Gå til hovedindhold

Oliekøler bowman dc120 1/2" olie, vand 28mm - 1500031

BowmanDele til motorkøretøjerEAN: 5707400030464
Pris fra 2.494 krtil 3.055 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 561 kr (18% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.367 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Oliekøler bowman dc120 1/2" olie, vand 28mm - 1500031 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2494 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til RenBåd.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Oliekøler bowman dc120 1/2" olie, vand 28mm
-18%2.494 kr
Før 3.055 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Oliekøler bowman dc120 1/2" olie, vand 28mm billede

Produktinformation

Oliekøler til marin transmission og hydraulik Bowman DC120 er en kompakt oliekøler til marine transmissioner og hydrauliksystemer med effekt op til 180 kW (ca. 245 HK). Kølerens olieside tilsluttes med 1/2" BSP-gevind, mens vandsiden har 28 mm studs

Produktspecifikationer

Mærke: Bowman
Kategori: Oliekølere
EAN: 5707400030464
Varenr.: 53935721840969
Gå til Watski DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bowman Oliekølere DC120 Olie, 1/2''/28mm, 1 stk
2.604 kr
Til butik
Bowman Oliekølere DC120 Olie, 1/2''/28mm, 1 stk billede

Produktinformation

Bowman Oliekølere DC120 Olie, 1/2''/28mm Hydraulisk DC oliekøler fra Bowman. Hjælper med varmeudveksling af smøremidlet, med den omgivende luft. Dette spiller en vigtig rolle for ydelsen af motoren, da det holder smøremidlet på en mere stabil arbejdstemperatur.   Bowmans hydrauliske oliekølere er en gennemprøvet løsning til køling af hydrauliske installationer på dækket, så som spil, lifte osv. og anses, for at være ekstremt pålidelige.  Bowman bruges ligeledes i mange landbaserede installationer som hydrauliske systemer, oliekølere, swimmingpools osv. Specifikationer: Mærke: Bowman Produkt: Oliekøler Model: DC 120 Længde: 210 mm Diameter: 52 mm Udløbstilslutning: 28mm Effekt: 75kW Max olietryk 30 bar Max vandtryk 2 bar Maksimal temperatur 125°C...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Bowman
Kategori: Indenbordsmotor tilbehør
Artikel nr.: DC120-YBB
EAN: 5707400030464
Varenr.: 201509
Gå til Anyparts
TrustScore 4 ud af 53,8
Oliekøler bowman dc120 1/2" olie, vand 28mm - 1500031
3.055 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oliekøler bowman dc120 1/2" olie, vand 28mm - 1500031 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oliekøler bowman dc120 1/2" olie, vand 28mm - 1500031 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1RenBåd.dk2.494 kr2.494 krKøb
2Watski DK2.604 kr2.604 krKøb
3Anyparts3.055 kr3.055 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oliekøler bowman dc120 1/2" olie, vand 28mm - 1500031

PriceData har fulgt prisen på Oliekøler bowman dc120 1/2" olie, vand 28mm - 1500031 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.367 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 2.989 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.569 kr.

Den nuværende pris på 2.494 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for Oliekøler bowman dc120 1/2" olie, vand 28mm - 1500031. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for Oliekøler bowman dc120 1/2" olie, vand 28mm - 1500031 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.494 kr90 kr (3%)
25. maj 20262.584 kr
12. maj 20262.583,12 kr25,88 kr (1%)
11. maj 20262.609 kr25,88 kr (1%)
8. maj 20262.583,12 kr24,88 kr (1%)
7. maj 20262.608 kr4 kr (0%)
3. maj 20262.612 kr3 kr (0%)
2. maj 20262.609 kr2 kr (0%)
1. maj 20262.611 kr15 kr (1%)
30. apr. 20262.596 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret