Gå til hovedindhold

Panasonic WH-WXG20ME8 varmepumpe R290, 20,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,50, T-CAP

PanasonicEludstyrEAN: 5025232968541
Pris fra 97.507 krtil 116.781,25 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 19.274,25 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 97.346 kr 29. maj

Sammenlign priser på Panasonic WH-WXG20ME8 varmepumpe R290, 20,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,50, T-CAP og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 97507 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Panasonic WH-WXG20ME8 Big Aquarea luft til vand varmepumpe, udedel, 20 kw
-8%97.507 kr
Før 105.445 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Panasonic WH-WXG20ME8 Big Aquarea luft til vand varmepumpe, udedel, 20 kw billede

Produktinformation

Varmepumpe som har en høj ydeevne hele året rundt Panasonic Big Aquarea T-CAP M Series Hydro split leverer effektiv opvarmning og varmt brugsvand, selv under de koldeste forhold. Med naturligt R290 kølemiddel og et forbedret design er denne luft-til-vand...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Panasonic
Kategori: Varmeventilation
Farve: anthracite
Størrelse: 1500 x 1645 x 460 mm
EAN: 5025232968541
Varenr.: 346788086
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Panasonic WH-WXG20ME8 Big Aquarea luft til vand varmepumpe, udedel, 20 kw
105.445 kr
Til butik
Panasonic WH-WXG20ME8 Big Aquarea luft til vand varmepumpe, udedel, 20 kw billede

Produktinformation

Varmepumpen der leverer en høj ydeevne året rundt Panasonic Big Aquarea T-CAP M Series Hydro split giver dig en varmepumpe udedel, der kombinerer effektiv opvarmning og flot design. Denne luft-til-vand varmepumpe er perfekt til både nybyggeri og renoverin...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Panasonic
Kategori: Varmeventilation
Farve: anthracite
Størrelse: 1500 x 1645 x 460 mm
EAN: 5025232968541
Varenr.: 346788086
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Panasonic l/v monoblok wh-wxg20me8
108.400 kr
Til butik
Panasonic l/v monoblok wh-wxg20me8 billede

Produktinformation

Panasonic Luft/vand varmepumpe monoblok, type WH-WXG20ME8 - 20 KW. M-Generation, med R290 kølemiddel. M-Generationen fås fra 9-30 KW, med den kendte T-Cap teknologi. WXG20ME8 yder 20kw ved -7 grader. Lydstyrke dB(A) 56 Mål HxWxD mm 1645x1500 x460

Produktspecifikationer

Mærke: Panasonic
EAN: 5025232968541
Varenr.: 0300400175
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Panasonic WH-WXG20ME8 varmepumpe R290, 20,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,50, T-CAP
116.781,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Panasonic WH-WXG20ME8 varmepumpe R290, 20,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,50, T-CAP koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Panasonic WH-WXG20ME8 varmepumpe R290, 20,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,50, T-CAP koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS97.507 kr97.507 krKøb
2BilligVVS DK105.445 kr105.445 krKøb
3MaintainIt108.400 kr108.400 krKøb
4vvsfittings.dk116.781,25 kr116.781,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Panasonic WH-WXG20ME8 varmepumpe R290, 20,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,50, T-CAP

PriceData har fulgt prisen på Panasonic WH-WXG20ME8 varmepumpe R290, 20,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,50, T-CAP i 182 dage. Laveste pris i perioden er 97.346 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 107.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 100.902 kr.

Den nuværende pris på 97.507 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Panasonic WH-WXG20ME8 varmepumpe R290, 20,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,50, T-CAP. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Panasonic WH-WXG20ME8 varmepumpe R290, 20,00 kW varme, -7/55, Luft/vand, SCOP 3,50, T-CAP de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202697.507 kr2.992 kr (3%)
1. jun. 2026100.499 kr2.991 kr (3%)
31. maj 202697.508 kr162 kr (0%)
29. maj 202697.346 kr5.886,39 kr (6%)
24. maj 2026103.232,39 kr5.883,39 kr (6%)
23. maj 202697.349 kr5.883,39 kr (6%)
15. maj 2026103.232,39 kr5.821,39 kr (6%)
14. maj 202697.411 kr8.034 kr (8%)
9. maj 2026105.445 kr5.937,66 kr (6%)
7. maj 202699.507,34 kr5.937,66 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret