Gå til hovedindhold

Lenovo 4x61p69962 Grafikkort Nvidia Rtx 2000 Ada 16 Gb Gddr6 16gb

LenovoVideokort og -adaptereEAN: 0195892100201
Pris fra 6.096 krtil 8.744 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.648 kr (30% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Lenovo 4x61p69962 Grafikkort Nvidia Rtx 2000 Ada 16 Gb Gddr6 16gb og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6096 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NVIDIA RTX NVIDIA RTX 2000 Ada 16GB GDDR6 SDRAM
6.096 kr
Til butik
NVIDIA RTX NVIDIA RTX 2000 Ada 16GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

NVIDIA RTX - Grafikkort - NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x8 lavprofil - 4 x DisplayPort

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Artikel nr.: 4X61P69962
EAN: 0195892100201
Varenr.: 1002198420
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenovo RTX 2000 Ada - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort
6.182 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Lenovo NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 grafikkort
-6%7.499 kr
Før 7.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lenovo NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 grafikkort billede

Produktinformation

Kraftfuldt grafikkort til professionelt arbejdeLenovo NVIDIA RTX 2000 Ada leverer solid ydeevne til krævende visualisering, CAD og skabende workflows. Med 16 GB GDDR6 får du plads til store projekter og teksturer, mens en maksimal opløsning på 7.680 × 4.320 pixels gør kortet klar til skarpe 8K‑opsætninger.Designet til kompakte og stille systemerDet aktive kølesystem med én ventilator holder temperaturen i skak i et diskret, sort single‑slot design. Med et maksimalt strømforbrug på 70 W passer kortet i mange arbejdsstationer uden krav om kraftige strømforsyninger.Tilslutning og kompatibilitetKortet bruger PCI Express x8 4.0 og tilbyder fire Mini DisplayPort-udgange til fleksible fler-skærmsopsætninger. Understøtter Windows 11, Windows 10, Windows 7 samt Linux.Grafikprocessor: NVIDIA RTX 2000 AdaMaks. opløsning: 7.680 × 4.320 pixelsGrafikhukommelse: 16 GB GDDR6Hukommelsesbåndbredde: 224 GB/sInterface: PCI Express x8 4.0Video-udgange: 4 × Mini DisplayPortKøling: Aktiv, 1 ventilatorMaks. strømforbrug: 70 WUnderstøttede OS: Windows 11/10/7, LinuxMål (H × L × D): 6,9 × 15,59 × 1,37 cmVægt: 0,5 kgDriftsfugtighed: 5 – 95 %Emballage: Boks; 400 × 185 × 105 mm; 0,85 kgGaranti: 2 år...

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Grafikkort
Vægt: 1.1g
EAN: 0195892100201
Varenr.: 2083090
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lenovo NVIDIA RTX 2000 Ada - 16 GB GDDR6 grafikkort
-6%7.519 kr
Før 8.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lenovo 4x61p69962 Grafikkort Nvidia Rtx 2000 Ada 16 Gb Gddr6 16gb
8.744 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo 4x61p69962 Grafikkort Nvidia Rtx 2000 Ada 16 Gb Gddr6 16gb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo 4x61p69962 Grafikkort Nvidia Rtx 2000 Ada 16 Gb Gddr6 16gb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.096 kr6.096 krKøb
2Proshop DK6.182 kr6.182 krKøb
3Boligcenter DK7.499 kr7.499 krKøb
4Vivas DK7.519 kr7.598 krKøb
5Dustin DK8.744 kr8.830,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lenovo 4x61p69962 Grafikkort Nvidia Rtx 2000 Ada 16 Gb Gddr6 16gb

PriceData har fulgt prisen på Lenovo 4x61p69962 Grafikkort Nvidia Rtx 2000 Ada 16 Gb Gddr6 16gb i 174 dage. Laveste pris i perioden er 6.096 kr (registreret d. 15. maj 2026), højeste er 8.744 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.452 kr.

Den nuværende pris på 6.096 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for Lenovo 4x61p69962 Grafikkort Nvidia Rtx 2000 Ada 16 Gb Gddr6 16gb. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for Lenovo 4x61p69962 Grafikkort Nvidia Rtx 2000 Ada 16 Gb Gddr6 16gb de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20266.096 kr1 kr (0%)
22. maj 20266.097 kr1 kr (0%)
18. maj 20266.098 kr1 kr (0%)
16. maj 20266.097 kr1 kr (0%)
15. maj 20266.096 kr1 kr (0%)
14. maj 20266.097 kr121 kr (2%)
12. maj 20266.218 kr25 kr (0%)
11. maj 20266.193 kr24 kr (0%)
9. maj 20266.217 kr160 kr (3%)
30. apr. 20266.377 kr149 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret