Gå til hovedindhold

Oras Safira 1030FS køkkenarmatur med lav tud, krom

OrasSanitetEAN: 6414150096303
Pris fra 847 krtil 1.635 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 788 kr (48% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Oras Safira 1030FS køkkenarmatur med lav tud, krom og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 847 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Safira 1030FS køkkenarmatur med lav tud, krom
847 kr
Til butik
Oras Safira 1030FS køkkenarmatur med lav tud, krom billede

Produktinformation

Køkkenarmatur. Svingradius er 120° som standard (kan begrænses til 40°-80°). Der er mulighed for, at begrænse flow og temperatur på armaturets kartouche. F = fleksible tilslutningsslanger.

Produktspecifikationer

Mærke: Oras
Kategori: Blandingsbatterier og armaturer
Artikel nr.: 1030FS
EAN: 6414150096303
Varenr.: 2959420
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Oras Safira kkkenarmatur, Lav tud, 1-greb, Krom
932 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Oras Safira køkkenarmatur med svingtud, krom
970 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Safira køkkenarmatur, krom
1.169 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Oras Safira køkkenarmatur, krom
1.196 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Safira køkkenarmatur - med 213mm svingtud
1.211 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Oras Safira køkkenarmatur med svingtud, krom
1.635 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras Safira 1030FS køkkenarmatur med lav tud, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras Safira 1030FS køkkenarmatur med lav tud, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK847 kr886 krKøb
2WATTOO.DK932 kr932 krKøb
3Elvvs.dk970 kr970 krKøb
4LavprisVVS1.169 kr1.169 krKøb
5BilligVVS DK1.196 kr1.196 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.211 kr1.211 krKøb
7vvsfittings.dk1.635 kr1.635 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oras Safira 1030FS køkkenarmatur med lav tud, krom

PriceData har fulgt prisen på Oras Safira 1030FS køkkenarmatur med lav tud, krom i 182 dage. Laveste pris i perioden er 847 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 989 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 914 kr.

Den nuværende pris på 847 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Oras Safira 1030FS køkkenarmatur med lav tud, krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Oras Safira 1030FS køkkenarmatur med lav tud, krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026847 kr43 kr (5%)
25. apr. 2026890 kr10 kr (1%)
8. apr. 2026880 kr10 kr (1%)
12. mar. 2026890 kr39 kr (4%)
11. mar. 2026929 kr39 kr (4%)
6. feb. 2026890 kr23 kr (3%)
21. jan. 2026913 kr32 kr (3%)
20. jan. 2026945 kr32 kr (4%)
15. jan. 2026913 kr36 kr (4%)
14. jan. 2026949 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret