Gå til hovedindhold

Otter Products OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 16

Pris fra 170 krtil 346 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 176 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 168 kr 17. mar.

Sammenlign priser på OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 16 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 170 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 16
170 kr
Til butik
OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 16 billede

Produktinformation

OtterBox Symmetry Series - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - termoplastisk elastomer (TPE), polykarbonatlag - sort - for Apple iPhone 16

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 77-96542
EAN: 0840304773626
Varenr.: 1002485949
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Otterbox Symmetry Magsafe til iPhone 16 - Sort
179 kr
Til butik
Otterbox Symmetry Magsafe til iPhone 16 - Sort billede

Produktinformation

Otterbox Symmetry MagSafe coveret til iPhone 16 er DROP+ certificeret (MIL-STD-810G 516.6) og testet efter militærstandard for fald. Coveret kombinerer polykarbonat og gummi, der absorberer stød, med MagSafe-understøttelse, så du ikke behøver at tage det af ved trådløs opladning. Materialerne i polykarbonat og gummi er med til at dæmpe stød, hvis telefonen falder. DROP+ certificeringen (MIL-STD-810G 516.6) betyder, at coveret er testet efter en militærstandard for fald. Beskyttelse af skærm og kamera i hverdagen Forhøjede kanter beskytter kamera og skærm, når du lægger telefonen på bordet eller andre flader. Det betyder, at glasfladerne i mindre grad er i direkte kontakt med underlaget, hvilket kan være en fordel mod ridser i daglig brug. Klar til MagSafe og trådløs opladning Med MagSafe-understøttelse er coveret beregnet til at fungere sammen med MagSafe-tilbehør. Du kan lade din iPhone 16 op på en trådløs oplader, mens coveret bliver siddende. I pakken: Otterbox Symmetry MagSafe cover til iPhone 16 - sort.

Produktspecifikationer

Mærke: Otterbox
Kategori: Cover til iPhone 16
Artikel nr.: 77-96542
EAN: 0840304773626
Varenr.: 24460
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 16
239 kr
Til butik
OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 16 billede

Produktinformation

OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover - Sort til Apple iPhone 16 Beskyttelse møder stil med OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescoveret til din Apple iPhone 16. Dette elegante cover i sort er designet til at holde din telefon sikker mod stød, ridser...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Mobilcovers & Etuier
EAN: 0840304773626
Varenr.: 92824
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OtterBox Symmetry MagSafe Apple iPhone 16 - black
346 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 16 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 16 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK170 kr170 krKøb
2Av-Cables DK179 kr179 krKøb
3Ultrashop239 kr239 krKøb
4Proshop DK346 kr385 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 16

PriceData har fulgt prisen på OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 16 i 150 dage. Laveste pris i perioden er 160 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 302 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 198 kr.

Den nuværende pris på 170 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 16. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Sort Apple iPhone 16 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026170 kr2 kr (1%)
24. maj 2026172 kr2 kr (1%)
23. maj 2026170 kr2 kr (1%)
22. maj 2026172 kr2 kr (1%)
25. apr. 2026170 kr2 kr (1%)
18. apr. 2026172 kr7 kr (4%)
13. apr. 2026179 kr7 kr (4%)
8. apr. 2026172 kr7 kr (4%)
5. apr. 2026179 kr7 kr (4%)
23. mar. 2026172 kr7 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret