Gå til hovedindhold

Procter & Gamble Oral-B Pro Sensitive Clean Brush tips Hvid, 12 stk. Ekstra tandbørstehoveder

Procter & GambleTandbørsterEAN: 8006540859933
Pris fra 249 krtil 519 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 270 kr (52% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 229 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Oral-B Pro Sensitive Clean Brush tips Hvid, 12 stk. Ekstra tandbørstehoveder og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 249 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Oral-B Pro Sensitive Clean Brush tips Hvid, 12 stk. Ekstra tandbørstehoveder
249 kr
Til butik
Oral-B Pro Sensitive Clean Brush tips Hvid, 12 stk. Ekstra tandbørstehoveder billede

Produktinformation

Oral-B Sensitive Clean . Børstehoveder medfølger: 12 stk, Produktfarve: Hvid, Periode for udskiftning af rensebørste(r): 3 måned(er). Pakketype: Kasse

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 859933
EAN: 8006540859933
Varenr.: 1003275991
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Oral B Borsthuvud Sensitive Clean 12st
-37%295 kr
Før 469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Oral B Borsthuvud Sensitive Clean 12st billede

Produktinformation

Oral-B Sensitive Clean tandborsthuvuden, 12st, Som ett av Oral-B:s refillborsthuvuden i premiumsegmentet har Sensitive Clean ultratunna borststrån som är snälla mot tandköttet, kombinerat med vanliga borststrån som är tuffa mot plack. Sensitive Clean tar bort upp till 100 % mer plack och reducerar gingivit upp till 100 % jämfört med en manuell tandborste. Den unika kombinationen av ultratunna borststrån och borststrån med rundade ändar gör Sensitive Clean idealisk för alla med känslig munhåla och alla som letar efter en riktigt skonsam rengöring. Passar till alla Oral-B-handtag, utom Pulsonic och iO. - Avlägsnar upp till 100 % mer bakteriell plack på svåråtkomliga ställen för renare tänder och friskare tandkött jämfört med en manuell tandborste, - Oral-B Sensitive Clean har ultratunna borststrån med hög densitet för en skonsam och effektiv rengöring, - Kompatibel med Oral-B laddningsbara eltandborstar förutom Pulsonic- och iO-tandborstar, - Tandläkare rekommenderar att borsthuvudet byts var tredje månad för bästa rengöringseffekt, - Endast äkta borsthuvuden från Oral-B är utformade för att garantera 100 % passform med din - Oral-B-tandborste och bästa rengöringseffekt upp till 160+ borstningstillfällen, - Oral-B är varumärket som flest tandläkare använder världen över. Kliniskt bevisade resultat.

Produktspecifikationer

Mærke: Oral B
Kategori: Tilbehør til elektriske tandbørster
EAN: 8006540859933
Varenr.: D16535
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Oral-B Pro Sensitive Clean - tandbørstehoveder, hvid (12 stk.)
-3%309 kr
Før 319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Oral-B Pro Sensitive Clean - tandbørstehoveder, hvid (12 stk.)
-3%329 kr
Før 339 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oral-B Tandbørstehoveder Sensitive Clean&Care - 12 pcs Letterbox
334 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Oral-B Pro Sensitive Clean Brush tips Hvid, 12 stk. Ekstra tandbørstehoveder
349 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Børstehoved Sensitive Clean 12 stk
-13%519 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oral-B Pro Sensitive Clean Brush tips Hvid, 12 stk. Ekstra tandbørstehoveder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oral-B Pro Sensitive Clean Brush tips Hvid, 12 stk. Ekstra tandbørstehoveder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK249 kr249 krKøb
2Teknikproffset DK295 kr344 krKøb
3Boligcenter DK309 kr309 krKøb
4Vivas DK329 kr398 krKøb
5Proshop DK334 kr373 krKøb
6Ultrashop349 kr349 krKøb
7Estore DK519 kr519 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oral-B Pro Sensitive Clean Brush tips Hvid, 12 stk. Ekstra tandbørstehoveder

PriceData har fulgt prisen på Oral-B Pro Sensitive Clean Brush tips Hvid, 12 stk. Ekstra tandbørstehoveder i 182 dage. Laveste pris i perioden er 229 kr (registreret d. 6. marts 2026), højeste er 334 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 271 kr.

Den nuværende pris på 249 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Oral-B Pro Sensitive Clean Brush tips Hvid, 12 stk. Ekstra tandbørstehoveder. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Oral-B Pro Sensitive Clean Brush tips Hvid, 12 stk. Ekstra tandbørstehoveder de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026249 kr3 kr (1%)
28. maj 2026246 kr3 kr (1%)
27. maj 2026243 kr1 kr (0%)
26. maj 2026244 kr1 kr (0%)
24. maj 2026243 kr6 kr (2%)
23. maj 2026249 kr3 kr (1%)
22. maj 2026246 kr3 kr (1%)
19. maj 2026249 kr3 kr (1%)
18. maj 2026246 kr8 kr (3%)
15. maj 2026238 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret