Gå til hovedindhold

Orijen Small Breed Adult med fjerkræ og fisk, 4.5 kg

OrijenHundefoderEAN: 0064992714772
Pris fra 479 krtil 559 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 80 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 466 kr 27. mar.

Sammenlign priser på Orijen Small Breed Adult med fjerkræ og fisk, 4.5 kg og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 479 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ORIJEN Small Breed Dry Dog Food 4.5kg
479 kr
Til butik
ORIJEN Small Breed Dry Dog Food 4.5kg billede

Produktinformation

Hjælp din hund af lille race med at trives med kraften fra proteinrige opskrifter designet til optimal næring. Små hunde har unikke ernæringsmæssige behov og kræver en biologisk passende kost for virkelig at trives. Orijen Small Breed er specielt fremstillet med nærende protein fra frisk eller rå kylling, kalkun, vagtel og vildtfanget fisk. Denne næringsrige formel følger en WholePrey-filosofi og inkorporerer saftige dele af byttet som organer og ben for at efterligne en naturlig forfædres kost. Opskriften giver de højere energiniveauer, som små racer har brug for, samtidig med at den understøtter afbalanceret ernæring for at opretholde en sund vægt. For at sikre, at selv de mest kræsne spisere er tilfredse, har hver foderpille en unik form og en lækker frysetørret belægning for en eksplosion af rå smag. De første fem ingredienser er altid frisk eller råt fjerkræ og fisk Kvalitets animalske ingredienser udgør 85 procent af opskriften WholePrey-forhold giver næringsstoffer i deres mest naturlige form Unik foderpilleform er lettere for små hunde at spise Kornfri opskrift understøtter høje energiniveauer og sund vægt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ORIJEN
Kategori: Hunde
Artikel nr.: ORI061e
EAN: 0064992714772
Varenr.: 3173544
Gå til MyPets.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Orijen Adult Small Breed hundefoder, 4.5 kg
529 kr
Til butik
Orijen Adult Small Breed hundefoder, 4.5 kg billede

Produktinformation

MyPets.dk er officiel orijen forhandler - vi sælger Orijen hundefoder både i vores webshop og i vores fysiske butik i Vemmelev. 85% kød 15% grønsager, frugt og botaniske produkter 0% korn, kartoffel, Tapioca og plante protein koncentrater Indhold

Produktspecifikationer

Mærke: Orijen
Kategori: Orijen hundefoder
Størrelse: 5 kg
EAN: 0064992714772
Varenr.: 14COH120450
Gå til Hunde-foder.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
Orijen Small Breed, 4.5 kg
529 kr
Til butik
Gå til Hundefoder.dk
TrustScore 3 ud af 53,0
Orijen Small Breed Adult med fjerkræ og fisk, 4.5 kg
529 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hundefoder tørfoder Orijen Small Breed 4,5 kg
539 kr
Til butik
Gå til Foder & Fritid
TrustScore 5 ud af 54,6
ORIJEN Dog Adult Small Breed 4,5 kg - 4,5 kg
549 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hundefoder tørfoder Orijen Small Breed 4,5 kg
559 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Orijen Small Breed Adult med fjerkræ og fisk, 4.5 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Orijen Small Breed Adult med fjerkræ og fisk, 4.5 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK479 kr518 krKøb
2MyPets.dk529 kr529 krKøb
3Hunde-foder.dk529 kr529 krKøb
4Hundefoder.dk529 kr529 krKøb
5Boligcenter DK539 kr539 krKøb
6Foder & Fritid549 kr549 krKøb
7Vivas DK559 kr638 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Orijen Small Breed Adult med fjerkræ og fisk, 4.5 kg

PriceData har fulgt prisen på Orijen Small Breed Adult med fjerkræ og fisk, 4.5 kg i 181 dage. Laveste pris i perioden er 427 kr (registreret d. 9. februar 2026), højeste er 480 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 466 kr.

Den nuværende pris på 479 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Orijen Small Breed Adult med fjerkræ og fisk, 4.5 kg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Orijen Small Breed Adult med fjerkræ og fisk, 4.5 kg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026479 kr2 kr (0%)
17. maj 2026477 kr1 kr (0%)
16. maj 2026478 kr1 kr (0%)
15. maj 2026477 kr8 kr (2%)
14. maj 2026469 kr9 kr (2%)
13. maj 2026478 kr9 kr (2%)
9. maj 2026469 kr1 kr (0%)
8. maj 2026468 kr9 kr (2%)
3. maj 2026477 kr9 kr (2%)
2. maj 2026468 kr9 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret