Gå til hovedindhold

Oras komplet 1 1/4 Push Up krom/komposit bundventil til vaske med eller uden overløb. Ø66,5mm - total højde 77,5 - 94,5 mm.

OrasSanitetEAN: 6414150091018
Pris fra 124 krtil 211,25 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 87,25 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 122 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Oras komplet 1 1/4 Push Up krom/komposit bundventil til vaske med eller uden overløb. Ø66,5mm - total højde 77,5 - 94,5 mm. og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 124 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras push-up bundventil
124 kr
Til butik
Oras push-up bundventil billede

Produktinformation

Oras push-up bundventil

Produktspecifikationer

Mærke: Oras
Kategori: Reservedele tilbehoer til armaturer
Artikel nr.: 200060
EAN: 6414150091018
Varenr.: 2895212
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
BUNDVENTIL PUSH UP 1 1/4" KROM
135,61 kr
Til butik
BUNDVENTIL PUSH UP 1 1/4" KROM billede

Produktinformation

Komplet push-up bundventil i komposit, der både kan anvendes til vaske med og uden overløb. Som standard er bundventilen leveret med push-up funktion, men kan nemt ombygges til at være fast-åben (ombygningsdelen er inkl.). En fast-åben bundventil er et kr...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ORAS
EAN: 6414150091018
Varenr.: 15842814394703
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Oras komposit push-up bundventil, krom
137 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
BOTTOM VALVE ORAS 200060
144 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
146 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Oras Bundventil 1 1/4´´ push open og fast afløb
146 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Bundventil Push Up 1 1/4" Krom
149,13 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Bundventil push up 1 1/4" krom
150 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Oras bundventil, push-open, krom
169 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras bundventil, push-open, krom
189 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Oras bundventil, push-open, krom
199 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Oras Bundventil 1 1/4'' push open og fast afløb
211,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras komplet 1 1/4 Push Up krom/komposit bundventil til vaske med eller uden overløb. Ø66,5mm - total højde 77,5 - 94,5 mm. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras komplet 1 1/4 Push Up krom/komposit bundventil til vaske med eller uden overløb. Ø66,5mm - total højde 77,5 - 94,5 mm. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK124 kr163 krKøb
2EL-GROSSISTEN135,61 kr135,61 krKøb
3WATTOO.DK137 kr137 krKøb
4CompuMail DK144 kr144 krKøb
5CS MEGASTORE DK146 kr185 krKøb
6Elvvs.dk146 kr146 krKøb
7Billigelogvvs.dk149,13 kr149,13 krKøb
8MaintainIt150 kr150 krKøb
9CompletVVS169 kr169 krKøb
10LavprisVVS189 kr189 krKøb
11BilligVVS DK199 kr199 krKøb
12vvsfittings.dk211,25 kr211,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oras komplet 1 1/4 Push Up krom/komposit bundventil til vaske med eller uden overløb. Ø66,5mm - total højde 77,5 - 94,5 mm.

PriceData har fulgt prisen på Oras komplet 1 1/4 Push Up krom/komposit bundventil til vaske med eller uden overløb. Ø66,5mm - total højde 77,5 - 94,5 mm. i 179 dage. Laveste pris i perioden er 118 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 140 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 126 kr.

Den nuværende pris på 124 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Oras komplet 1 1/4 Push Up krom/komposit bundventil til vaske med eller uden overløb. Ø66,5mm - total højde 77,5 - 94,5 mm.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Oras komplet 1 1/4 Push Up krom/komposit bundventil til vaske med eller uden overløb. Ø66,5mm - total højde 77,5 - 94,5 mm. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026124 kr1 kr (1%)
25. maj 2026125 kr1 kr (1%)
24. maj 2026124 kr1 kr (1%)
22. maj 2026125 kr1 kr (1%)
21. maj 2026126 kr1 kr (1%)
20. maj 2026127 kr3 kr (2%)
18. maj 2026124 kr1 kr (1%)
15. maj 2026125 kr1 kr (1%)
14. maj 2026124 kr1 kr (1%)
3. maj 2026125 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret