Gå til hovedindhold

PACO RABANNE Olympea Flora Eau De Parfum For Women 80 ml

RabanneParfume og eau de cologneEAN: 3349668614479
Pris fra 611 krtil 1.130 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 519 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 497,7 kr 6. apr.

Sammenlign priser på PACO RABANNE Olympea Flora Eau De Parfum For Women 80 ml og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 611 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PACO RABANNE Olympea Flora Eau De Parfum For Women 80 ml
611 kr
Til butik
PACO RABANNE Olympea Flora Eau De Parfum For Women 80 ml billede

Produktinformation

Paco Rabanne, Olympea Flora, Eau De Parfum, For Women, 80 ml

Produktspecifikationer

Mærke: PACO RABANNE
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 3349668614479
EAN: 3349668614479
Varenr.: 3374689
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Rabanne Olympéa Flora EDP Intense 80 ml
729 kr
Til butik
Rabanne Olympéa Flora EDP Intense 80 ml billede

Produktinformation

Rabanne Olympéa Flora EDP Intense er en forførende duft, der udstråler styrke og femininitet. Denne intense duft åbner med friske noter af ingefærblomst og grøn mandarin, hvorefter den udvikler sig til en sensuel blomsterbuket af appelsinblomst og jasmin. Til sidst afrundes duften med en varm og forførende base af vanilje og saltet vanilje, som efterlader en uimodståelig aura. Anvendelse: For at bruge Rabanne Olympéa Flora EDP Intense, sprøjt duften på pulsområder som håndled, hals og bag ørerne for at forlænge duftens levetid. Denne forførende og intense duft er perfekt til enhver lejlighed og vil sikre, at du skiller dig ud med en uimodståelig duft.

Produktspecifikationer

Mærke: Paco Rabanne
Kategori: Parfume
Størrelse: 80.00ml
Artikel nr.: 3349668614479
EAN: 3349668614479
Varenr.: 3349668614479
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Rabanne Flora Eau de Parfum Intense 80 ml
770 kr
Til butik
Rabanne   Flora Eau de Parfum Intense 80 ml billede

Produktinformation

Olympéa Flora fra Paco Rabanne er en overdådig og feminin Eau de Parfum Intense. Oplev en lyserød buket af yndefulde roser og pæoner i fuldt flor, som får en sensuel karakter fra sprudlende solbærsobet og saltet vanilje Olympéas særlige signaturnote. Som skabt til en gudinde, er Olympéa Flora en blomstret, ultra-feminin og langtidsholdbar fortolkning af den klassiske Olympéa. Friske topnoter fra solbærsobet og lyserøde peberkorn åbner op for en unik blomstersignatur af lyserøde pæoner og to luksuriøse rosenekstrakter. Dette omfavnes af bløde bundnoter fra saltet vanilje og cashmere woods, som garanterer en elegant og raffineret afrunding. Den lyserøde flakon er omkranset af kontrastfyldte detaljer. Det sorte mønster tager form efter orkideer og tropiske blade, hvilket referer til Olympéa Floras delikate signaturnote af saltet vanilje. Blanke vinger af laurbærblade omslutter flakonens sider som et guddommeligt symbol på feminin styrke og mod. Olympéa Flora er blot en af Paco Rabannes populære parfumer til kvinder i Olympéa-serien, og du finder her en unik parfume til hende, der aldrig går på kompromis i sin søgen efter den perfekte signaturduft. Topnoter: Lyserød Peber & Solbærsobet-Akkord Hjertenoter: Lyserøde roser & Pæoner Basenoter: Saltet Vanilje, Patchouli, & Cashmere Woods Produkt specifikationer: - En Eau de Parfum Intense kan bruges dagligt - Indeholder 12-20% duftkoncentrater - Giver et markeret duftspor, der holder op til 8 timerAnvendelse:Sprayes på ønskede duftområder på kroppen, gerne der hvor man pulserer (fx. håndled, hals, albueled og knæhaser) Rabanne Flora Eau de Parfum Intense 80 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rabanne
Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 80.000000000
Artikel nr.: 65188725
EAN: 3349668614479
Varenr.: 1234-363-0080
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Rabanne Olympéa Flora Eau De Parfum Intense 80 ml
1.130 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Rabanne Olympea Flora Eau De Parfum Intense 80 ml
1.130 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PACO RABANNE Olympea Flora Eau De Parfum For Women 80 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PACO RABANNE Olympea Flora Eau De Parfum For Women 80 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK611 kr650 krKøb
2Beautycos DK729 kr729 krKøb
3Lyko DK770 kr770 krKøb
4Cocopanda DK1.130 kr1.130 krKøb
5EauDeParfum.dk1.130 kr1.130 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PACO RABANNE Olympea Flora Eau De Parfum For Women 80 ml

PriceData har fulgt prisen på PACO RABANNE Olympea Flora Eau De Parfum For Women 80 ml i 181 dage. Laveste pris i perioden er 497,7 kr (registreret d. 6. april 2026), højeste er 729 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 597 kr.

Den nuværende pris på 611 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for PACO RABANNE Olympea Flora Eau De Parfum For Women 80 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for PACO RABANNE Olympea Flora Eau De Parfum For Women 80 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026611 kr38,5 kr (7%)
21. maj 2026572,5 kr35,5 kr (6%)
18. maj 2026608 kr35,5 kr (6%)
12. maj 2026572,5 kr60,34 kr (10%)
11. maj 2026632,84 kr28,34 kr (4%)
9. maj 2026661,18 kr28,34 kr (4%)
8. maj 2026632,84 kr28,34 kr (4%)
5. maj 2026661,18 kr
4. maj 2026661,16 kr88,66 kr (15%)
1. maj 2026572,5 kr88,66 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret