Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen OPUS 66 dåse for kanalinstallation 1 modul - (10 stk.)

Lauritz KnudsenEludstyrEAN: 5703302058605
Pris fra 22 krtil 26,25 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 4,25 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 20 kr 28. maj

Sammenlign priser på OPUS 66 dåse for kanalinstallation 1 modul - (10 stk.) og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 22 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Opus 66 Kanaldåse, 1 modul
22 kr
Til butik
LK Opus 66 Kanaldåse, 1 modul billede

Produktinformation

Til installationskanaler hvor der skal skæres et lågeudsnit. Mulighed for at montere alle 1 modul indsatse. Dåsen fastsættes i kanalbunden med en dåsefod, der leveres af kanalleverandøren. Tekniske specifikationerStørrelse: 1 modul

Produktspecifikationer

Kategori: Installationsmateriel
Farve: white
Størrelse: 66x66x38 mm
EAN: 5703302058605
Varenr.: 1017031294
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Opus 66 Kanaldåse, 1 modul
24 kr
Til butik
LK Opus 66 Kanaldåse, 1 modul billede

Produktinformation

Til installationskanaler, hvor lågeudsnit anvendes. Kan bruges til montage af alle 1 modul indsatse. Befæstigelsen af dåsen i kanalbunden sker med en dåsefod, der leveres af kanalleverandøren. Tekniske specifikationer Størrelse: 1 modul

Produktspecifikationer

Kategori: El-installationer
Farve: white
Størrelse: 66x66x38 mm
EAN: 5703302058605
Varenr.: 1017031294
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK OPUS 66 dåse for kanalinstallation 1 modul
24 kr
Til butik
LK OPUS 66 dåse for kanalinstallation 1 modul billede

Produktinformation

Til installationskanaler, hvor lågeudsnit anvendes. Kan bruges til montage af alle 1 modul indsatse. For hver 1 modul indsats skal der anvendes een 1 modul kanaldåse og én 1 modul ramme. Befæstelsen af dåsen i kanalbunden sker med en dåsefod, der leveres af kanalleverandøren. Kabelmonteringen foregår let forfra evt. med formonterede komponenter, efter fjernelse af et antal lange udslagsblanketter. Ledere der ikke bruges i dåsen, kan føres ubrudt igennem. Leveres med 15 stk. kabelaflastninger pr. pakning og 5 stk. låsestykker. Kabler aflastes med de medleverede kabelaflastninger i de lange udslagsblanketter, hvorimod udslagsblanketterne i bunden aflastes med kabelaflastning LK nr. 104D0138. Indsats påclipses direkte uden brug af værktøj. I hver ende er der 2 stk. lange udslagsblanketter til Ø15 mm kabler, samt 1 stk. Ø5 mm eller Ø10 mm udslagsblanket til svagstrøms- og lyslederkabel. I siderne er der 1 stk. lang udslagsblanket til Ø15 mm kabel, samt 2 stk. Ø5 mm udslagsblanketter til svagstrøms- og lyslederkabler. I bunden er der 2 stk. udslagsblanketter til Ø14 mm kabel. Er forsynet med ribber hhv. skydespor, for sammenbygning. Ved sammenbygning skal låsestykker altid anvendes.

Produktspecifikationer

Mærke: LK
Kategori: Lauritz Knudsen
Artikel nr.: 504N3001
EAN: 5703302058605
Varenr.: 2766630
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Opus 66 Kanaldåse 1 Modul
25 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Opus66 Kanaldåse 1M
25,09 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Opus® 66 kanaldåse 1 modul.
25,31 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
REHAU Mont.dåse - 1M. OPUS 66 PH
25,89 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
REHAU Mont.dåse - 1M. OPUS 66 PH
25,89 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Opus 66 kanaldåse 1 modul
26 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Opus66 kanaldåse 1m
26,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OPUS 66 dåse for kanalinstallation 1 modul - (10 stk.) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OPUS 66 dåse for kanalinstallation 1 modul - (10 stk.) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl22 kr22 krKøb
2BilligVVS DK24 kr24 krKøb
3Proshop DK24 kr63 krKøb
4Elvvs.dk25 kr25 krKøb
5Billigelogvvs.dk25,09 kr25,09 krKøb
6CS MEGASTORE DK25,31 kr64,31 krKøb
7EL-GROSSISTEN25,89 kr25,89 krKøb
8EL-NETSALG25,89 kr25,89 krKøb
9Greenline26 kr26 krKøb
10MaintainIt26,25 kr26,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OPUS 66 dåse for kanalinstallation 1 modul - (10 stk.)

PriceData har fulgt prisen på OPUS 66 dåse for kanalinstallation 1 modul - (10 stk.) i 146 dage. Laveste pris i perioden er 20 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 24 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 22 kr.

Den nuværende pris på 22 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for OPUS 66 dåse for kanalinstallation 1 modul - (10 stk.). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for OPUS 66 dåse for kanalinstallation 1 modul - (10 stk.) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202622 kr1 kr (4%)
31. maj 202623 kr1 kr (4%)
30. maj 202624 kr4 kr (20%)
28. maj 202620 kr1 kr (5%)
26. maj 202621 kr2 kr (9%)
24. maj 202623 kr1 kr (5%)
12. maj 202622 kr2 kr (8%)
11. maj 202624 kr2 kr (9%)
24. apr. 202622 kr2 kr (8%)
23. apr. 202624 kr2 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret