Gå til hovedindhold

NZXT C750 Bronze (2025) Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified

NZXTComputer – strømforsyningerEAN: 5056547207551
Pris fra 469 krtil 749 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 280 kr (37% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på NZXT C750 Bronze (2025) Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 469 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT C750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified
-19%469 kr
Før 578 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NZXT C750 Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Bronze, 120mm blæser fluid dynamic leje, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 3 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 750 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: PA-7B3BB-EU
EAN: 5056547207551
Varenr.: 3383248
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NZXT C-Series C750 Strømforsyning 750Watt
504 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NZXT C750 Bronze - ATX strømforsyning 750 W, sort
729 kr
Til butik
NZXT C750 Bronze - ATX strømforsyning 750 W, sort billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning til din PCNZXT C750 Bronze er en 750 W ATX strømforsyning designet til pålidelig drift i gaming- og arbejds-pc’er. Den leverer op til 62,5 A på +12 V og har aktiv PFC for stabil strøm. En 12 cm blæser med aktiv køling og on/off-knap sikrer kontrolleret temperatur og nem betjening.Bygget til moderne systemerC750 Bronze kommer med 24-pin ATX til bundkort, 4+4-pin CPU, to 6+2-pin PCIe til grafikkort samt SATA og 4-pin Molex-kabler. Den er ikke-modulær for enkel opsætning og leverer beskyttelser mod kortslutning, over-/underspænding, overstrøm og overophedning. Certificeret 80 PLUS Bronze og med MTBF på 100.000 timer.Formfaktor: ATXEffekt: 750 W80 PLUS: BronzeIndgang: 100 – 240 V, 50/60 Hz+12 V: 62,5 A (samlet 750 W)Køling: 1 × 12 cm blæser, aktivLydniveau: 39,92 dBStik: 24-pin ATX, CPU 4+4-pin, 2 × PCIe 6+2-pin, 4 × SATA, 4 × 4-pin MolexKabeltype: Ikke-modulærATX-version: 2,53; EPS-version: 2,92Start/stop-knap: JaDriftstemp.: 0 – 40 °CDimensioner: H × B × D: 8,6 × 15,0 × 14,0 cmBeskyttelser: Kortslutning, over-/underspænding, overstrøm, overophedningMedfølgende kabler: AC, CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA...

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.58g
EAN: 5056547207551
Varenr.: 2169450
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NZXT C750 Bronze - ATX strømforsyning 750 W, sort
749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT C750 Bronze (2025) Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT C750 Bronze (2025) Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK469 kr508 krKøb
2CompuMail DK504 kr504 krKøb
3Boligcenter DK729 kr729 krKøb
4Vivas DK749 kr828 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NZXT C750 Bronze (2025) Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på NZXT C750 Bronze (2025) Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified i 176 dage. Laveste pris i perioden er 469 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 690 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 566 kr.

Den nuværende pris på 469 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for NZXT C750 Bronze (2025) Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for NZXT C750 Bronze (2025) Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026469 kr88 kr (16%)
14. maj 2026557 kr1 kr (0%)
8. maj 2026558 kr1 kr (0%)
6. maj 2026559 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026560 kr12 kr (2%)
21. apr. 2026572 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026573 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026572 kr20 kr (4%)
18. dec. 2025552 kr138 kr (20%)
10. dec. 2025690 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret