Gå til hovedindhold

Ledvance Osram SURFACE CIRCULAR 400 SENSOR 24W 840 IP44 LED Wand/Deckenleuchte 4000K 1920lm

LedvanceLamperEAN: 4058075618121
Pris fra 237 krtil 390 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 153 kr (39% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Osram SURFACE CIRCULAR 400 SENSOR 24W 840 IP44 LED Wand/Deckenleuchte 4000K 1920lm og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 237 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Ledvance Surface Circular plafond med sensor, 4000K, Ø40 cm
-10%237 kr
Før 264 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ledvance Surface Circular plafond med sensor, 4000K, Ø40 cm billede

Produktinformation

Ledvance Surface Circular familien består af plafond-armaturer i tre forskellige wattager (13/18W/24W) og i to farvetemperaturer (3000K og 4000K). Armaturerne er i kapslingsklasse IP44 og har en lumenpakke på op til 1920 lm og op til 80 lm/W. Disse LED væ...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: Indendørslamper
Farve: white
Størrelse: 400 x 120 mm
EAN: 4058075618121
Varenr.: 5642010631
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEDVANCE Surface Circular Sensor 400mm 1920lm 24W 840 IP44
-2%261 kr
Før 266 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEDVANCE Surface Circular Sensor 400mm 1920lm 24W 840 IP44 billede

Produktinformation

LEDVANCE Surface Circular Sensor 400mm 1920lm 24W 840 IP44 Produkt beskrivelse: LEDVANCE Surface Circular familien består af plafond-armaturer i tre forskellige wattager (13/18W/24W) og i to farvetemperaturer (3000K og 4000K). Armaturerne er i kapslingsklasse IP44 og har en lumenpakke på op til 1920 lm og op til 80 lm/W. Disse LED væg- og loftarmaturer er udstyret med et bagplade i aluminium og en PMMA diffuser i meget høj kvalitet, som ikke gulner over tid. Lysfordelingen er meget ensartet og installationen er enkel. Fås med og uden HF bevægelses- og dagslyssensor. Spredningsvinklen er på 120° med en levetid på 30.000 timer (L70) og 3 års produktgaranti. Armaturet er desuden godkendt til brug i fælles adgangsveje. Tekniske specifikationer: Højde (mm): 120Effekt (W): 24Levetid (timer): 30000Armaturhus, materiale: Stål...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEDVANCE
Kategori: Lamper
Artikel nr.: 4058075618121
EAN: 4058075618121
Varenr.: 3254063
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Surface Circular plafond med sensor, 4000K, Ø40 cm
289 kr
Til butik
Ledvance Surface Circular plafond med sensor, 4000K, Ø40 cm billede

Produktinformation

"Sensorplafond med fantastisk ydeevne til en overkommelig pris Denne plafond er en del af ""Value Class"" produkterne fra Ledvance. Med et Value Class produkt får du en produkt med en fantastisk ydeevne til en overkommelig pris. S

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: Lampetyper
Farve: white
Størrelse: 400 x 120 mm
EAN: 4058075618121
Varenr.: 5642010631
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEDVANCE 4058075618121
290 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SURFACE CIRKULAR S 24W/1920LM/840 400MM
293,75 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledvance Surface Circular plafond med sensor, 4000K, Ø40 cm
299 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Surface cirkular s 24w/1920lm/840 400mm
321,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Surface Circular plafond med sensor, 4000K, Ø40 cm
329 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Surface Circular plafond med sensor, 4000K, Ø40 cm
349 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Osram SURFACE CIRCULAR 400 SENSOR 24W 840 IP44 LED Wand/Deckenleuchte 4000K 1920lm
390 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Osram SURFACE CIRCULAR 400 SENSOR 24W 840 IP44 LED Wand/Deckenleuchte 4000K 1920lm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Osram SURFACE CIRCULAR 400 SENSOR 24W 840 IP44 LED Wand/Deckenleuchte 4000K 1920lm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl237 kr237 krKøb
2Proshop DK261 kr300 krKøb
3LampeGuru.dk289 kr289 krKøb
4CS MEGASTORE DK290 kr329 krKøb
5EL-GROSSISTEN293,75 kr293,75 krKøb
6LavprisVVS299 kr299 krKøb
7MaintainIt321,25 kr321,25 krKøb
8BilligVVS DK329 kr329 krKøb
9Greenline349 kr349 krKøb
10CompuMail DK390 kr390 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Osram SURFACE CIRCULAR 400 SENSOR 24W 840 IP44 LED Wand/Deckenleuchte 4000K 1920lm

PriceData har fulgt prisen på Osram SURFACE CIRCULAR 400 SENSOR 24W 840 IP44 LED Wand/Deckenleuchte 4000K 1920lm i 180 dage. Laveste pris i perioden er 228 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 288 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 267 kr.

Den nuværende pris på 237 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Osram SURFACE CIRCULAR 400 SENSOR 24W 840 IP44 LED Wand/Deckenleuchte 4000K 1920lm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Osram SURFACE CIRCULAR 400 SENSOR 24W 840 IP44 LED Wand/Deckenleuchte 4000K 1920lm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026237 kr25 kr (10%)
30. maj 2026262 kr25 kr (11%)
12. maj 2026237 kr29 kr (11%)
11. maj 2026266 kr29 kr (12%)
3. maj 2026237 kr27 kr (10%)
24. apr. 2026264 kr2 kr (1%)
23. apr. 2026266 kr2 kr (1%)
18. apr. 2026264 kr2 kr (1%)
17. apr. 2026266 kr4 kr (1%)
14. apr. 2026270 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret