Gå til hovedindhold

NZXT Kraken Plus RGB 240 - hvid AIO væskekøler 2×120 mm

NZXTComputer – systemkølingsdeleEAN: 5056547205229
Pris fra 679 krtil 1.449 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 770 kr (53% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på NZXT Kraken Plus RGB 240 - hvid AIO væskekøler 2×120 mm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 679 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Plus 240 RGB (White) - CPU Vandkøling
-49%679 kr
Før 1.329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NZXT Kraken Plus 240 RGB (White) - CPU Vandkøling billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, pumpe: Coolit, køler støjniveau: max 31.9 dBA, køler RPM: 500 - 2000 ± 10%, køler CFM: max 73.47, statisk lufttryk: max 4.5 mmH₂O, PWM styret, 240mm radiator med 2 x 120mm RGB kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, indbygget skærm indbygget skærm, hvid med RGB (styret af: ASUS AURA / Asrock Polychrome Sync / Gigabyte Fusion / MSI Mystic Light / NZXT CAM)-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: RL-KR240-W2
EAN: 5056547205229
Varenr.: 3369981
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NZXT Kraken Plus 240 RGB Intel/AMD Vandkøler Hvid
1.023 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Plus RGB 240, Alt-i-en væskekøler, 12 cm, Hvid
1.163 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NZXT Kraken Plus 240 RGB Intel/AMD Vandkøler Hvid
1.259 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NZXT Kraken Plus RGB 240 - hvid AIO væskekøler 2×120 mm
1.429 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NZXT Kraken Plus RGB 240 - hvid AIO væskekøler 2×120 mm
1.449 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Plus RGB 240 - hvid AIO væskekøler 2×120 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Plus RGB 240 - hvid AIO væskekøler 2×120 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK679 kr718 krKøb
2CompuMail DK1.023 kr1.023 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.163 kr1.163 krKøb
4Ultrashop1.259 kr1.259 krKøb
5Boligcenter DK1.429 kr1.429 krKøb
6Vivas DK1.449 kr1.528 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NZXT Kraken Plus RGB 240 - hvid AIO væskekøler 2×120 mm

PriceData har fulgt prisen på NZXT Kraken Plus RGB 240 - hvid AIO væskekøler 2×120 mm i 164 dage. Laveste pris i perioden er 679 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.549 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.373 kr.

Den nuværende pris på 679 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 43% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for NZXT Kraken Plus RGB 240 - hvid AIO væskekøler 2×120 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for NZXT Kraken Plus RGB 240 - hvid AIO væskekøler 2×120 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026679 kr508 kr (43%)
16. maj 20261.187 kr17 kr (1%)
22. apr. 20261.170 kr237 kr (17%)
18. apr. 20261.407 kr307 kr (28%)
16. apr. 20261.100 kr1 kr (0%)
14. apr. 20261.099 kr1 kr (0%)
30. mar. 20261.100 kr2 kr (0%)
29. mar. 20261.102 kr289 kr (21%)
27. mar. 20261.391 kr1 kr (0%)
26. mar. 20261.392 kr32 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret