Gå til hovedindhold

NZXT F Series F360 RGB Core - Enkeltramme-blæserenhed - 120 mm - hvidmatteret

NZXTComputer – systemkølingsdeleEAN: 5056547204444
Pris fra 308 krtil 429 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 121 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 306 kr 4. maj

Sammenlign priser på NZXT F Series F360 RGB Core - Enkeltramme-blæserenhed - 120 mm - hvidmatteret og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 308 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NZXT F Series F360 RGB Core Single frame fan unit 1-pack Hvid 120 mm
308 kr
Til butik
NZXT F Series F360 RGB Core Single frame fan unit 1-pack Hvid 120 mm billede

Produktinformation

NZXT F Series F360 RGB Core - Enkeltramme-blæserenhed - 120 mm - hvidmatteret

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Artikel nr.: RF-U36HF-W1
EAN: 5056547204444
Varenr.: 1002290892
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT F360 RGB CORE UNIBODY - 360mm - Kabinet køler - Hvid - 30 dBA
319 kr
Til butik
NZXT F360 RGB CORE UNIBODY - 360mm - Kabinet køler - Hvid - 30 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 360mm x 120mm x 25mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: max 30 dBa, lufttryk max 75.12 CFM, max statisk luftryk 3.3 mmH2O, omdrejningshastighed: 500 - 2400 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Fluid Dynamic Bearing (FDB), bundkort tilslutning: 4-pins & RGB tilslutning: 3-pins (5 volt), addressable RGB LED lys, farve: hvid med RGB.

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: RF-U36HF-W1
EAN: 5056547204444
Varenr.: 3267010
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
NZXT F360 RGB CORE-blæser, 3 * 120 mm, hvid Det samlede
345 kr
Til butik
NZXT F360 RGB CORE-blæser, 3 * 120 mm, hvid Det samlede billede

Produktinformation

design med tre RGB-blæsere gør installation, køling og styring nemmere. Blæserne har PWM-styring til præcis hastighedsregulering og halvgennemsigtige vinger, der skaber et imponerende lysshow. NZXT F-seriens RGB Core Unibody, -blæsere kombinerer flere blæsere i ét design, hvilket letter installation, køling og styring. PWM-blæsernes væskedynamiske lejer sikrer effektiv ydeevne med minimal støj. Blæserens otte RGB-LED'er oplyser de halvgennemsigtige vinger og skaber et fascinerende lysshow. De integrerede blæsere, der er optimeret til køling, balancerer luftstrømmen og det statiske tryk. Den minimale afstand mellem vingerne og rammen forbedrer ydeevnen, og de fluid-dynamiske lejer i Zero RPM Mode, *, sikrer en støjsvag og holdbar drift. Designet med én ramme gør installation og digital styring nemmere. Du kan tilslutte et enkelt kabel til NZXT RGB & Fan Controller (sælges separat) for at bruge CAM-softwaren eller bruge den medfølgende splitter til tilslutning til bundkortet. Du kan tilpasse og synkronisere belysningen med NZXT CAM, *, -appen, så den passer til æstetikken i NZXT-produkterne. *Kr, æver NZXT RGB & Fan Controller eller NZXT-bundkort, som sælges separat. Tekniske specifikationer: Størrelse: 360 x 120 x 26 mm, Blæserhastigheder: 500 - 2400 ± 250 RPM (pr. blæser), Luftgennemstrømning: 75,12 CFM (pr. blæser), Støjniveau: 30 dBA (pr. blæser), Statisk tryk: 3,3 mm H2O (pr. blæser), Lejer: Fluid Dynamic Bearing, Stik: 8-pin PWM (PWM & RGB), Holdbarhed: 60.000 timer / 6 år, Pakken indeholder: F360 RGB CORE, 4-pin PWM-kabel (300 mm), 5V RGB & 4-pin NZXT RGB-kabel (100 mm), monteringsudstyr, 3 x 120 mm, 500 - 2400 ± 250 RPM, 75,12 CFM luftstrøm, 3,3 mm H2O statisk tryk, RGB & PWM, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: Køling
EAN: 5056547204444
Varenr.: D40405
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT F Series F360 RGB Core - Enkeltramme-blæserenhed - 120 mm - hvidmatteret
368 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Computerblæser NZXT F Series F360 RGB Core, hvid, 120 mm (1 stk.)
-35%369 kr
Før 569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Computerblæser NZXT F Series F360 RGB Core, hvid, 120 mm (1 stk.)
-34%389 kr
Før 589 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NZXT F Series F360 RGB Core Single frame fan unit 1-pack Hvid 120 mm
429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT F Series F360 RGB Core - Enkeltramme-blæserenhed - 120 mm - hvidmatteret koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT F Series F360 RGB Core - Enkeltramme-blæserenhed - 120 mm - hvidmatteret koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK308 kr308 krKøb
2Proshop DK319 kr358 krKøb
3Teknikproffset DK345 kr404 krKøb
4CS MEGASTORE DK368 kr407 krKøb
5Boligcenter DK369 kr369 krKøb
6Vivas DK389 kr458 krKøb
7Ultrashop429 kr429 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NZXT F Series F360 RGB Core - Enkeltramme-blæserenhed - 120 mm - hvidmatteret

PriceData har fulgt prisen på NZXT F Series F360 RGB Core - Enkeltramme-blæserenhed - 120 mm - hvidmatteret i 183 dage. Laveste pris i perioden er 306 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 449 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 407 kr.

Den nuværende pris på 308 kr er 24% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for NZXT F Series F360 RGB Core - Enkeltramme-blæserenhed - 120 mm - hvidmatteret. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for NZXT F Series F360 RGB Core - Enkeltramme-blæserenhed - 120 mm - hvidmatteret de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026308 kr11 kr (3%)
14. maj 2026319 kr10 kr (3%)
10. maj 2026309 kr3 kr (1%)
4. maj 2026306 kr3 kr (1%)
18. apr. 2026309 kr129 kr (29%)
17. apr. 2026438 kr76 kr (21%)
10. apr. 2026362 kr7 kr (2%)
3. apr. 2026369 kr8 kr (2%)
27. mar. 2026377 kr10 kr (3%)
20. mar. 2026387 kr40 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret