Gå til hovedindhold

Oral-B Junior 8006540742891 elektrisk tandbørste Barn Roterende tandbørste Lilla

Oral-BMundplejeEAN: 8006540742891
Pris fra 227,5 krtil 359 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 131,5 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 223 kr 14. maj

Sammenlign priser på Oral-B Junior 8006540742891 elektrisk tandbørste Barn Roterende tandbørste Lilla og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 227.5 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oral-B PRO Junior 6+ Elektrisk Tandbørste til børn - Lilla
227,5 kr
Til butik
Oral-B PRO Junior 6+ Elektrisk Tandbørste til børn - Lilla billede

Produktspecifikationer

Mærke: Oral-B
Kategori: Elektriske tandbørster
Farve: 1
Artikel nr.: 742891
EAN: 8006540742891
Varenr.: 10542401
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Oral-B Pro Junior Tandbørste Lilla
229 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oral-B Eltandbørste Pro1 Junior 6+ Purple
261 kr
Til butik
Oral-B Eltandbørste Pro1 Junior 6+ Purple billede

Produktinformation

- Professionel ren følelse hver dag og nænsom børstning med trykkontrol for tandkødet - Ekstra tynde bløde børstehår for en nænsom og alligevel effektiv rengøring - Sættes på pause hvert 30. sekund for at informere barnet om at gå videre til næste område, der skal børstes - 3 børsteindstillinger: Daily Clean, Sensitive og Polish - Elektrisk tandbørste til børn fra 6+ - Langtidsholdbart batteri med opladningsindikator, der signalerer, hvornår det er tid til at oplade - Indhold: 1 håndtag, 1 børstehoved, 1 oplader Det kan være noget af en opgave at få børn til at børste tænder. Oral-B Junior 6+ genopladelig elektrisk tandbørste fås i sjove farver, der hjælper med at motivere børn til at børste tænder og give dem sunde vaner for livet. Denne genopladelige elektriske tandbørste til børn har ekstra bløde børstehår, der har klinisk dokumentation for at være nænsom mod børns tænder og tandkød og samtidig fjerner mere plak end en manuel tandbørste. Den indbyggede børstetimer lærer børn at børste i 2 minutter, som tandlæger anbefaler, og advarer dem for hver 30 sekunder om at skifte til et nyt område i munden.

Produktspecifikationer

Mærke: Oral-B
Kategori: Eltandboerste
Artikel nr.: 8006540742891
EAN: 8006540742891
Varenr.: 3198653
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Oral B Eltandborste Junior Purple SUT
-38%267 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Elektrisk tandbørste Oral-B Pro Junior - lilla
-10%279 kr
Før 309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Elektrisk tandbørste Oral-B Pro Junior - lilla
-9%299 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Oral-B Pro Junior Tandbørste Lilla
319 kr
Til butik
Gå til Superprice.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Oral-B Junior 8006540742891 elektrisk tandbørste Barn Roterende tandbørste Lilla
358 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Elektrisk tandbørste Junior Lilla SUT
-14%359 kr
Før 419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oral-B Junior 8006540742891 elektrisk tandbørste Barn Roterende tandbørste Lilla koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oral-B Junior 8006540742891 elektrisk tandbørste Barn Roterende tandbørste Lilla koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK227,5 kr266,5 krKøb
2CompuMail DK229 kr229 krKøb
3Proshop DK261 kr300 krKøb
4Teknikproffset DK267 kr316 krKøb
5Boligcenter DK279 kr279 krKøb
6Vivas DK299 kr368 krKøb
7Ultrashop319 kr319 krKøb
8Superprice.dk358 kr358 krKøb
9Estore DK359 kr359 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oral-B Junior 8006540742891 elektrisk tandbørste Barn Roterende tandbørste Lilla

PriceData har fulgt prisen på Oral-B Junior 8006540742891 elektrisk tandbørste Barn Roterende tandbørste Lilla i 162 dage. Laveste pris i perioden er 223 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 263 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 247 kr.

Den nuværende pris på 227,5 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 59 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Oral-B Junior 8006540742891 elektrisk tandbørste Barn Roterende tandbørste Lilla. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Oral-B Junior 8006540742891 elektrisk tandbørste Barn Roterende tandbørste Lilla de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026227,5 kr3,5 kr (2%)
25. maj 2026224 kr4 kr (2%)
24. maj 2026228 kr5 kr (2%)
14. maj 2026223 kr1 kr (0%)
13. maj 2026224 kr1 kr (0%)
7. maj 2026223 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026224 kr2 kr (1%)
24. apr. 2026226 kr3 kr (1%)
22. apr. 2026229 kr4 kr (2%)
15. apr. 2026233 kr4 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret