Gå til hovedindhold

Ledvance OSRAM LED STAR Classic A - LED-lyspære - form: A60 - matteret finish - E27 - 10 W (tilsvarende 75 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2700 K

LedvanceElpærerEAN: 4058075122529
Pris fra 17 krtil 79 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 62 kr (78% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 16,38 kr 24. mar.

Sammenlign priser på OSRAM LED STAR Classic A - LED-lyspære - form: A60 - matteret finish - E27 - 10 W (tilsvarende 75 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2700 K og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 17 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram LED pære STAR Classic A60 10W/827 (75W) Mat E27
17 kr
Til butik
Osram LED pære STAR Classic A60 10W/827 (75W) Mat E27 billede

Produktinformation

LED-lyspære, form: A60, matteret finish, E27, 10 W (tilsvarende 75 W), klasse F, varmt hvidt lys, 2700 K

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: Lyskilder
Artikel nr.: 4058075122529
EAN: 4058075122529
Varenr.: 2902851
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Led Std 10w/827 (75w) Mat E27
17,1 kr
Til butik
Led Std 10w/827 (75w) Mat E27 billede

Produktinformation

LED STD 10W/827 75W Mat E27 LED STD 10W/827 er en kraftfuld og energieffektiv LED-pære med en mat overflade, der leverer en varm og behagelig belysning. Med sit moderne design og høje lysstyrke er denne pære et ideelt valg til både privat og professionel...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: Osram under oprettelse
EAN: 4058075122529
Varenr.: 2942472
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Led Standard 10W/827 (75W) Mat E27
18,01 kr
Til butik
Led Standard 10W/827 (75W) Mat E27 billede

Produktinformation

De matte energieffektive OSRAM standard LED lyskilder giver et flot lys og de kan erstatte traditionelle glødepærer. Lysfarven er varm hvid (2700 Kelvin). De har en farvegengivelse på Ra=80 og en levetid på1 15.000 timer. Denne lyskilde er på 10W og kan e...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: LED Light Bulbs
EAN: 4058075122529
Varenr.: 8810612556113
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Led standard 10w/827 (75w) mat e27
18,75 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OSRAM LED STAR Classic A - LED-lyspære - form: A60 - matteret finish - E27 - 10 W (tilsvarende 75 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2700 K
40 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
OSRAM LED STAR Classic A LED-lyspære 10W F 1055lumen 2700K Varmt hvidt lys
79 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OSRAM LED STAR Classic A - LED-lyspære - form: A60 - matteret finish - E27 - 10 W (tilsvarende 75 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2700 K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OSRAM LED STAR Classic A - LED-lyspære - form: A60 - matteret finish - E27 - 10 W (tilsvarende 75 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2700 K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK17 kr56 krKøb
2Elvvs.dk17,1 kr17,1 krKøb
3Billigelogvvs.dk18,01 kr18,01 krKøb
4MaintainIt18,75 kr18,75 krKøb
5CS MEGASTORE DK40 kr79 krKøb
6CompuMail DK79 kr79 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OSRAM LED STAR Classic A - LED-lyspære - form: A60 - matteret finish - E27 - 10 W (tilsvarende 75 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2700 K

PriceData har fulgt prisen på OSRAM LED STAR Classic A - LED-lyspære - form: A60 - matteret finish - E27 - 10 W (tilsvarende 75 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2700 K i 180 dage. Laveste pris i perioden er 15,39 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 24 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 17 kr.

Den nuværende pris på 17 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for OSRAM LED STAR Classic A - LED-lyspære - form: A60 - matteret finish - E27 - 10 W (tilsvarende 75 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2700 K. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for OSRAM LED STAR Classic A - LED-lyspære - form: A60 - matteret finish - E27 - 10 W (tilsvarende 75 W) - klasse F - varmt hvidt lys - 2700 K de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 202617 kr
12. maj 202617,1 kr
8. maj 202617 kr
6. maj 202616,9 kr
5. maj 202617 kr
24. apr. 202616,9 kr
23. apr. 202617 kr
18. apr. 202616,9 kr
17. apr. 202617 kr
11. apr. 202616,9 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret