Gå til hovedindhold

PACO RABANNE Olympea Solar Eau De Parfum For Women 50 ml

Paco RabanneParfume og eau de cologneOrientalsk blomsterduftLuksusparfume og feminin eleganceEAN: 3349668599448

Rabanne Olympea Solar EDP er en kraftfuld orientalsk duft med mandarin, appelsinblomst og ylang-ylang. Perfekt til den selvsikre kvinde med attitude og styrke. Læs mere

Pris fra 406 krtil 724 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 318 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 391 kr 29. maj

Sammenlign priser på PACO RABANNE Olympea Solar Eau De Parfum For Women 50 ml og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 406 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PACO RABANNE Olympea Solar Edp - 50 ml
406 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Paco Rabanne Olympea Solar Edp Intense Spray 50 ml
415 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Paco Rabanne Olympea Solar Intense EDP 50 ml
549 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Paco Rabanne - Olympea Solar - 50 ml - Edp
-34%595 kr
Før 895 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Rabanne Olympea Solar Eau de parfum 50 ml
613 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Rabanne Olympea Solar EdP (50ml)
-27%650 kr
Før 895 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
RABANNE Olympea Solar Eau de Parfum - 50 ml
724 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PACO RABANNE Olympea Solar Eau De Parfum For Women 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PACO RABANNE Olympea Solar Eau De Parfum For Women 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK406 kr445 krKøb
2Teknikproffset DK415 kr464 krKøb
3Beautycos DK549 kr549 krKøb
4BilligParfume.dk595 kr595 krKøb
5Lyko DK613 kr613 krKøb
6Bangerhead DK650 kr650 krKøb
7NordicFeel DK724 kr724 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Rabanne Olympea Solar EDP

Paco Rabanne

Rabanne Olympea Solar EDP er en kraftfuld orientalsk duft med mandarin, appelsinblomst og ylang-ylang. Perfekt til den selvsikre kvinde med attitude og styrke.

• parfume kvinder
• eau de parfum
• olympea
• paco rabanne
• blomsterduft
• orientalsk duft
• Luksusparfume og feminin elegance
• Orientalsk blomsterduft

Beskrivelse

Rabanne Olympea Solar EDP er duften til den guddommelige kvinde, der modigt omfavner sin styrke. Denne orientalske blomsterduft kombinerer friske citrustoner af mandarin og appelsin med hvide blomster og ylang-ylang. Duftens hjertenoter indeholder tiare blomst og egemos, mens bundnoterne består af ylang-ylang og benzoin. Det er en kraftfuld og vanedannende duft, der afslører mange facetter af den moderne kvinde. Perfekt til den perfektionistiske gudinde med masser af attitude, der søger en duft med intenst og sensuelt udtryk.

Specifikationer

køn:Kvinder
volumen:50 ml
dufttype:Eau de Parfum
lanceret:2022
topnoter:Mandarin, appelsin, appelsinblomst
bundnoter:Ylang-ylang, benzoin
anvendelse:Dag og aften
holdbarhed:Lang
duftfamilie:Orientalsk blomster
hjertenoter:Tiare blomst, hvide blomster, egemos

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder duften?

Som Eau de Parfum holder Olympea Solar typisk 6-8 timer på huden med moderat til god sillagee.

Hvilken årstid passer den bedst til?

Med sine friske citrustoner og varme bundnoter er den perfekt til forår og sommer, men kan også bruges året rundt.

Er det en stærk duft?

Ja, Olympea Solar har en kraftfuld og vanedannende karakter, så brug sparsomt for bedste resultat.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PACO RABANNE Olympea Solar Eau De Parfum For Women 50 ml

PriceData har fulgt prisen på PACO RABANNE Olympea Solar Eau De Parfum For Women 50 ml i 175 dage. Laveste pris i perioden er 391 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 549 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 484 kr.

Den nuværende pris på 406 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for PACO RABANNE Olympea Solar Eau De Parfum For Women 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for PACO RABANNE Olympea Solar Eau De Parfum For Women 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026406 kr15 kr (4%)
29. maj 2026391 kr7 kr (2%)
25. maj 2026398 kr1 kr (0%)
24. maj 2026399 kr7 kr (2%)
13. apr. 2026406 kr15 kr (4%)
11. apr. 2026421 kr27 kr (6%)
9. apr. 2026448 kr61 kr (12%)
8. apr. 2026509 kr3 kr (1%)
3. apr. 2026506 kr3 kr (1%)
2. apr. 2026509 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret