Gå til hovedindhold

NZXT C-Series C850 (2024) Black Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

NZXTComputer – strømforsyningerEAN: 5056547204796
Pris fra 973 krtil 1.239 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 266 kr (21% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på NZXT C-Series C850 (2024) Black Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 973 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NZXT C-Series C850 850Watt 80 PLUS Gold
973 kr
Til butik
NZXT C-Series C850 850Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

NZXT C-Series C850 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 watt - aktiv PFC - Europa - mat sort

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Artikel nr.: PA-8G2BB-EU
EAN: 5056547204796
Varenr.: 1002319171
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT C-Series C850 (2024) Black Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
-9%1.040 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NZXT C-Series C850 (2024) Black Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, Cybenetics: Gold effektivitet / A- støjniveau, 135mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 12 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU1 x 8 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: PA-8G2BB-EU
EAN: 5056547204796
Varenr.: 3292361
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning NZXT C-Series C850 850 W 80 PLUS Gold
-8%1.119 kr
Før 1.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning NZXT C-Series C850 850 W 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

NZXT C-Series C850 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - Europa - mat sortGenereltEnhedstype: Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - internFarve: Mat sortLokalisering: EuropaPSU formfaktor: ATXSpecifikationsoverensstemmelse: ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92Strømenhed80 PLUS certificering: 80 PLUS GoldDetaljer om strømudgangskonnektorer: 1 x strøm 24 pin ATX | 1 x strøm 8 pin EPS12 V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion | 1 x strøm 8 pin CPU | 3 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion | 1 x 16-pin PCI Express-strøm | 12 x 15 pin Serial ATA strøm | 4 x 4-PIN intern strømEffektivitet: 89.2% at 100% Load91.7% at 50% Load89.5% at 20% Load85.8% at 10% LoadIndgangspænding: AC 100-240 VModulær Kabel Administration: JaNødvendig frekvens: 50 - 60 HzOutput Current: +3.3V - 22 A | +5V - 22 A | +12V - 70.83 A | +5VSB - 3 AStrømfaktor (PF): 0.99Strømkapacitet: 850 WattUdgangspænding: +3.3+5+12 V+5Vsb VDiverseEgenskaber: Kabler med omslagbeskyttelse mod overophedningbeskyttelse mod overstrømoverspændingsbeskyttelseoverbelastningsbeskyttelsebeskyttelse mod underspændingkortslutnings beskyttelseZero RPM-blæsermoduskøleblæser til flydende dynamisk leje<...

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 3.54g
EAN: 5056547204796
Varenr.: 1814365
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning NZXT C-Series C850 850 W 80 PLUS Gold
-8%1.139 kr
Før 1.239 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NZXT C-Series C850 850Watt 80 PLUS Gold
1.239 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT C-Series C850 (2024) Black Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT C-Series C850 (2024) Black Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK973 kr973 krKøb
2Proshop DK1.040 kr1.040 krKøb
3Boligcenter DK1.119 kr1.119 krKøb
4Vivas DK1.139 kr1.208 krKøb
5Ultrashop1.239 kr1.239 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NZXT C-Series C850 (2024) Black Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på NZXT C-Series C850 (2024) Black Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 173 dage. Laveste pris i perioden er 973 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 1.149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.072 kr.

Den nuværende pris på 973 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for NZXT C-Series C850 (2024) Black Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for NZXT C-Series C850 (2024) Black Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026973 kr62 kr (6%)
27. maj 20261.035 kr17 kr (2%)
26. maj 20261.018 kr10 kr (1%)
24. maj 20261.028 kr5 kr (0%)
23. maj 20261.033 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.034 kr1 kr (0%)
6. maj 20261.035 kr2 kr (0%)
17. apr. 20261.037 kr2 kr (0%)
13. apr. 20261.035 kr12 kr (1%)
9. apr. 20261.023 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret