Gå til hovedindhold

EL-Grossisten Osram Parathom LED Pro Color AR111 7,3W/927, (450 lumen), G53, 40 °, dæmpbar (=50w Halospot 111)

EL-GrossistenLED-pærerEAN: 4058075448421
Pris fra 108 krtil 176,09 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 68,09 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 55 kr 23. maj

Sammenlign priser på Osram Parathom LED Pro Color AR111 7,3W/927, (450 lumen), G53, 40 °, dæmpbar (=50w Halospot 111) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 108 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Osram Parathom LED Pro Color AR111 7,3W/927, (450 lumen), G53, 40 °, dæmpbar (=50w Halospot 111)
108 kr
Til butik
Osram Parathom LED Pro Color AR111 7,3W/927, (450 lumen), G53, 40 °, dæmpbar (=50w Halospot 111) billede

Produktinformation

Levetid: 40.000 timer Farvetemperatur: 927 Længde: 62 mm Sokkel: G53 Lumen: 450 lm Serie: Parathom Pro Color Tilsvarende effekt: 50 W Watt: 7,3 W Dæmpbar: Ja Spredning: 40 ° Diameter: 111 mm Kelvin: 2700 K Spænding (V): 12 Energiklasse Værdi: A

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: G53 LED Pære, AR111
EAN: 4058075448421
Varenr.: 2670046
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
OSRAM PARATHOM PRO COLOR AR111 7,3W/927 (50W) G53 40° dæmpbar (450 lm)
176,09 kr
Til butik
OSRAM PARATHOM PRO COLOR AR111 7,3W/927 (50W) G53 40° dæmpbar (450 lm) billede

Produktinformation

OSRAM PARATHOM AR111 LED-lyskilder fra LEDVANCE erstatter traditionelle halogenlyskilder fra 50W til 100W. De findes med 24° eller 40° spredning og kommer alle med en meget høj farvegengivelse på Ra>97. Se komp

Produktspecifikationer

Kategori: G53
EAN: 4058075448421
Varenr.: 15845521359183
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
OSRAM PARATHOM PRO COLOR AR111 7,3W/927 (50W) G53 40° dæmpbar (450 lm)
176,09 kr
Til butik
OSRAM PARATHOM PRO COLOR AR111 7,3W/927 (50W) G53 40° dæmpbar (450 lm) billede

Produktinformation

OSRAM PARATHOM PRO COLOR AR111 7,3W/927 (50W) G53 er en energieffektiv LED-pære med en farvetemperatur på 2700K, der erstatter en traditionel 50W halogenpære. Med en lysstrøm på 450 lumen og en strålevinkel på 40° leverer den fokuseret og dæmpbar belysnin...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: G53
EAN: 4058075448421
Varenr.: 15110059753798

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Osram Parathom LED Pro Color AR111 7,3W/927, (450 lumen), G53, 40 °, dæmpbar (=50w Halospot 111) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Osram Parathom LED Pro Color AR111 7,3W/927, (450 lumen), G53, 40 °, dæmpbar (=50w Halospot 111) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk108 kr108 krKøb
2EL-GROSSISTEN176,09 kr176,09 krKøb
3EL-NETSALG176,09 kr176,09 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Osram Parathom LED Pro Color AR111 7,3W/927, (450 lumen), G53, 40 °, dæmpbar (=50w Halospot 111)

PriceData har fulgt prisen på Osram Parathom LED Pro Color AR111 7,3W/927, (450 lumen), G53, 40 °, dæmpbar (=50w Halospot 111) i 173 dage. Laveste pris i perioden er 55 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 176,09 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 85 kr.

Den nuværende pris på 108 kr er 27% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Osram Parathom LED Pro Color AR111 7,3W/927, (450 lumen), G53, 40 °, dæmpbar (=50w Halospot 111). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Osram Parathom LED Pro Color AR111 7,3W/927, (450 lumen), G53, 40 °, dæmpbar (=50w Halospot 111) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026108 kr53 kr (96%)
23. maj 202655 kr53 kr (49%)
22. maj 2026108 kr53 kr (96%)
8. maj 202655 kr53 kr (49%)
7. maj 2026108 kr53 kr (96%)
30. apr. 202655 kr53 kr (49%)
29. apr. 2026108 kr53 kr (96%)
1. apr. 202655 kr53 kr (49%)
31. mar. 2026108 kr53 kr (96%)
15. mar. 202655 kr53 kr (49%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret