Gå til hovedindhold

Palit Microsystems Palit GeForce RTX 5060 Infinity 2 OC 8GB Grafikkort

Pris fra 2.528 krtil 3.049 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 521 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.442 kr 27. maj

Sammenlign priser på Palit GeForce RTX 5060 Infinity 2 OC 8GB Grafikkort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2528 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Palit NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7 SDRAM
2.528 kr
Til butik
Palit NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Palit Infinity 2 OC - Grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: NE75060V19P1-GB2063L
EAN: 4710562245684
Varenr.: 1003571983
Gå til Shark Gaming DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Palit GeForce RTX 5060 Infinity 2 OC 8GB Grafikkort
2.799 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Palit NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7 SDRAM
3.049 kr
Til butik
Palit NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Palit GeForce RTX 5060 Infinity 2 OC NVIDIA 8 GB GDDR7 Opgrader din gaming erfaring med Palit GeForce RTX 5060 Infinity 2 OC. Denne topmoderne grafikkort er udstyret med 8 GB GDDR7 hukommelse, der sikrer hurtig og effektiv ydeevne, når du spiller de nyest...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Grafikkort
EAN: 4710562245684
Varenr.: 118064

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Palit GeForce RTX 5060 Infinity 2 OC 8GB Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Palit GeForce RTX 5060 Infinity 2 OC 8GB Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.528 kr2.528 krKøb
2Shark Gaming DK2.799 kr2.799 krKøb
3Ultrashop3.049 kr3.049 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Palit GeForce RTX 5060 Infinity 2 OC 8GB Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på Palit GeForce RTX 5060 Infinity 2 OC 8GB Grafikkort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.384 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 2.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.599 kr.

Den nuværende pris på 2.528 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Palit GeForce RTX 5060 Infinity 2 OC 8GB Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Palit GeForce RTX 5060 Infinity 2 OC 8GB Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.528 kr36 kr (1%)
31. maj 20262.492 kr38 kr (2%)
29. maj 20262.454 kr12 kr (0%)
27. maj 20262.442 kr12 kr (0%)
24. maj 20262.454 kr122 kr (5%)
23. maj 20262.576 kr7 kr (0%)
22. maj 20262.583 kr12 kr (0%)
20. maj 20262.571 kr12 kr (0%)
14. maj 20262.583 kr75 kr (3%)
8. maj 20262.658 kr29 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret