Gå til hovedindhold

Oras Electra berøringsfrit håndvaskarmantur til væg, 6V, krom

OrasSanitetEAN: 6414150060410
Pris fra 2.936 krtil 4.531,25 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.595,25 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Oras Electra berøringsfrit håndvaskarmantur til væg, 6V, krom og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2936 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Electra håndvaskarmatur, berøringsfri, krom
-10%2.936 kr
Før 3.263 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Oras Electra håndvaskarmatur, berøringsfri, krom billede

Produktinformation

Oras Oras Electra berøringsfrit vægbatteri med 100 mm svingtud og luftblander med vandbegrænser 6 l/min. og temperatur regulering. Temperatur grebet er udstyret med skoldningsspærre, der kan overskrides ved at trykke knappen ned.Legering: Krom

Produktspecifikationer

Mærke: Oras
Kategori: Håndvaske
Farve: chrome
EAN: 6414150060410
Varenr.: 704284304
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Oras Electra håndvaskarmatur, berøringsfri, krom
2.969 kr
Til butik
Oras Electra håndvaskarmatur, berøringsfri, krom billede

Produktinformation

Berøringsfrit vægarmatur til håndvask med svingtud Electra serien fra Oras er den mest populære og alsidige berøringsfri armaturfamilie. Oras indførte allerede i 1990erne berøringsfri armaturer på offentlige steder, og i det 21. århundrede er elektroniske...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Oras
Kategori: Vaske & armaturer
Farve: chrome
EAN: 6414150060410
Varenr.: 704284304
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Electra berøringsfrit håndvaskarmantur til væg, 6V, krom
2.975 kr
Til butik
Oras Electra berøringsfrit håndvaskarmantur til væg, 6V, krom billede

Produktinformation

Berøringsfrit vægarmatur med svingtud og luftblander med vandbegrænser 6 l/min. samt temperaturregulering. Temperaturreguleringen er udstyret med skoldningsspærre, der kan overskrides ved at trykke knappen ned. Batteridrevet 6 V.

Produktspecifikationer

Mærke: Oras
Kategori: Blandingsbatterier og armaturer
Artikel nr.: 6172
EAN: 6414150060410
Varenr.: 2896292
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Electra 6172, Vask til badeværelset, Messing, Krom
3.093 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Oras Electra håndvaskarmatur, berøringsfri, krom
-0%3.235 kr
Før 3.236 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Oras Electra berøringsfri væg armatur
3.633,36 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Oras Electra 6172 berøringsfrit vægarmatur 100mm tud
4.531,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras Electra berøringsfrit håndvaskarmantur til væg, 6V, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras Electra berøringsfrit håndvaskarmantur til væg, 6V, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS2.936 kr2.936 krKøb
2CompletVVS2.969 kr2.969 krKøb
3Proshop DK2.975 kr2.975 krKøb
4CS MEGASTORE DK3.093 kr3.093 krKøb
5BilligVVS DK3.235 kr3.235 krKøb
6EL-GROSSISTEN3.633,36 kr3.633,36 krKøb
7vvsfittings.dk4.531,25 kr4.531,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oras Electra berøringsfrit håndvaskarmantur til væg, 6V, krom

PriceData har fulgt prisen på Oras Electra berøringsfrit håndvaskarmantur til væg, 6V, krom i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.716 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 3.264 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.009 kr.

Den nuværende pris på 2.936 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Oras Electra berøringsfrit håndvaskarmantur til væg, 6V, krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Oras Electra berøringsfrit håndvaskarmantur til væg, 6V, krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20262.936 kr33 kr (1%)
24. maj 20262.969 kr33 kr (1%)
17. maj 20262.936 kr39 kr (1%)
16. maj 20262.975 kr39 kr (1%)
12. maj 20262.936 kr33 kr (1%)
11. maj 20262.969 kr33 kr (1%)
3. maj 20262.936 kr39 kr (1%)
2. maj 20262.975 kr261 kr (8%)
24. apr. 20263.236 kr28 kr (1%)
23. apr. 20263.264 kr28 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret