 kr3.627 kr (3%)
1. jun. 2026121.099 kr3.627 kr (3%)
30. maj 2026117.472 kr38 kr (0%)
29. maj 2026117.510 kr6.856,59 kr (6%)
28. maj 2026124.366,59 kr
24. maj 2026124.366,25 kr6.855,25 kr (6%)
23. maj 2026117.511 kr6.855,25 kr (6%)
15. maj 2026124.366,25 kr6.849,25 kr (6%)
14. maj 2026117.517 kr6.849,25 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret