Gå til hovedindhold

Ledvance Osram vintage 1906 led globe125 guld spiral filament ultra tynd 420lm 4,8w/822 (37w) e27 dæmpbar

LedvanceLED-pærerEAN: 4058075761650
Pris fra 107 krtil 159 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 52 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Osram vintage 1906 led globe125 guld spiral filament ultra tynd 420lm 4,8w/822 (37w) e27 dæmpbar og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 107 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Ledvance Vintage 1906 E27 globepære, 2200K, 4,8W
107 kr
Til butik
Ledvance Vintage 1906 E27 globepære, 2200K, 4,8W billede

Produktinformation

LED dekorationspære, filament Ledvance LED pæren er en del af Vintage 1906 serien af flotte dekorationspærer i røgfarvet glas. De er fremstillet som et LED filament, der ligner de gammeldags halogenpærer med glødetråd. Filamentet er spiralformet og giver...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: Pærer
Farve: amber
Størrelse: diameter 124 mm, length 173 mm
EAN: 4058075761650
Varenr.: 5657050424
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Vintage 1906 E27 globepære, 2200K, 4,8W
119 kr
Til butik
Ledvance Vintage 1906 E27 globepære, 2200K, 4,8W billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: LED pærer
Farve: amber
Størrelse: diameter 124 mm, length 173 mm
EAN: 4058075761650
Varenr.: 5657050424
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Osram vintage 1906 led globe125 guld spiral filament ultra tynd 420lm 4,8w/822 (37w) e27 dæmpbar
132 kr
Til butik
Osram vintage 1906 led globe125 guld spiral filament ultra tynd 420lm 4,8w/822 (37w) e27 dæmpbar billede

Produktinformation

OSRAM Vintage 1906 LED Globe125 Guld Spiral Filament Ultra Tynd 420lm 4,8W/822 (37W) E27 Dæmpbar Produktbeskrivelse: OSRAM Vintage 1906 LED Globe125 er en dekorativ LED-pære, der kombinerer moderne energieffektivitet med et klassisk, industrielt design. P...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: Osram under oprettelse
EAN: 4058075761650
Varenr.: 3043400
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Vintage 1906 E27 globepære, 2200K, 4,8W
145 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Vintage 1906 E27 globepære, 2200K, 4,8W
149 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1906 GL 125 4,8W/822 (37W) GULD E27 DÆMP
150,34 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledvance Vintage 1906 E27 globepære, 2200K, 4,8W
159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Osram vintage 1906 led globe125 guld spiral filament ultra tynd 420lm 4,8w/822 (37w) e27 dæmpbar koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Osram vintage 1906 led globe125 guld spiral filament ultra tynd 420lm 4,8w/822 (37w) e27 dæmpbar koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl107 kr107 krKøb
2LampeGuru.dk119 kr119 krKøb
3Elvvs.dk132 kr132 krKøb
4BilligVVS DK145 kr145 krKøb
5Greenline149 kr149 krKøb
6EL-GROSSISTEN150,34 kr150,34 krKøb
7LavprisVVS159 kr159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Osram vintage 1906 led globe125 guld spiral filament ultra tynd 420lm 4,8w/822 (37w) e27 dæmpbar

PriceData har fulgt prisen på Osram vintage 1906 led globe125 guld spiral filament ultra tynd 420lm 4,8w/822 (37w) e27 dæmpbar i 184 dage. Laveste pris i perioden er 90 kr (registreret d. 1. marts 2026), højeste er 149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 111 kr.

Den nuværende pris på 107 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Osram vintage 1906 led globe125 guld spiral filament ultra tynd 420lm 4,8w/822 (37w) e27 dæmpbar. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Osram vintage 1906 led globe125 guld spiral filament ultra tynd 420lm 4,8w/822 (37w) e27 dæmpbar de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026107 kr12 kr (10%)
30. maj 2026119 kr12 kr (11%)
12. maj 2026107 kr12 kr (10%)
11. maj 2026119 kr12 kr (11%)
3. maj 2026107 kr12 kr (10%)
30. apr. 2026119 kr1 kr (1%)
27. apr. 2026118 kr11 kr (9%)
26. apr. 2026129 kr39 kr (43%)
3. mar. 202690 kr21 kr (19%)
2. mar. 2026111 kr21 kr (23%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret