Gå til hovedindhold

Ledvance Osram LED pære DULUX LED SQUARE GR8 1350lm 13W/830 (28W) GR8

LedvanceElpærerEAN: 4058075822573
Pris fra 102 krtil 182,5 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 80,5 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 93 kr 12. maj

Sammenlign priser på Osram LED pære DULUX LED SQUARE GR8 1350lm 13W/830 (28W) GR8 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 102 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram LED pære DULUX LED SQUARE GR8 1350lm 13W/830 (28W) GR8
102 kr
Til butik
Osram LED pære DULUX LED SQUARE GR8 1350lm 13W/830 (28W) GR8 billede

Produktinformation

LED-lyspære, form: 2D, matteret finish, GR8, 13 W (tilsvarende 28 W), klasse F, varmt hvidt lys, 3000 K

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: Lyskilder
Artikel nr.: 4058075822573
EAN: 4058075822573
Varenr.: 3237426
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DULUX LED SQUARE CCG 13W/830 GR8
112,4 kr
Til butik
DULUX LED SQUARE CCG 13W/830 GR8 billede

Produktinformation

LED-erstatning til CFLni med 2-stiftet GR8 sokkel til mekanisk forkobling (CCG) og 230V AC drift. Produktegenskaber: LED-erstatning for konventionelle kompaktrør til brug i armaturer med mekanisk forkobling (CCG) eller til 230V. Levetid: op til 30.000 tim...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEDVANCE
Kategori: Lamper & Armaturer
EAN: 4058075822573
Varenr.: 15845339070799
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Dulux GR8 LED kompaktrør, 13W, 3000K
129 kr
Til butik
Ledvance Dulux GR8 LED kompaktrør, 13W, 3000K billede

Produktinformation

Kompaktrør fra Ledvance med 2 pins Kvadratisk kompaktrør med 2-stiftsokkel til konventionel forkobling (CCG) Rørets form giver en ensartet lysfordeling, og med dens lave profil passer den ind i de fleste 2-pin armaturer med GR8 sokkel.

Produktspecifikationer

Mærke: Ledvance
Kategori: Lyskilder
Farve: white
Størrelse: 204 mm x 202 mm
EAN: 4058075822573
Varenr.: 5657058853
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Dulux Led Square Ccg 13W/830 Gr8
137,59 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Dulux GR8 LED kompaktrør, 13W, 3000K
139 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Dulux led square ccg 13w/830 gr8
142,5 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledvance Dulux GR8 LED kompaktrør, 13W, 3000K
145 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LEDVANCE DULUX LED SQUARE GR8 1350lm 13W/830 (28W) EM+230V
182,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Osram LED pære DULUX LED SQUARE GR8 1350lm 13W/830 (28W) GR8 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Osram LED pære DULUX LED SQUARE GR8 1350lm 13W/830 (28W) GR8 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK102 kr141 krKøb
2EL-GROSSISTEN112,4 kr112,4 krKøb
3BilligVVS DK129 kr129 krKøb
4Billigelogvvs.dk137,59 kr137,59 krKøb
5Greenline139 kr139 krKøb
6MaintainIt142,5 kr142,5 krKøb
7LavprisVVS145 kr145 krKøb
8vvsfittings.dk182,5 kr182,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Osram LED pære DULUX LED SQUARE GR8 1350lm 13W/830 (28W) GR8

PriceData har fulgt prisen på Osram LED pære DULUX LED SQUARE GR8 1350lm 13W/830 (28W) GR8 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 93 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 115 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 103 kr.

Den nuværende pris på 102 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Osram LED pære DULUX LED SQUARE GR8 1350lm 13W/830 (28W) GR8. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Osram LED pære DULUX LED SQUARE GR8 1350lm 13W/830 (28W) GR8 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026102 kr9 kr (10%)
12. maj 202693 kr9 kr (9%)
11. maj 2026102 kr9 kr (10%)
3. maj 202693 kr9 kr (9%)
2. maj 2026102 kr2 kr (2%)
10. apr. 2026104 kr4 kr (4%)
9. apr. 2026108 kr3 kr (3%)
25. mar. 2026105 kr3 kr (3%)
3. mar. 2026102 kr1 kr (1%)
5. feb. 2026103 kr12 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret