Gå til hovedindhold

Opbevaringskurv med låg Bloomingville Mini Corintha håndmalet søgræs rød Ø43 x H61 cm svampeform

Bloomingville MiniSkabe og opbevaringCharmerende svampedesignBørneværelse opbevaringEAN: 5711173249343

Bloomingville Mini Corintha kurv i rød søgræs med charmerende svampeform. Perfekt opbevaring til børneværelset med håndmalet finish og praktisk låg. Læs mere

Pris fra 761 krtil 1.199 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 438 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Opbevaringskurv med låg Bloomingville Mini Corintha håndmalet søgræs rød Ø43 x H61 cm svampeform og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 761 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bloomingville Mini - Corintha Basket w/Lid - Red - Seagrass
761 kr
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bloomingville - Corintha Kurv m/Låg, Rød, Søgræs, D43xH61 cm
-17%999 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
Bloomingville MINI - Corintha Kurv m/Låg, Rød, Søgræs H61 cm
-17%1.000 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Opbevaringskurv med låg Bloomingville Mini Corintha håndmalet søgræs rød Ø43 x H61 cm svampeform
1.099 kr
Til butik
Gå til Pixizoo DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Bloomingville Mini Kurv Med Låg - Svamp
1.199 kr
Til butik
Gå til BabySam DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Bloomingville Mini Kurv Med Låg - Svamp
1.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Opbevaringskurv med låg Bloomingville Mini Corintha håndmalet søgræs rød Ø43 x H61 cm svampeform koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Opbevaringskurv med låg Bloomingville Mini Corintha håndmalet søgræs rød Ø43 x H61 cm svampeform koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK761 kr800 krKøb
2Rikki Tikki Shop999 kr999 krKøb
3Bolig & Haven1.000 kr1.000 krKøb
4Likehome.dk1.099 kr1.099 krKøb
5Pixizoo DK1.199 kr1.199 krKøb
6BabySam DK1.199 kr1.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bloomingville Mini Corintha kurv med låg

Bloomingville Mini

Bloomingville Mini Corintha kurv i rød søgræs med charmerende svampeform. Perfekt opbevaring til børneværelset med håndmalet finish og praktisk låg.

• kurv børn
• opbevaringskurv
• søgræs kurv
• bloomingville kurv
• børneværelse opbevaring
• kurv med låg
• svampekurv
• Børneværelse opbevaring
• Charmerende svampedesign

Beskrivelse

Bloomingville Mini Corintha kurv med låg er en charmerende opbevaringsløsning til børneværelset. Kurven er håndlavet i søgræs og rattan med en smuk rød farve og hvide detaljer, der giver den et unikt svampedesign. Med sine generøse dimensioner på 43 cm i diameter og 61 cm i højde tilbyder den rummelig opbevaring til legetøj, børnetøj og andre børneværelsesartikler. Den praktiske låg holder tingene på plads og skaber en pæn og organiseret atmosfære. Kurven er både funktionel og dekorativ, hvilket gør den til en perfekt tilføjelse til ethvert børneværelse eller familieområde.

Specifikationer

låg:Ja
farve:Rød med hvide detaljer
vægt:3,25 kg
design:Svampeform
finish:Kan variere grundet håndarbejde
materiale:Håndmalet søgræs og rattan
håndlavet:Ja
dimensioner:Ø43 x H61 cm
produktionsland:Filippinerne
vedligeholdelse:Tør rengøring anbefales

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan kurven tåle fugt?

Kurven er lavet af naturmaterialer, så den skal holdes tør. Undgå direkte kontakt med vand og opbevar på et tørt sted.

Er kurven sikker for børn?

Ja, kurven er designet til børn og lavet af naturlige materialer uden skarpe kanter. Dog skal små børn altid være under opsyn.

Varierer kurvens udseende?

Ja, da kurven er håndlavet, kan der være små variationer i farve og finish, hvilket gør hver kurv unik.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Opbevaringskurv med låg Bloomingville Mini Corintha håndmalet søgræs rød Ø43 x H61 cm svampeform

PriceData har fulgt prisen på Opbevaringskurv med låg Bloomingville Mini Corintha håndmalet søgræs rød Ø43 x H61 cm svampeform i 174 dage. Laveste pris i perioden er 687 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 961 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 869 kr.

Den nuværende pris på 761 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Opbevaringskurv med låg Bloomingville Mini Corintha håndmalet søgræs rød Ø43 x H61 cm svampeform. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Opbevaringskurv med låg Bloomingville Mini Corintha håndmalet søgræs rød Ø43 x H61 cm svampeform de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026761 kr168 kr (18%)
24. maj 2026929 kr20 kr (2%)
22. maj 2026949 kr12 kr (1%)
29. apr. 2026961 kr11 kr (1%)
18. apr. 2026950 kr11 kr (1%)
17. apr. 2026961 kr11 kr (1%)
16. apr. 2026950 kr11 kr (1%)
14. apr. 2026961 kr41 kr (4%)
10. apr. 2026920 kr30 kr (3%)
30. mar. 2026950 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret