Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen OPUS 74 indsats stikkontakt med lampe 250 V 2-pol med dansk jord, lysegrå

Lauritz KnudsenBelysningIP44 vandtætVådrum og udendørs installationEAN: 5703302146067

LK OPUS 74 stikkontakt med lampe til vådrum og udendørs installation. IP44 vandtæt med 16A kapacitet og lysindikator når stik er tilsluttet. Læs mere

Pris fra 207,89 krtil 278,75 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 70,86 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 207 kr 12. maj

Sammenlign priser på OPUS 74 indsats stikkontakt med lampe 250 V 2-pol med dansk jord, lysegrå og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 207.89 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OPUS 74 indsats stikkontakt med lampe 250 V 2-pol med dansk jord, lysegrå
207,89 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Opus 74 Stikkontakt med lampe og jord, Lysegrå
219 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK OPUS 74 stikkontakt med lampe 250V 2-pol med jord 1 modul, lysegrå
225 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Opus 74 stikkontakt med lampe, lysegrå
229 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Opus 74 stikkontakt med lampe, 2-pol
255 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Opus ® 74 Stikkontakt Med Lampe 2p+j Ip44, Lysegrå
268 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
OPUS® 74 - Stikkontakt m. Lampe
272,49 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
OPUS® 74 - Stikkontakt m. Lampe
272,49 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Opus74 Stikk 2P+J+L Lg
276,16 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Opus74 stikk 2p+j+l lg
278,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OPUS 74 indsats stikkontakt med lampe 250 V 2-pol med dansk jord, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OPUS 74 indsats stikkontakt med lampe 250 V 2-pol med dansk jord, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK207,89 kr246,89 krKøb
2LavprisVærktøj219 kr219 krKøb
3Proshop DK225 kr264 krKøb
4Greenline229 kr229 krKøb
5BilligVVS DK255 kr255 krKøb
6Elvvs.dk268 kr268 krKøb
7EL-GROSSISTEN272,49 kr272,49 krKøb
8EL-NETSALG272,49 kr272,49 krKøb
9Billigelogvvs.dk276,16 kr276,16 krKøb
10MaintainIt278,75 kr278,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK OPUS 74 stikkontakt med lampe 250V 2-pol med jord

Lauritz Knudsen

LK OPUS 74 stikkontakt med lampe til vådrum og udendørs installation. IP44 vandtæt med 16A kapacitet og lysindikator når stik er tilsluttet.

• stikkontakt
• vandtæt stikkontakt
• IP44
• vådrum
• udendørs
• el-installation
• Vådrum og udendørs installation
• IP44 vandtæt

Beskrivelse

LK OPUS 74 stikkontakt med lampe er designet til professionel installation i vådrum og udendørs områder. Stikkontakten har IP44 kapslingsklasse som gør den vandtæt og egnet til badeværelser, køkkener og udendørs brug. Med 16A mærkestrøm kan den håndtere kraftige elektriske apparater. Den unikke lampe under klaplåget lyser når der er tilsluttet et stik, hvilket gør det nemt at se om kontakten er i brug. Fremstillet i UV-bestandigt termoplast materiale der sikrer lang levetid selv i hårde vejrforhold. Perfekt til elektrikere og boligejere der skal have pålidelig el-installation i fugtige miljøer.

Specifikationer

el_nr:1017050301
modul:1 M
ledning:1,5-2,5 mm² stiv, flertrådet
materiale:UV bestandigt termoplast
forsikring:Max. 16 A
terminaler:Dobbelt skrueløse
ik_slagtest:IK-07
mærkestrøm:16 A
kapslingsklasse:IP44
mærkespænding:250 V AC / 50 Hz

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er stikkontakten egnet til badeværelser?

Ja, med IP44 kapslingsklasse er den godkendt til installation i vådrum som badeværelser og køkkener.

Hvad betyder lampen under låget?

Lampen lyser automatisk når der er tilsluttet et stik, så du kan se om kontakten er i brug.

Kan den bruges udendørs?

Ja, den er fremstillet i UV-bestandigt materiale og har IP44 beskyttelse som gør den egnet til udendørs brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OPUS 74 indsats stikkontakt med lampe 250 V 2-pol med dansk jord, lysegrå

PriceData har fulgt prisen på OPUS 74 indsats stikkontakt med lampe 250 V 2-pol med dansk jord, lysegrå i 172 dage. Laveste pris i perioden er 204,48 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 207,89 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 207 kr.

Den nuværende pris på 207,89 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for OPUS 74 indsats stikkontakt med lampe 250 V 2-pol med dansk jord, lysegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for OPUS 74 indsats stikkontakt med lampe 250 V 2-pol med dansk jord, lysegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026207,89 kr
12. maj 2026207 kr
11. maj 2026207,89 kr
24. apr. 2026207 kr
23. apr. 2026207,89 kr
2. mar. 2026207 kr
1. mar. 2026207,89 kr
25. feb. 2026207 kr
4. jan. 2026207,89 kr3,41 kr (2%)
14. dec. 2025204,48 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret