Gå til hovedindhold

OSRAM Vintage 1906 LED - LED-filament-lyspære - form: G125 - klar finish - E27 - 2.8 W (tilsvarende 21 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2400 K

OsramElpærerEAN: 4058075808980
Pris fra 37 krtil 83 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 46 kr (55% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på OSRAM Vintage 1906 LED - LED-filament-lyspære - form: G125 - klar finish - E27 - 2.8 W (tilsvarende 21 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2400 K og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 37 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2400K, 2,5W
-10%37 kr
Før 41 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2400K, 2,5W billede

Produktinformation

LED dekorationspære, filament Osram LED pæren er en del af Vintage 1906 serien af flotte dekorationspærer. De er fremstillet som et LED filament, der ligner de gammeldags halogenpærer med glødetråd. Filamentet er spiralformet og giver en flot lysspredning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: Pærer
Farve: amber
Størrelse: Diameter 124 mm / Length 168 mm
EAN: 4058075808980
Varenr.: 5657022973
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2400K, 2,5W
44 kr
Til butik
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2400K, 2,5W billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: Pærer
Farve: amber
Størrelse: Diameter 124 mm / Length 168 mm
EAN: 4058075808980
Varenr.: 5657022973
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2400K, 2,5W
44 kr
Til butik
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2400K, 2,5W billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: El artikler
Farve: amber
Størrelse: Diameter 124 mm / Length 168 mm
EAN: 4058075808980
Varenr.: 5657022973
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2400K, 2,5W
45 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2400K, 2,5W
47 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OSRAM Vintage 1906 LED - LED-filament-lyspære - form: G125 - klar finish - E27 - 2.8 W (tilsvarende 21 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2400 K
47,98 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2400K, 2,5W
50 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Osram Vintage 1906 LED Globepære E27 825 2,8W (2,8W=21W) 200 lumen Guld - ikke dæmpbar (A+)
58 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Vintage LED Globe 2,8W ,200 lumen, E27 Guld
67,64 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram LED pære Vintage 1906 Globe G125 2,8W/824 (21W) E27
83 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OSRAM Vintage 1906 LED - LED-filament-lyspære - form: G125 - klar finish - E27 - 2.8 W (tilsvarende 21 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2400 K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OSRAM Vintage 1906 LED - LED-filament-lyspære - form: G125 - klar finish - E27 - 2.8 W (tilsvarende 21 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2400 K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl37 kr37 krKøb
2LavprisVVS44 kr44 krKøb
3LavprisVærktøj44 kr44 krKøb
4LampeGuru.dk45 kr45 krKøb
5Greenline47 kr47 krKøb
6CS MEGASTORE DK47,98 kr86,98 krKøb
7BilligVVS DK50 kr50 krKøb
8Elvvs.dk58 kr58 krKøb
9EL-NETSALG67,64 kr67,64 krKøb
10Proshop DK83 kr122 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OSRAM Vintage 1906 LED - LED-filament-lyspære - form: G125 - klar finish - E27 - 2.8 W (tilsvarende 21 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2400 K

PriceData har fulgt prisen på OSRAM Vintage 1906 LED - LED-filament-lyspære - form: G125 - klar finish - E27 - 2.8 W (tilsvarende 21 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2400 K i 182 dage. Laveste pris i perioden er 36 kr (registreret d. 7. februar 2026), højeste er 45 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 41 kr.

Den nuværende pris på 37 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for OSRAM Vintage 1906 LED - LED-filament-lyspære - form: G125 - klar finish - E27 - 2.8 W (tilsvarende 21 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2400 K. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for OSRAM Vintage 1906 LED - LED-filament-lyspære - form: G125 - klar finish - E27 - 2.8 W (tilsvarende 21 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2400 K de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202637 kr4 kr (10%)
11. maj 202641 kr4 kr (9%)
19. apr. 202645 kr1 kr (2%)
15. apr. 202644 kr1 kr (2%)
3. apr. 202645 kr2 kr (5%)
25. mar. 202643 kr2 kr (4%)
24. mar. 202645 kr5 kr (13%)
23. mar. 202640 kr2 kr (5%)
22. mar. 202642 kr2 kr (5%)
13. mar. 202640 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret