Gå til hovedindhold

PNY Technologies NVIDIA RTX 2000 Ada Generation - Grafikkort - NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 - 4 x Mini DisplayPort

Pris fra 5.223 krtil 6.244 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.021 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.056 kr 24. mar.

Sammenlign priser på NVIDIA RTX 2000 Ada Generation - Grafikkort - NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 - 4 x Mini DisplayPort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5223 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NVIDIA NVIDIA RTX 2000 Ada 16GB GDDR6 SDRAM
5.223 kr
Til butik
NVIDIA NVIDIA RTX 2000 Ada 16GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

NVIDIA RTX 2000 Ada Generation - Grafikkort - NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 - 4 x Mini DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: VCNRTX2000ADA-SB
EAN: 3536403398941
Varenr.: 1001887207
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PNY RTX 2000 Ada - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort
5.246 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NVIDIA RTX 2000 Ada Generation - Grafikkort - NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 - 4 x Mini DisplayPort
5.326 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort NVIDIA RTX 2000 Ada Generation 16 GB GDDR6
-2%5.899 kr
Før 5.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NVIDIA NVIDIA RTX 2000 Ada 16GB GDDR6 SDRAM
5.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort NVIDIA RTX 2000 Ada Generation 16 GB GDDR6
-2%5.919 kr
Før 6.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Pny Pny Rtx 2000 Ada 16gb Lp Oem 16gb
6.244 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NVIDIA RTX 2000 Ada Generation - Grafikkort - NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 - 4 x Mini DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NVIDIA RTX 2000 Ada Generation - Grafikkort - NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 - 4 x Mini DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.223 kr5.223 krKøb
2Proshop DK5.246 kr5.246 krKøb
3CS MEGASTORE DK5.326 kr5.326 krKøb
4Boligcenter DK5.899 kr5.899 krKøb
5Ultrashop5.899 kr5.899 krKøb
6Vivas DK5.919 kr5.988 krKøb
7Dustin DK6.244 kr6.330,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NVIDIA RTX 2000 Ada Generation - Grafikkort - NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 - 4 x Mini DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på NVIDIA RTX 2000 Ada Generation - Grafikkort - NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 - 4 x Mini DisplayPort i 140 dage. Laveste pris i perioden er 4.915 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 5.532 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.185 kr.

Den nuværende pris på 5.223 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for NVIDIA RTX 2000 Ada Generation - Grafikkort - NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 - 4 x Mini DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for NVIDIA RTX 2000 Ada Generation - Grafikkort - NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 - 4 x Mini DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20265.223 kr29 kr (1%)
23. maj 20265.252 kr24 kr (0%)
22. maj 20265.228 kr24 kr (0%)
20. maj 20265.252 kr24 kr (0%)
18. maj 20265.276 kr8 kr (0%)
17. maj 20265.268 kr8 kr (0%)
16. maj 20265.276 kr156 kr (3%)
15. maj 20265.120 kr4 kr (0%)
14. maj 20265.116 kr23 kr (0%)
13. maj 20265.139 kr24 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret