Gå til hovedindhold

OSRAM Vintage 1906 - LED-filament-lyspære - form: kugle - klar finish - E27 - 4 W (tilsvarende 28 W) - klasse G - komfortabelt varmt hvidt lys - 2000 K - guld

OsramElpærerEAN: 4058075270008
Pris fra 64 krtil 151,29 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 87,29 kr (58% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 59 kr 24. maj

Sammenlign priser på OSRAM Vintage 1906 - LED-filament-lyspære - form: kugle - klar finish - E27 - 4 W (tilsvarende 28 W) - klasse G - komfortabelt varmt hvidt lys - 2000 K - guld og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 64 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2000K, 4,5W, Ø12,5 cm
-9%64 kr
Før 70 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2000K, 4,5W, Ø12,5 cm billede

Produktinformation

LED dekorationspære, filament Osram LED pæren er en del af Vintage 1906 serien af flotte dekorationspærer i røgfarvet glas. De er fremstillet som et LED filament, der ligner de gammeldags halogenpærer med glødetråd. Filamentet er spiralformet og giver en...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: Pærer
Farve: gold
Størrelse: 125 mm
EAN: 4058075270008
Varenr.: 5657034657
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram LED pære Vintage 1906 Globe125 Spiral Filament 4W/820 (28W) Guld Dæmpbar E27
64 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OSRAM Vintage 1906 - LED-filament-lyspære - form: kugle - klar finish - E27 - 4 W (tilsvarende 28 W) - klasse G - komfortabelt varmt hvidt lys - 2000 K - guld
70,11 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2000K, 4,5W, Ø12,5 cm
71 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2000K, 4,5W, Ø12,5 cm
80 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2000K, 4,5W, Ø12,5 cm
-10%95 kr
Før 105 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram Vintage 1906 E27 globepære, 2000K, 4,5W, Ø12,5 cm
115 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
OSRAM Vintage 1906 Lyspære 4W 2000K Komfortabelt varmt hvidt lys
127 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
OSRAM Vintage 1906 LED globe spiral 4,5W/820 E27 guld dæmpbar
151,29 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OSRAM Vintage 1906 - LED-filament-lyspære - form: kugle - klar finish - E27 - 4 W (tilsvarende 28 W) - klasse G - komfortabelt varmt hvidt lys - 2000 K - guld koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OSRAM Vintage 1906 - LED-filament-lyspære - form: kugle - klar finish - E27 - 4 W (tilsvarende 28 W) - klasse G - komfortabelt varmt hvidt lys - 2000 K - guld koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl64 kr64 krKøb
2Proshop DK64 kr103 krKøb
3CS MEGASTORE DK70,11 kr109,11 krKøb
4LampeGuru.dk71 kr71 krKøb
5Greenline80 kr80 krKøb
6BilligVVS DK95 kr95 krKøb
7LavprisVVS115 kr115 krKøb
8CompuMail DK127 kr127 krKøb
9EL-NETSALG151,29 kr151,29 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OSRAM Vintage 1906 - LED-filament-lyspære - form: kugle - klar finish - E27 - 4 W (tilsvarende 28 W) - klasse G - komfortabelt varmt hvidt lys - 2000 K - guld

PriceData har fulgt prisen på OSRAM Vintage 1906 - LED-filament-lyspære - form: kugle - klar finish - E27 - 4 W (tilsvarende 28 W) - klasse G - komfortabelt varmt hvidt lys - 2000 K - guld i 182 dage. Laveste pris i perioden er 59 kr (registreret d. 30. marts 2026), højeste er 74 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 65 kr.

Den nuværende pris på 64 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for OSRAM Vintage 1906 - LED-filament-lyspære - form: kugle - klar finish - E27 - 4 W (tilsvarende 28 W) - klasse G - komfortabelt varmt hvidt lys - 2000 K - guld. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for OSRAM Vintage 1906 - LED-filament-lyspære - form: kugle - klar finish - E27 - 4 W (tilsvarende 28 W) - klasse G - komfortabelt varmt hvidt lys - 2000 K - guld de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202664 kr6 kr (9%)
31. maj 202670 kr6 kr (9%)
30. maj 202664 kr5 kr (8%)
24. maj 202659 kr5 kr (8%)
23. maj 202664 kr5 kr (8%)
30. mar. 202659 kr5 kr (8%)
20. mar. 202664 kr1 kr (2%)
12. feb. 202663 kr1 kr (2%)
11. feb. 202664 kr10 kr (14%)
4. feb. 202674 kr6 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret