Gå til hovedindhold

EL-Grossisten Osram Parathom LED Pro Color AR111 11,5W/940, (800 lumen), G53, 24 °, dæmpbar (=75w Halospot 111)

EL-GrossistenLED-pærerEAN: 4058075448926
Pris fra 190 krtil 190,98 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 0,98 kr (1% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 127 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Osram Parathom LED Pro Color AR111 11,5W/940, (800 lumen), G53, 24 °, dæmpbar (=75w Halospot 111) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 190 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Osram Parathom LED Pro Color AR111 11,5W/940, (800 lumen), G53, 24 °, dæmpbar (=75w Halospot 111)
190 kr
Til butik
Osram Parathom LED Pro Color AR111 11,5W/940, (800 lumen), G53, 24 °, dæmpbar (=75w Halospot 111) billede

Produktinformation

Levetid: 40.000 timer Farvetemperatur: 940 Længde: 62 mm Sokkel: G53 Lumen: 820 lm Serie: Parathom Pro Color Tilsvarende effekt: 75 W Watt: 11,5 W Dæmpbar: Ja Spredning: 24 ° Diameter: 110,7 mm Kelvin: 4000 K Spænding (V): 12v Energiklasse Værdi: A

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: G53 LED Pære, AR111
EAN: 4058075448926
Varenr.: 2669916
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
OSRAM PARATHOM PRO COLOR AR111 11,5W/940 (75W) G5324° dæmpbar (820 lm)
190,98 kr
Til butik
OSRAM PARATHOM PRO COLOR AR111 11,5W/940 (75W) G5324° dæmpbar (820 lm) billede

Produktinformation

OSRAM PARATHOM AR111 LED-lyskilder fra LEDVANCE erstatter traditionelle halogenlyskilder fra 50W til 100W. De findes med 24° eller 40° spredning og kommer alle med en meget høj farvegengivelse på Ra>97.

Produktspecifikationer

Kategori: G53
EAN: 4058075448926
Varenr.: 15845420335439
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
OSRAM PARATHOM PRO COLOR AR111 11,5W/940 (75W) G5324° dæmpbar (820 lm)
190,98 kr
Til butik
OSRAM PARATHOM PRO COLOR AR111 11,5W/940 (75W) G5324° dæmpbar (820 lm) billede

Produktinformation

Produktspecifikationer

Kategori: G53
EAN: 4058075448926
Varenr.: 15110059884870

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Osram Parathom LED Pro Color AR111 11,5W/940, (800 lumen), G53, 24 °, dæmpbar (=75w Halospot 111) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Osram Parathom LED Pro Color AR111 11,5W/940, (800 lumen), G53, 24 °, dæmpbar (=75w Halospot 111) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk190 kr190 krKøb
2EL-GROSSISTEN190,98 kr190,98 krKøb
3EL-NETSALG190,98 kr190,98 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Osram Parathom LED Pro Color AR111 11,5W/940, (800 lumen), G53, 24 °, dæmpbar (=75w Halospot 111)

PriceData har fulgt prisen på Osram Parathom LED Pro Color AR111 11,5W/940, (800 lumen), G53, 24 °, dæmpbar (=75w Halospot 111) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 127 kr (registreret d. 20. februar 2026), højeste er 190,98 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 164 kr.

Den nuværende pris på 190 kr er 16% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for Osram Parathom LED Pro Color AR111 11,5W/940, (800 lumen), G53, 24 °, dæmpbar (=75w Halospot 111). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for Osram Parathom LED Pro Color AR111 11,5W/940, (800 lumen), G53, 24 °, dæmpbar (=75w Halospot 111) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026190 kr
24. maj 2026190,98 kr
23. maj 2026190 kr8 kr (4%)
15. maj 2026182 kr7 kr (4%)
12. maj 2026175 kr11 kr (6%)
8. maj 2026186 kr7 kr (4%)
6. maj 2026179 kr11,98 kr (6%)
5. maj 2026190,98 kr11,98 kr (7%)
4. maj 2026179 kr6 kr (3%)
1. maj 2026185 kr5 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret