Gå til hovedindhold

Palit Microsystems Palit GeForce RTX 3050 StormX 6GB NVIDIA GeForce RTX 3050 6 GB

Pris fra 2.014 krtil 2.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 105 kr (5% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.442 kr 17. maj

Sammenlign priser på Palit GeForce RTX 3050 StormX 6GB NVIDIA GeForce RTX 3050 6 GB og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2014 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Palit GeForce RTX 3050 StormX 6GB NVIDIA GeForce RTX 3050 6 GB
2.014 kr
Til butik
Palit GeForce RTX 3050 StormX 6GB NVIDIA GeForce RTX 3050 6 GB billede

Produktinformation

Palit GeForce RTX 3050 StormX 6GB. Grafikprocessor familie: NVIDIA, Grafikprocessor: GeForce RTX 3050, Processorfrekvens: 1042 MHz. Diskret grafikadapterhukommelse: 6 GB, Hukommelsestype for grafikadapter: GDDR6, Hukommelsesbus: 96 Bit. Maksimal opløsning: 7680 x 4320 pixel. DirectX-version: 12 Ultimate, OpenGL-version: 4.6, DVI dobbelt link. Grænsefladetype: PCI Express 4.0. Kølingstype: Aktiv, Antal blæsere: 1 blæser(e)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: RTX 3050 StormX 6GB
EAN: 4710562244625
Varenr.: 1004103025
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Palit NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 SDRAM
2.069 kr
Til butik
Palit NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

Palit GeForce RTX 3050 StormX 6GB NVIDIA GDDR6 Oplev banebrydende gaming med Palit GeForce RTX 3050 StormX, udstyret med 6GB NVIDIA GDDR6 hukommelse. Denne grafikkort tilbyder enestående ydeevne til både klassiske og moderne spiltitler, og er perfekt til...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Grafikkort
EAN: 4710562244625
Varenr.: 116003
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Palit GeForce RTX 3050 StormX 6 GB GDDR6
2.099 kr
Til butik
Grafikkort Palit GeForce RTX 3050 StormX 6 GB GDDR6 billede

Produktinformation

Fordele ved grafikkort til gaming og kreativt arbejdePalit GeForce RTX 3050 StormX 6 GB leverer solid ydeevne i et kompakt HH/HL-design, der passer i mange mindre kabinetter. Med 6 GB GDDR6-hukommelse, CUDA-acceleration og op til tre skærme får du en smidig oplevelse i moderne spil og kreative apps. Kortet har aktiv køling med én ventilator og sort, diskret finish, der passer ind i de fleste builds.Hvorfor vælge Palit RTX 3050 StormX?Den effektive boost-frekvens på 1.470 MHz og 2.304 CUDA-kerner giver et godt afsæt til 1080p gaming. Med understøttelse af DirectX 12 Ultimate, OpenGL 4.6, NVIDIA G‑SYNC, Ansel og GameStream er du klar til både spil og streaming. HDMI 2.1, DisplayPort 1.4a og Dual Link DVI giver fleksible tilslutninger, og kortet kan drive opløsninger op til 7.680 × 4.320.Grafikprocessor: NVIDIA GeForce RTX 3050CUDA-kerner: 2.304Base/boost-frekvens: 1.042 / 1.470 MHzHukommelse: 6 GB GDDR6, 14 Gbit/sHukommelsesbus: 96 bit, båndbredde 168 GB/sMaks. opløsning: 7.680 × 4.320Maks. skærme: 3Udgaver/porte: 1× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4a, 1× Dual Link DVI-DGrænseflade: PCI Express 4.0Køling: Aktiv, 1 ventilatorSlots: 2Formfaktor: Half-Height/Half-Length (HH/HL)Strømforbrug (typisk): 70 W, anbefalet PSU: 300 WMål (L × H × D): 16,2 × 11,7 × 4,0 cmFunktioner: NVIDIA G‑SYNC, Ansel, GameStream, PhysX, VR‑klar, HDCPFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Palit
Kategori: Grafikkort
Vægt: 0.69g
EAN: 4710562244625
Varenr.: 1952168
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Palit GeForce RTX 3050 StormX 6 GB GDDR6
2.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Palit GeForce RTX 3050 StormX 6GB NVIDIA GeForce RTX 3050 6 GB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Palit GeForce RTX 3050 StormX 6GB NVIDIA GeForce RTX 3050 6 GB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.014 kr2.014 krKøb
2Ultrashop2.069 kr2.069 krKøb
3Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
4Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Palit GeForce RTX 3050 StormX 6GB NVIDIA GeForce RTX 3050 6 GB

PriceData har fulgt prisen på Palit GeForce RTX 3050 StormX 6GB NVIDIA GeForce RTX 3050 6 GB i 116 dage. Laveste pris i perioden er 1.442 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 1.929 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.692 kr.

Den nuværende pris på 2.014 kr er 19% over normalprisen. Prisen er steget 20% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 91 prisændringer for Palit GeForce RTX 3050 StormX 6GB NVIDIA GeForce RTX 3050 6 GB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 91 prisændringer for Palit GeForce RTX 3050 StormX 6GB NVIDIA GeForce RTX 3050 6 GB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.014 kr329 kr (20%)
31. maj 20261.685 kr4 kr (0%)
30. maj 20261.689 kr2 kr (0%)
28. maj 20261.687 kr2 kr (0%)
27. maj 20261.685 kr5 kr (0%)
25. maj 20261.690 kr22 kr (1%)
24. maj 20261.668 kr36 kr (2%)
23. maj 20261.632 kr145 kr (10%)
20. maj 20261.487 kr131 kr (8%)
18. maj 20261.618 kr176 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret